کول کتس آموزش NFT

کول کتس چیست؟ آشنایی با 9999 گربه NFT

در دنیای توکن های غیر قابل تعویض یا همان ان اف تی ها مجموعه های زیادی ایجاد شده و خرید و فروش می شوند. هر یک از این مجموعه ها و کلکسیون ها دچار حواشی شده که باعث افت قیمت آن ها شده است. یکی از پروژه های محبوب در زمینه ان اف تی (nft)، پروژه گربه های با حال یا کول کتس است که سر و صدای زیادی را به پا کرد. بر اساس رتبه بندی پلتفرم محبوب اوپن سی در جولای 2021 این پروژه از نظر محبوبیت به رتبه سوم دست پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم در مورد کول کتس صحبت کرده و با ویژگی ها، اهداف ایجاد آن، مزایا و قیمت و معرفی کیف پول و راهنمای خرید آن بیشتر آشنا شویم. پس تا پایان با وب سایت متاورس یاب همراه باشید.

کول کتس چیست؟

کول کتس چیست؟

در ابتدای این مقاله قصد داریم به معرفی کامل کول کتس بپردازیم. کول کتس مجموعه ای از 9999 گربه NFT برنامه نویسی شده روی بلاک چین اتریوم می باشد و به صورت تصادفی ایجاد شده است. مشابه با آثار قبلی مانند CryptoPunks، هر NFT کول کتس از ویژگی های منحصر به فردی تشکیل شده است.

تقریبا بیش از 300 هزار ترکیب ممکن وجود دارد که شامل آیتم هایی مانند بدن منحصر به فرد، صورت، موی صورت، کلاه، عینک، لباس و غیره است. البته همه کول کتس ها مثل هم نبوده و برخی از آن ها بسیار جذاب تر و بهتر از بقیه هستند.

حدود نیمی از NFT های کول کتس درجه ای ابتدایی از کول داون دارند، به این معنی که ارزش آن ها سه یا چهار امتیاز است. این مجموعه ان اف تی توسط چهار فرد علاقه مند به حوزه بلاک چین و رمز ارزها ساخته شده و افرادی مشهوری نیز آن را خریداری نموده اند.

مجموعه کول کتس یک رقیب جدی برای کریپتوپانکس  (CryptoPunks) و حتی بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht) به حساب می آید. بر اساس برخی خبر های منتشر شده این مجموعه به قیمت صد ها هزار دلار به فروش رسیده است.

گذری بر تاریخچه مجموعه coolcats

در این بخش نگاهی به تاریخچه مجموعه coolcats خواهیم داشت. همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم این مجموعه ان اف تی توسط چهار فرد علاقه مند به حوزه بلاک چین و رمز ارزها ساخته شده است که در ادامه آن ها را معرفی کرده ایم:

 • تام ویلیامسون (Tom Williamson) متخصص بلاک چین و قرارداد های هوشمند.
 • راب مهو (Lynqoid) توسعه دهنده و مدیر وب سایت coolcats.
 • ایوان لوزا (ELU) سرپرست تیم و مدیر پروژه و بازاریاب آن.
 • تصویرگر این مجموعه کالین ایگان (Colin Egan) است که با نام کاتیونیست نیز شناخته می شود و آثار هنری و کارتونی خود را برای فروش قرار داده است.

تمام توکن های کول کتس از Blue Cats مشتق شده اند، شخصیتی که Egan در دبیرستان آن را کشیده است.
با توجه به Cool Cats در مدیوم، کالین سال ها را صرف تکمیل وزن، ارتفاع گوش و طول سبیل گربه آبی کرد تا در نهایت او را به شکل نهایی جذاب خود برساند.

این تیم که خود از علاقه مندان به ارز های دیجیتال، ان اف تی ها و ماینینگ هستند، در جولای 2021 پروژه Cool Cats را راه اندازی کردند.

توکن اجتماعی این مجموعه چه نام دارد؟

توکن اجتماعی این مجموعه چه نام دارد؟

حال در ادامه نوبت به بررسی توکن اجتماعی مجموعه کول کتس می رسد. توکن اجتماعی این مجموعه، میلک ($MILK) نام دارد و برای خرید انواع آیتم ها مانند صندوق های جایزه، حیوانات خانگی و استفاده در بازی مورد نیاز هستند. جشن صعود این توکن حواشی را در پی داشت و توسعه دهندگان و اعضای کول کتس ویدیو هایی را از این مراسم به اشتراک گذاشتند.

هدف از ایجاد مجموعه کول کتس چه بود؟

در این بخش نوبت به بررسی هدف از ایجاد این مجموعه می رسد. طبق گفته توسعه دهندگان و موسسان کول کتس هدف از ایجاد این مجموعه استفاده عموم مردم از یک کلکسیون ان اف تی بوده است و با هدف ایجاد یک جامعه بزرگ آن را راه اندازی نموده اند. این پروژه دارای ویژگی های منحصر به فرد و ابزار های کاربردی برای استفاده همه کاربران می باشد.

مهم ترین ویژگی های کول کتس

در این قسمت به بررسی مهم ترین ویژگی های کول کتس پرداخته ایم. در این مجموعه تقریبا بیش از 300 هزار ترکیب ممکن از گربه ها وجود دارد که شامل آیتم هایی مانند بدن منحصر، صورت، موی صورت، کلاه، عینک، لباس و غیره است. هر یک از گربه ها با توجه به ویژگی های خود از 3 تا 10 امتیاز دهی می شوند و به چهار دسته کلی تقسیم خواهند شد. این دسته بندی عبارت هستند از:

 • با حال ها ( سه تا چهار امتیاز ): 4599 گربه که 1999 تای آن 3 امتیازی و بقیه 4 امتیازی هستند.
 • وحشی ها ( پنج تا شش امتیاز): 3 هزار گربه که 1750 گربه پنج امتیازی و بقیه آن ها شش امتیازی هستند.
 • با کلاس ها ( هفت تا هشت امتیاز): 1750 گربه
 • عجیب و غریب ها ( نه تا ده امتیاز): تعداد 650 گربه

یکی از کمیاب ترین و گران ترین گربه های این مجموعه ان اف تی، گربه زامبی است که در اکتبر 2021 و به قیمت 320 اتر به فروش رسید. همچنین در این مجموعه 66 گربه فوق العاده کمیاب وجود دارند و 9 تا از نظر کمیابی در جایگاه اول قرار گرفته اند و لباس دزدان دریایی دارند.

مزایای نگهداری از مجموعه کول کتس چیست؟

نگهداری این مجموعه علاوه بر حقوق انحصاری که به شما می دهد، امکان دسترسی به امتیاز ها و جوایز مختلف از طریق آن وجود دارد. بر خلاف سایر پروژه مانند ان‌ بی‌ ای تاپ‌ شات (NBA Top Shot) با نگهداری کول کتس به شما امکانات خاص و مالکیت آن دارایی داده خواهد شد.

استفاده از کول کتس قادر به ایجاد هر کالایی با تصویر آن خواهید بود و به کپی ان اف تی های خود اعتبار می دهید. همچنین می توانید از ظاهر آن در انیمیشن و کارتون ها استفاده کنید. این پروژه با ارائه ایر دراپ های مختلف ان اف تی به کسانی که مالکیت این مجموعه را بر عهده دارند و آن را در کیف پول نگه داشته اند انگیزه خواهد داد.

همچنین 20 درصد از مجموعه اتر های حاصل از فروش های اولیه و ثانویه بین کاربران توزیع خواهد شد. از این مبلغ برای برگزاری قرعه کشی و مسابقه هایی برای تقویت جامعه این مجموعه استفاده می شود.

قیمت مجموعه coolcats چقدر است؟

در این بخش نوبت به بررسی قیمت مجموعه coolcats می رسد. در پاسخ به این سوال که قیمت مجموعه کول کتس چقدر است؟ باید گفت برای بررسی این موضوع 5 نمونه از ارزشمندترین گربه های این مجموعه را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • کول کت 1490 با نام گربه زامبی در اکتبر سال 2021 به قیمت 320 اتر به فروش رسیده و با 10 امتیاز در دسته گربه های عجیب و غریب قرار دارد و یکی از 9 گربه منحصر به فرد این مجموعه است و ویژگی مشابه با سایر گربه ها ندارد. قیمت این گربه در حال حاضر 850 اتر می باشد.
 • قیمت گربه شماره 5635 که در 7 اکتبر 2021 به فروش رفت، 99 اتر است و در دسته 9 گربه منحصر به فرد قرار دارد. سر این گربه مانند تلویزیون است و صورتی مثل تصویر بدون سیگنال دارد.
 • یکی دیگر از 9 گربه منحصر به فرد گربه شماره 3330 است که آگوست 2021 با قیمت 110 اتر به فروش رسید.
 • گربه 10 امتیازی با شماره 3271 که در اکتبر 2021 با قیمت 69 اتر به فروش رسید.
 • گربه 10 امتیازی دیگر با شماره 5280 در آگوست 2021 با قیمت 80 اتر فروخته شد.

در پایان باید گفت مجموع فروش تصاویر گربه های این پروژه تا به حال 195 میلیون دلار بوده است.

راهنمای خرید کول کتس

راهنمای خرید کول کتس

حال به راهنمای خرید کول کتس می پردازیم. برای خرید ان اف تی از این مجموعه باید از یکی از چهار رمز ارز USDC DAI ،WETH و ETH استفاده نمود. با استفاده از یکی از این ارز ها می توان آن را به کیف پول و سپس پلتفرم آن اقدام به خرید یکی از گربه های کول کتس نمود.

بهترین پلتفرم برای خرید کول کتس

با توجه به این که این مجموعه روی بلاک چین اتریوم قرار گرفته برای خرید کول کتس می توان از پلتفرم  اوپن‌ سی (OpenSea) استفاده نمود.

بهترین کیف پول برای خرید کول کتس

برای خرید کول کتس بهترین کیف پول جهت انجام این کار کیف پول متامسک (MetaMask) است و می توان از آن استفاده نمود.

سوالات متداول

کول کتس چیست؟

کول کتس مجموعه ای از 9999 گربه NFT برنامه نویسی شده روی بلاک چین اتریوم می باشد و به صورت تصادفی ایجاد شده است.

توکن اجتماعی این مجموعه چه نام دارد؟

توکن اجتماعی این مجموعه میلک ($MILK) نام دارد و برای خرید انواع آیتم ها مانند صندوق های جایزه، حیوانات خانگی و استفاده در بازی مورد نیاز هستند.

بهترین پلتفرم برای خرید کول کتس چیست؟

برای خرید کول کتس می توان از پلتفرم  اوپن‌ سی (OpenSea) استفاده نمود.

امتیاز دهید

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها