مارکت پلیس nft آموزش NFT

معرفی مارکت پلیس nft معتبر برای کاربران ایرانی

  • توسط mahtab
  • 7 دقیقه

مارکت پلیس nft چیست؟ در این مقاله می خواهیم با نگاهی دقیق تر بدین موضوع بنگریم و بدانیم که منظور از مارکت پلیس nft چیست و این بحث را به طور کامل زیر ذره بین قرار دهیم. در ادامه با تیم متاورس یاب همراه باسید تا پا به دنیای nft ها گذاشته و به صورت کامل بامباحث پیرامون آن آشنا گردید.

مارکت پلیس nft چیست؟

مارکت پلیس nft چیست؟

مارکت پلیس nft همان بازار های خرید و فروش ان اف تی است که شما می توانید در آن nft خودتان را برای خرید و فروش قرار دهید. امروزه حوزه nft ها طرفداران خاص خود را پیدا کرده و با توجه به ماهیت بی نظیری که دارد، نبود بازار هایی برای آن حس شد که خوشبختانه بازار های بسیار زیادی برای آن خلق شد و حال کاربران و هنرمندان قادر هستند تا توسط این بازار های nft، ان اف تی خود را برای فروش قرار داده و یا معاملات مربوط به آن را انجام دهند و بدین وسیله برای خود کسب درآمد کنند.

همان طور که می دانید nft ها در قیمت های بالایی به فروش می رسند و دارای تنوع بالایی در کنار منحصر به فرد بودن خود هستند که همین امر موجب شده است تا قیمت بالایی پیدا کرده و بسیاری بخاطر یکتا بودن آنان به سمتشان جذب شوند. مارکت پلیس های nft در قالب وب سایت ها فعالیت خود را آغاز کرده و شما می توانید در آن ان اف تی خود را بفروشید و یا این که nft مورد علاقه خود را بخرید و فعالیت تجاری مربوط به آن را انجام دهید. در ادامه بهترین مارکت پلیس های nft به شما معرفی خواهند شد.

بهترین مارکت پلیس nft

بهترین مارکت پلیس nft

حال زمان آن است تا بهترین مارکت پلیس های nft به شما معرفی گردد. تعداد زیادی از این بازار ها خلق شده است که هر کدام دارای مزیت ها و ویژگی های خاص خود است. حال در صدد آن هستیم تا با توجه به ویژگی های هر کدام بهترین آنان را به شما معرفی کنیم که عبارتند از:

مارکت opensea: این مارکت از بهترین مارکت های nft بوده و همچنین در دسته بزرگ ترین مارکت ها قرار دارد که طیف گسترده ای از nft ها را پشتیبانی کرده و انواع زیادی از nft ها را در خود جای داده است. شما در این پلتفرم قادر هستید تا nft های خود را فروخته و یا برای خرید انواع nft ها اقدام کنید و همچنین توسط انجام معاملات nft کسب درآمد کنید. مقاله معرف سایت opensea را بخوانید.

مارکت superfarm: این مارکت نیز در دسته بهترین مارکت پلیس های ان اف تی قرار دارد که برای گیمر ها گزینه بهتری به نظر می رسد و در صورت تمایل می توانید از آن برای انجام خرید و فروش nft ها اقدام کنید.

مارکت rarible: از دیگر مارکت پلیس های nft می توان به این مورد اشاره کرد که تمرکز بالایی در مورد هنر دیجیتالی داشته و شما قادر هستید تا در آن انواع ان اف تی های هنری را بفروشید و یا بخرید. اگر در دسته کسانی هستید که به هنر های دیجیتالی علاقه دارید، این سایت بهترین مورد برای شماست.

مارکت superRare: این پلتفرم نیز تمرکز خود را بر روی آثار هنری دیجیتالی گذاشته است زیرا دارای یکتایی خاص خود هستند و شما توسط ارز دیجیتال اتر می توانید خرید و فروش های خودتان را در این سایت انجام دهید. از این سایت نیز می توان به عنوان یکی از بهترین مارکت پلیس های nft نام برد.

مارکت foundation: این سایت ماهیتی فرهنگی داشته و در صدد آن است تا سازندگان و هنرمندان را گرد هم آورد و قدمی در این زمینه و تحولی عظیم بردارد و در این حوزه تخصصی تر حرکت کند. اگر شما در دسته این هنرمندان قرار دارید، این پلتفرم بهترین گزینه برای شما است و می توانید در آن برای خرید و فروش nft ها اقدام کنید. همچنین این پلتفرم سود خوبی را از فروش nft برای هنرمند در نظر گرفته است. این مارکت پلیس یکی از بهترین مارکت پلیس های ان اف تی است که در آن حق مالکیت هنرمند را به خوبی حفظ کرده است.

پیش نیاز های معاملات در مارکت پلیس های nft چیست؟

پیش نیاز های معاملات در مارکت پلیس های nft چیست؟

قطعا شما برای انجام خرید و فروش و انجام معاملات خود در مارکت پلیس های nft به یک سری پیش نیاز ها نیاز خواهید داشت که باید از قبل آنان را آماده کنید. از این بین می توان به کیف پول ارز دیجیتال اشاره کرد که برای انجام معاملات در هر بازار ان اف تی باید کیف پول مخصوص و مناسب آن را داشته باشید. همچنین باید از قبل ارز دیجیتال مورد نیاز و مورد تایید آن مارکت پلیس را در کیف پول خود آماده داشته باشید تا بتوانید خرید و فروش خود را در آن انجام دهید.

آیا در مارکت پلیس های nft حق مالکیت هنرمند حفظ می شود؟

آیا در مارکت پلیس های nft حق مالکیت هنرمند حفظ می شود؟

خوشبختانه بسیاری از مارکت پلیس های nft امتیازاتی را برای هنرمندان و خالقان اثر در نظر گرفته اند و فروش اثر آنان را به گونه ای برنامه ریزی کرده اند تا سودی به خالق اثر نیز تعلق بگیرد. در این مورد در اندکی بالاتر توضیح داده شد که می توانید پلتفرم مرتبط با آن را پیدا کنید.

کاربران ایرانی می توانند در بازار های nft فعالیت کنند؟

کاربران ایرانی می توانند در بازار های nft فعالیت کنند؟

در همین راستا باید گفت که اگر از سمت آن پلتفرم بخاطر تحریم های آمریکا مسدود نشده باشند، می توانند فعالیت کرده و خرید و فروش های خود را انجام دهند. برای نمونه پلتفرم بی نظیر opensea کاربران ایرانی را بخاطر تحریم های کشور آمریکا مسدود کرده است زیرا خودش یک پلتفرم آمریکایی به شمار می آید. پس اگر قصد فعالیت در مارکت پلیس های ان اف تی را دارید، حتما از قبل تحقیقات لازم را انجام داده و یا مشاوره های لازم در این زمینه را از تیم متاورس یاب دریافت کنید. در ادامه مقاله بهترین پلتفرم های nft را بخوانید.

سوالات متداول

مارکت پلیس nft چیست؟

منظور از مارکت پلیس nft همان محل و بازار های خرید و فروش nft است.

کدام مارکت پلیس ان اف تی کاربران ایرانی را مسدود کرده است؟

پلتفرم opensea

ایرانیان می توانند در این مارکت ها فعالیت کنند؟

اگر تحریم نشده باشند بله می توانند فعالیت کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها