مینت nft آموزش NFT

مینت NFT چیست؟ همه چیز در مورد ضرب کردن NFT

  • توسط mahtab
  • 12 دقیقه

مینت NFT یا ضرب کردن nft چیست؟ اگر در دنیای ان اف تی ها فعالیت کرده باشید حتما نام مینت nft به گوشتان خورده است و برایتان جالب شده است که بدانید معنی آن چیست. در این مقاله قصد ما این است تا به صورت کامل راجب مینت nft صحبت کرده و بدانیم که آن چیست! پس با متاورس یاب همراه باشید تا با جهان nft ها آشنا شوید.

مینت nft چیست؟

مینت nft چیست؟

منظور از مینت nft یا همان ضرب کردن ان اف تی این است که شما نسخه دیجیتال اثر هنری خودتان را به قسمتی از بلاک چین اتریوم تبدیل نمایید که بدین وسیله این فایل در دفتر کل عمومی اتریوم که قابلیت تغییر یا قابلیت دستکاری نداشته ثبت می گردد.

Nft ها بعد از این که ضرب می شوند به چرخه توکن های موجود در بلاک چین افزوده خواهند شد. بعد از این که اثر هنری خودتان را به nft تبدیل کردید، می توان عملیات های خرید و فروش را برای آن انجام داد و معاملات مربوط به آن را در بازار انجام داد و حتی این قابلیت داده می شود تا مالکیت این nft را به صورت دیجیتالی ردیابی نمود.

در ادامه بهتر تا است با برخی از نکات مهم در این راستا آشنا شوید که باید گفت عملیات ضرب کردن در پلتفرم enftie بسیار راحت بوده ولی همیشه رعایت کردن و دانستن برخی مسائل بسیار مهم است. شما توسط nft اثر هنری خودتان را به یک اثر هنری دیجیتال با تحت مالکیت خود تبدیل می کنید که در نتیجه می توانید در بازار های موجود برای خرید و فروش آن اقدام کنید.

همچنین nft ها ردیابی مالکیت آن را برای فروش مجدد به بهترین شکل انجام می دهند. همچنین جمع آوری در آینده را نیز ممکن خواهند کرد. اگر شما در خصوص نحوه ضرب کردن اطلاعات دقیق تری داشته باشید، خیلی بهتر می توانید نسبت به نحوه ایجاد نمودن و به نمایش گذاشتن آن دیدگاه وسیع تری پیدا کنید.

تفاوت کیف پول حضانتی و غیرحضانتی در چیست؟

تفاوت کیف پول حضانتی و غیرحضانتی در چیست؟

منظور از کیف پول غیرحضانتی کیف پول غیرمتمرکزی است که در آن افراد کاربر دارای کلید های خصوصی خود هستند. در زمان ایجاد این کیف پول به شما به عنوان کاربر این کیف پول یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای داده خواهد شد و به آن دسترسی پیدا خواهید کرد. در نهایت قادر هستید تا بدور از محدودیت هایی که صرافی های ارز دیجیتال بر دارایی شما دارند، به ارزان ترین شکل ممکن nft خودتان را ضرب نمایید.

شما اگر کلید های خصوصی خود را در اختیار داشته باشید می توانید کنترل کاملی بر محتویات داخل کیف پول خود داشته باشید. اگر از این کیف پول ها استفاده کنید، امنیت دارایی خودتان را تضمین کرده و بدین وسیله مشکل اعتماد به شخص ثالث را نیز بر طرف کرده اید و اطمینان خاطر را به خود هدیه داده اید. بد نیست بدین نکته نیز اشاره کنیم که امنیت عبارت بازیابی شما نیز حفظ خواهد شد. یکی از بهترین کیف پول های غیرحضانتی متامسک است که دارای شهرتی فراوان است و در ادامه بیشتر راجب آن صحبت خواهد شد.

اما دقیقا منظور از کلید خصوصی چیست؟ منظور این است که شما توسط کنترل کلید خصوصی خود تنها مسئول دارایی های داخل کیف پول خود هستید. در نتیجه باید برای حفظ و امنیت کلید خصوصی بکوشید و از آن نگهداری کنید و آن را در اختیار کسی قرار ندهید.

حال بهتر است تا اندکی راجب کیف پول های حضانتی صحبت کنیم. منظور از این کیف پول، کیف پولی است که شخصی ثالث در آن دخیل بوده و مدیریت آن را بر عهده دارد که به عنوان مثال می توان به صرافی های ارز دیجیتال اشاره کرد. کلید های خصوصی مشتریان به صورت کلی توسط این اشخاص ثالث نگهداری می شوند و وظیفه دارند تا از آن کلید خصوصی حفاظت کنند.

در صورت استفاده از این نوع کیف پول به شما توصیه می شود که به شخص ثالث آن اعتماد داشته باشید زیرا برای شما آسان تر شده و همچنین کاربرپسند تر می شود. اما اگر امنیت در اولویت کار شما قرار دارد باید بگوییم که این نوع کیف پول برای شما مناسب نیست زیرا از امنیت کمتری برخوردار است. پس اگر به دنبال امنیت هستید بهتر است تا از کیف پول های غیرحضانتی استفاده کتید.

بهترین کیف پول برای مینت nft چیست؟

در بالا اندکی بدین موضوع اشاره شد و حال بهتر است دقیق تر بدین موضوع بنگریم. همان طور که می دانید بهترین کیف پول دیجیتال برای مینت nft ولت متامسک است ک دارای قابلیت های بسیار جذابی بوده و حتی در دنیای ارزهای دیجیتال نیز در دسته بهترین کیف پول های ارز دیجیتال قرار دارد.

کار با این کیف پول بسیار راحت بوده و همچنین کاربر پسند نیز است و دارای امنیت خوبی است. این کیف پول برای سیستم عامل های موبایلی و دسکتاپ و همچنین به صورت افزونه نیز طراحی و ساخته شده است و می توانید از هرکدام که می خواهید به خوبی استفاده کنید.

راهنمای مینت nft

راهنمای مینت nft

خب حال بهتر است تا کم کم وارد بحث اصلی شده و راجب فرایند و مراحل مینت nft صحبت کنیم. این فرایند شامل مراحل زیر است که عبارتند از:

آماده کردن فایل اثر هنری: خب همان طور که از نامش پیداست در این مرحله باید فایل اثری هنری خودتان را آماده کنید زیرا ممکن است آثار شما دارای انواع گوناگون باشد که بهتر است از قبل آماده شوند.

خرید اتر: اتر ارز دیجیتال اتریوم است که باید از قبل آن را تهیه کنید زیرا nft ها رابطه مستقیمی با این ارز دیجیتال دارند. هزینه گس نیز با توجه به میزان تقاضا دارای نوسانات است و قبل از مینت کردن nft ها نیز باید مقداری اتر را برای هزینه گس در نظر بگیرید تا بتوانید هزینه گس را پرداخت کنید.

ساخت و تنظیمات کیف پول: حال بعد از این که در بلاک چین اتریوم nft خود را ساختید، دیگر زمان آن است تا برای فروش و انتقال آن وارد عمل شوید. حال باید برای راه اندازی کیف پول خود اقدام کرده و تا بدین جهت بهینه سازی های لازم را برای هزینه مینت nft انجام دهید. برای این کار باید مراحل زیر را با دقت فراوان انجام دهید:

در اولین قدم باید به سایت متامسک مراجعه کنید و سپس افزونه آن را برای مرورگر گوگل کروم دانلود کنید. در ادامه در سمت راست صفحه بر روی گزینه create a wallet کلیک نمایید. سپس راهنمای ارائه شده را دنبال کرده و سپس یک پسورد قوی برای خود انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که بدانید این رمز عبور، عبارت بازیابی شما نیست. در ادامه یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای به شما نشان داده خواهد شد که باید آن را کپی کرده و در محل یا محل هایی امن از آن نگهداری کنید و در اختیار کسی قرار ندهید. در مسئله ساخت ان اف تی این عبارت بازیابی بسیار مهم است زیرا اگر آن را از دست بدهید، دسترسی شما به دارایی شما نیز از بین خواهد رفت. در نهایت بر روی next کلیک نمایید تا مراحل راه اندازی کیف پول متامسک به پایان برسد و تکمیل شود.

انتقال اتر به کیف پول: حال بعد از این که کیف پول شما راه اندازی شد می توانید ادامه مراحل مینت nft را بروید. برای انتقال ارز دیجیتال اتریوم یا همان اتر باید دارای آدرس کیف پول خود باشید. آدرس کیف پول معمولا یک شماره حساب است که می توانید از آن برای ارسال و دریافت یک ارز دیجیتال از یک ولت به ولتی دیگر استفاده نمایید. از قسمت بالای صفحه می توانید آدرس کیف پول متامسک خود را کپی کنید و برای این کار باید دو مرحله زیر را دنبال نمایید:

  1. در بخش برداشت صرافی آدرس کیف پول خود را وارد کرده و ارز دیجیتال اتر را به کیف پول خود واریز کنید.
  2. بعد از این که واریز اتر کامل شد، می توانید جدید ترین بروزرسانی موجودی را مشاهده کنید.

انتخاب پلتفرم مناسب و ضرب nft: برای این کار می توانید یکی از ارزان ترین روش ها را انتخاب کنید که منظور همان استفاده از یک بازار nft است که قابلیت ضرب کردن نیز داشته باشد. بدین وسیله دیگر نیازی ندارید تا چندین کارمزد را برای این کار پرداخت کنید و توکن خودتان را درست در همان جایی ضرب کنید که قصد فروش آن را دارید.

در همین راستا می توان گفت که پلتفرم enfties توسط سیستم lazy minting از کاربران nft برای ضرب کردن ان اف تی هزینه ای را به عنوان کارمزد دریافت نخواهد کرد و ریسک های موجود در خصوص فروش ان اف تی را از بین خواهد برد. بعد از اینکه عمل ضرب کردن ان اف تی انجام شد به کیف پول شما منتقل شده و می توانید آن را در هر بازاری که می خواهید برای فروش بگذارید.

بعد از مینت nft می توان در آن تغییری ایجاد کرد؟

بعد از مینت nft می توان در آن تغییری ایجاد کرد؟

در نگاهی جامع می توان گفت که در هنگامی که فرایند مینت nft انجام می شود برای همیشه در بلاک چیم اتریوم وجود خواهد داشت و این بدین معناست که دیگر نمی توان در آن تغییری ایجاد کرد زیرا تمام معاملاتی که در بلاک چین اتریوم ثبت می شوند دیگر قابل تغییر نبوده و دیگر دست خوش تغییر نخواهند شد.

تمام این موارد باعث می شود تا دستکاری صورت نگرفته و امنیت آن تا حد بالایی حفظ شود. اگر در صدد آن هستید تا nft خودتان را بروزرسانی کنید، این توانایی را دارید تا توکن خودتان را بسوزانید تا از دسترسی خارج شود.‌ اگر تمایل ندارید تا توکن خودتان را بسوزانید باید در زمان ضرب کردن آن بسیار دقت نمایید.

منظور از سوزاندن nft چیست؟

حال بهتر است تا بدین موضوع بپردازیم و بگوییم منظور از سوزاندن توکن این است که آن به صورت کامل از دسترسی خارج گشته و از بلاک چین اتریوم حذف گردد. لازم به ذکر است که بدانید فرایند سوزاندن nft یک تراکنش برگشت ناپذیر به شمار می آید. ان اف تی هایی که سوزانده اید به یک آدرس غیرقابل خرج فرستاده می شوند و در دست آخر نیز از چرخه توکن های در دسترس بلاک چین حذف خواهند شد. جالب است بدانید که سوابق توکن های سوزانده شده نیز در بلاک چین ثبت می شوند و باقی می مانند.

معرفی سایت ها برای مینت nft

حال این سوال به میان می آید که از کدام سایت ها می توان برای مینت nft استفاده کرد؟ می توان گفت که سایت های زیادی برای این کار وجود دارند که در این زمینه نامی درخشان داشته و بسیاری از هنرمندان را به سمت خود کشیده است. از این سایت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انجین
  • Binance smart chain
  • Forge
  • Rarible
  • Opensea
  • Proton mint
فرایند مینت nft برای کاربران ایرانی قابل انجام است؟

فرایند مینت nft برای کاربران ایرانی قابل انجام است؟

بله ایرانیان می توانند به راحتی برای مینت nft اقدام کنند و مراحل آن را به پایان برسانند. اما باید دقت کنند تا از سایت اپن سی استفاده نکنند زیرا این سایت خدمات خود را برای کاربران ایرانی مسدود کرده است و دلیل آن نیز تحریم های آمریکا است. متاسفانه حساب های کاربران ایرانی توسط این سایت مسدود شده است.

مشاوره های مربوط به مینت nft را از کجا دریافت کنم؟

اگر در این زمینه تخصصی ندارید، می توانید با تیم قدرتمند متاورس یاب ارتباط برقرار کرده تا به صورت حرفه ای مشاوره شوید. مشاوره ها و راهنمایی های لازم از اولین قدم تا آخرین قدم مینت nft برای شما ارائه داده خواهد شد تا بدون مشکل فرایند آن را به پایان برسانید. همچنین مشاوره های لازم در خصوص متاورس نیز برایتان ارائه داده خواهد شد. توسط راه های ارتباطی موجود می توانید با تیم متاورس یاب ارتباط برقرار کنید. در ادامه 5 سایت ساخت nft را بخوانید.

سوالات متداول

مینت nft چیست؟

منظور از مینت nft همان ضرب کردن nft است که در طول مقاله به آن اشاره شده است.

بهترین کیف پول برای مینت nft چیست؟

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای مینت nft متامسک است.

پس از مینت nft می توان در آن تغییر ایجاد کرد؟

خیر این امکان وجود ندارد.

کاربران ایرانی می توانند مینت nft را انجام دهند؟

بله می توانند اما این امکان در سایت اپن سی قابل انجام نیست زیرا کاربران ایرانی را تحریم کرده است.

مشاوره مینت nft را از کجا دریافت کنم؟

جهت دریافت مشاوره می توانید با تیم متاورس یاب ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (6 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها