اصطلاحات nft آموزش NFT

اصطلاحات NFT مهم و کاربردی که باید بدانید

  • توسط mahtab
  • 12 دقیقه

اصطلاحات nft کدامند؟ در این مقاله قصد بر این داریم تا به تخصصی در مورد این بحث صحبت کرده و تمام اصطلاحات nft را همراه با توضیحات کامل برای شما ارائه دهیم تا بتوانید بسیار راحت تر و بهتر به آینده nft قدم بگذارید و در ادامه باید گفت که اگر یک نقاش nft هستید این مقاله برای شما بسیار لازم بوده و بهتر است تا آن را تا انتها دنبال کنید.

چرا باید اصطلاحات nft را شناخت؟

چرا باید اصطلاحات nft را شناخت؟

حال در ابتدا شاید برایتان این سوال مطرح شده باشد که چرا اصلا باید اصطلاحات nft را شناخت و شناخت این اصطلاحات چه کمکی به ما خواهد کرد و چه فایده ای برای ما دارد؟ در ادامه به صورت کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد.

در همین رابطه باید گفت که بازار های ارزهای دیجیتال و بازار های nft تحت عنوان مارکت پلیس nft امروزه بسیار داغ شده و خرید و فروش nft بسیار رواج پیدا کرده است و کاربرد های nft باعث شده است تا بسیاری بدین سمت آمده و فعالیت خودشان را در حوزه nft شروع کنند که به عنوان مثال فعالیت nft در تهران یا در اصفهان و حتی در مشهد را شاهد هستیم.

یکی از کاربرد های nft در حوزه خرید و فروش آن بوده که می توان توسط پلتفرم های nft آن را ساخت و برای فروش در بازار های nft قرار داد و یا این که به طور کلی خرید و فروش و معاملات nft را انجام داده و با به کارگیری استراتژی های معاملاتی از خرید و فروش آن کسب درآمد کرد زیرا آثار هنری nft بسیاری وجود دارد که بتوان از آن پول خوبی را به جیب زد و از طرفی نیز می توان از آن برای سرمایه گذاری نیز استفاده کرد زیرا گران ترین nft ها و پر فروش ترین nft ها بسیار برای سرمایه گذاری استفاده می شوند و می توان با یک استراتژی سرمایه گذاری دقیق بدین طریق نیز کسب درآمد کرد.

در یک نگاه کلی می توان افزود که روز به روز بر اهمیت nft افزوده شده و اگر قرار باشد دنبال یک راهی برای کسب درآمد دلاری باشید بی شک nft یکی از این موارد است و اگر خالق nft باشید باید در نظر داشته باشید که از معتبرترین پلتفرم های nft برای ساخت nft استفاده کنید و باید بدین نکته توجه کنید که برخی از پلتفرم های nft کاربران ایرانی را تحریم کرده اند پس بهتر است تا از پلتفرم هایی استفاده کنید که از ایرانیان پشتیبانی می کنند و در ادامه بعد از این که یک اثر هنری nft را خلق کردید باید تبلیغات nft را به صورت حرفه ای انجام دهید تا با رعایت اصول بازاریابی nft بتوانید مشتریان را به سمت خودتان جذب کرده و پس از فروش سریع nft خود برای سایر اقدامات در این صنعت اقدام کنید.

در نهایت می توان گفت که ایرانیان بسیار پر قدرت فعالیت خودشان را در این حوزه شروع کرده و انجمن nft بسیاری نیز پدید آمده اند و حتی برخی از ایرانیان برای خرید nft های معتبر و معروف اقدام کرده و آنان را خریداری کرده اند که از این بین می توان به اولین توییت تاریخ و حتی مجموعه کریپتوپانک ها نیز اشاره کرد.

در نهایت می توان فهمید که با این حجم از کاربرد و محبوبیت nft قطعا شناخت اصطلاحات nft از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این مقاله تمام آنان به صورت کامل به شما معرفی خواهد شد به گونه ای که دیگر نیازی به هیچ منبع دیگری نخواهید داشت.

مهم ترین اصطلاحات nft

مهم ترین اصطلاحات nft

همان طور که در اندکی بالاتر خواندید اهمیت شناخت اصطلاحات nft دارای سطح بالایی است و لذا اگر هنوز با nft ها به صورت کامل آشنایی ندارید پیشنهاد ما این است تا سایر مقالات مربوطه را در سایت ما بخوانید و سپس به سراغ این مقاله بیایید ولی هر چند در اندکی قبل تر به صورت خلاصه در مورد nft ها صحبت شد و تا حدودی با nft و معنی nft آشنا شدید. در ادامه نگاهی خواهیم داشت بر مهم ترین اصطلاحات nft که عبارتند از:

مینت nft از اصطلاحات nft

در ابتدا بهتر است تا راجب این اصطلاح صحبت کنیم زیرا یکی از مهم ترین اصطلاحات ان اف تی بوده و دارای اهمیت فراوان است و منظور از مینت nft همان ساخت nft است و با نگاهی دقیق تر می توان گفت که بدین معنیست که شما یک اثر هنری را خلق می کنید و آن را به بخشی از بلاک چین اتریوم تبدیل می کنید و در ادامه می توان افزود که با مینت کردن nft آن را در دفتر کل عمومی اتریوم که غیرقابل دستکاری و غیرقابل تغییر نیز می باشد ثبت می نمایید. در نهایت بعد از این که nft شما ساخته شد می توانید برای خرید و فروش nft اقدام کنید و معاملات مربوط به آن را انجام دهید و در نهایت نیز می توان مالکیت آن را به طور دیجیتالی ردیابی نمود.

گس nft

خب در ادامه می رسیم به این اصطلاح nft که می توان در مورد آن گفت منظور همان کارمزد nft است و در حقیقت هزینه ای است که شما باید برای انجام تراکنش در بلاک چین اتریوم باید پرداخت کنید.

Nft فیلیپینگ

در ابتدا بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر معنی فیلیپینگ و بدانیم که این لغت به چه معناست که می توان گفت این لغت بدین معناست که شما یک چیزی را در قیمت پایین خریداری کنید و در ادامه آن را در قیمت بالاتری بفروشید و سود آن را کسب کنید که به این کار فیلیپینگ گفته می شود.

حال nft فیلیپینگ نیز این معنی را در بر گرفته و بدین معنیست که شما یک nft را خریداری کنید و بعد از مدتی که قیمت آن بالاتر رفت آن را با هدف کسب سود بفروشید که به این اصطلاح nft، ان اف تی فیلیپینگ گفته می شود.

لیست کردن nft

در ادامه می رسیم به اصطلاح لیست کردن nft که می توان در مورد آن گفت منظور از آن این است که آثار هنری nft را قیمت گذاری کنید و سپس آن را برای فروش بگذارید و آن را بفروشید. در ادامه می توان افزود که می توانید nft خودتان را در مارکت پلیس های nft معتبری لیست کنید و سپس بدین طریق کسب درآمد دلاری از  nft را تجربه کنید.

آکشن nft

در مورد آکشن ان اف تی می توان گفت که منظور همان حراجی nft است و شما بعد از این که یک nft را ساختید و یا خریدید آن را برای مدت زمان مشخصی برای فروش در حراجی قرار می دهید و سپس خریداران قیمت های پیشنهادی خودشان را برای خرید آن nft برای شما ارسال می کنند و در پایان تاریخ مشخص شده هر کس که قیمت بیشتری را پیشنهاد داده بود nft به آن خریدار فروخته می شود.

پلیس بید

در مورد معنی این اصطلاح باید گفت که به معنی پیشنهاد قیمت دادن است و با یک نگاه دقیق تر می توان گفت که شما یک nft را برای مزایده قرار می دهید و سپس افراد برای شما پیشنهاد های قیمت خود را ارسال می کنند و شما می توانید در بالاترین قیمت nft خود را به شخصی که پیشنهاد آن قیمت را داده است بفروشید که این مورد نیز در دسته مهم ترین اصطلاحات nft قرار دارد.

شیل کردن

در مورد این اصطلاح nft می توان گفت که منظور دقیقا همان تبلیغ برای nft است و یک شخص یک بنر اختصاصی برای nft خودش طراحی کرده و سپس آن را در پلتفرم های مختلف برای تبلیغات قرار می دهد تا بدین وسیله مشتریان به سمت nft وی جذب شده و برای خرید آن اقدام کنند.

کریتور nft

همان طور که از نامش پیداست منظور افرادی است که هنرمند بوده و ان اف تی ها را خلق می کنند و سپس آنان را برای فروش در مارکت پلیس های nft قرار می‌ دهند و سپس از فروش آنان کسب درآمد می کنند که در ادامه می توان افزود نرم افزار nft یکی از مواردی است که می توانید از آنان برای ساخت nft استفاده کرد که در همین راستا پیشنهاد ما این است تا مقالات مربوط به بهترین اپلیکیشن nft را برای شناخت بهتر آنان حتما مطالعه کنید.

کالکتور

این اصطلاح برای کسانی به کار می رود که nft ها را از کریتور ها می خرند و یک فرد هم می تواند کریتور باشد هم کالکتور که در ادامه می توان افزود هیچ محدودیتی برای این کار وجود ندارد و می توانید هر دو باشید.

ان اف تی رودمپ

منظور از این اصطلاح استراتژی یک کاربر در طول دراز مدت بوده و یک کاربر یا در حقیقت خالق nft با خلق nft های خود یک تجارت و بیزنس را شروع می کند و در ادامه برای فعالیت خود در این زمینه برنامه ریزی می کند و این برنامه ریزی را برای مدتی طولانی برای مثال تا شش سال طراحی می کند.

برای مثال در این برنامه ریزی مشخص می کند که چه استراتژی باید داشته باشد و یا قیمت گذاری خود را از چه مقداری باید شروع کند و تبلیغات و فروش خود را چگونه ادامه دهد و … که به این کار ها در حوزه ان اف تی رودمپ گفته می شود.

بورن nft یا سوزاندن nft

خب در ادامه بحث اصطلاحات nft می رسیم به این اصطلاح که می توان راجب آن گفت برای این که ارزش برخی از آثار هنری nft شما بیشتر شود برخی از آنان را می سوزانید یا از بین می برید و بدین شیوه ارزش آثار باقی مانده افزایش پیدا می کند که به عنوان مثال فرض کنید شما ۱۰ اثر nft دارید و حال ۵ تای آنان به فروش رفته است و برای این که ارزش آن ۵ تای به فروش رسیده افزایش یابد، ۵ nft دیگر را می سوزانید و بدین شیوه آن 5 ان اف تی دیگر حالتی کمیاب به خود گرفته و ارزششان افزایش پیدا می کند‌. در ادامه در قالب یک‌ نکته مهم باید بدانید که برای این کار یعنی سوزاندن nft باید مقداری گس یا کارمزد nft پرداخت کنید.

ریر nft

در مورد معنی آن باید گفت که به معنی کمیاب یا خاص بوده و فرض کنید که یک مجموعه ۶۰ تایی از یک کاراکتر را خلق می کنید که از این ۶۰ تا، ۵ تا از سایرین متفاوت تر هستند که به این گونه خلق آثار می توان این اصطلاح nft را نسبت داد که در حقیقت این اصطلاح برای این آثار کمیاب و خاص بکار می رود که باعث افزایش ارزش و قیمت آنان نیز خواهد شد‌ و در حقیقت این ۵ اثر دارای ارزش و قیمت بیشتری نسبت به سایرین هستند.

بهترین منابع برای شناخت اصطلاحات nft کدامند؟

بهترین منابع برای شناخت اصطلاحات nft کدامند؟

حال در ادامه شاید برایتان این سوال مطرح شده باشد که بهترین منابع برای شناخت اصطلاحات nft کدامند که در جواب می توان گفت اگر می خواهید تا اصطلاحات ان اف تی را بشناسید می توانید از وب سایت های موجود در این زمینه نهایت استفاده را ببرید و با یک سرچ ساده در گوگل به مقالات اصطلاحات nft دست پیدا کنید و همچنین می توانید از اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی برای شناخت اصطلاحات ان اف تی استفاده کنید زیرا کلیپ هایی در این زمینه ساخته شده است که می توانید آنان را مشاهده کنید و اما در نهایت می توان به یوتیوب اشاره کرد که منبع بسیار خوبی برای یادگیری است و فیلم‌ های زیادی در رابطه با حوزه nft در آن آپلود شده است که می توانید به راحتی آنان را مشاهده کرده و نهایت استفاده را ببرید‌.

سوالات متداول اصطلاحات nft

چرا باید اصطلاحات nft را شناخت؟

با توجه به کاربردهای nft باید برای شناخت اصطلاحات nft اقدام کرد تا بتوان این حوزه را بهتر درک کرد و تخصصی تر عمل کرد.

مهم ترین اصطلاحات nft کدامند؟

مهم ترین اصطلاحات nft به صورت کامل در مقاله معرفی شد که می توانید آنان را مطالعه کنید.

بهترین منبع برای شناخت اصطلاحات nft کدام است؟

سایت ها، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب منابع خوبی هستند.

3.7/5 - (3 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها