پروژه سولیس پروژه های متاورس

پروژه سولیس چیست؟ مزیت های این پروژه متاورسی

در دنیای متاورس پروژه های متاورس زیادی وجود دارند که بر روی پلتفرم اتریوم توسعه داده شده اند. سندباکس و دسنترالند از جمله پلتفرم های محبوبی هستند که شبکه بلاکچین آن ها اتریوم می باشد. با این حال پلتفرمی راه اندازی شده که روی شبکه سولانا راه اندازی شده و به نوعی رقیب پلتفرم های اتریومی محسوب می شود. این پلتفرم پروژه سولیس نام دارد و پروژه ای متاورسی و واقعیت مجازی است و از جمله نخستین پلتفرم های open world شبکه سولانا می باشد.

سولانا یکی از پلتفرم هایی است که برای توسعه قرارداد های هوشمند راه اندازی شده و غیر متمرکز می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد پروژه سولیس صحبت کرده و ویژگی ها، مزیت ها و روش کسب درآمد از آن آشنا می شویم. پس تا پایان با وب سایت متاورس یاب همراه باشید.

پروژه سولیس چیست؟

پروژه سولیس چیست؟

در بخش اول این پست لازم است تا با پروژه سولیس و تاریخچه آن آشنا شویم. همان طور که در مقدمه نیز اشاره شد پروژه سولیس اولین پروژه متاورسی مبتنی بر شبکه سولانا است و از رقبای پلتفرم های اتریومی مانند سندباکس و دسنترالند محسوب می شود.

فعالیت این پروژه در زمینه گیمینگ و واقعیت مجازی بوده و با امکانات مختلفی توسعه داده شده است. اوایل سال 2023 میلادی این پروژه راه اندازی خواهد شد و هدف از ایجاد آن راهی برای کسب درآمد در کنار سرگرمی و تعامل و فعالیت های اجتماعی کاربران می باشد.

در پروژه سولیس زمین های برای انجام معاملات ایجاد می شوند و کاربران با استفاده از توکن این پروژه قادر به خرید آن ها خواهند بود. نام توکن اختصاصی پروژه سولیس، SLC می باشد و در بازار کریپتو با این نام وجود دارد. تعداد زمین های موجود در سولیس حدود 60 هزار می باشد و با ابعاد 15 در 15 در نظر گرفته شده اند.

در سولیس به کمک تجهیزاتی مانند هدست های واقعیت مجازی یا وی آر کاربران قادر به فعالیت در محیط متاورسی این پروژه می باشند و باعث انتقال حس تجربه بهتر از این پلتفرم می شود. با این حال امکان استفاده از این محیط بدون هدست های واقعیت مجازی نیز وجود خواهد داشت اما به جذابیت استفاده از هدست نخواهد بود. امکاناتی مانند استیکینگ در این پروژه وجود دارد که در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم نمود.

پروژه سولیس یک مارکت پلیس nft برای خود دارد و در آن کاربران قادر به خرید و فروش زمین ها و آیتم های دیگر مانند آوتار ها و حیوانات و سایر ابزار ها در قالب nft می باشند. در ادامه در مورد ویژگی های این پروژه مطالب بیشتری گفته می شود.

آیا سولیس یک پروژه متاورسی است؟

در جواب به این که آیا سولیس یک پروژه متاورسی است؟ همان طور که در بخش قبلی نیز گفتیم پروژه سولیس اولین پروژه متاورسی مبتنی بر شبکه سولانا است و از رقبای پلتفرم های اتریومی و پروژه متاورسی مانند سند باکس و دسنترالند محسوب می شود. فعالیت این پروژه در زمینه گیمینگ و واقعیت مجازی بوده و با امکانات مختلفی توسعه داده شده است.

مزیت های پروژه سولیس چیست؟

مزیت های پروژه سولیس چیست؟

حال در ادامه مطالب این مقاله نوبت به پاسخ این سوال می رسد که مزیت های پروژه سولیس چیست؟ در جواب باید گفت تعدادی از مهم ترین مزیت های پروژه سولیس در ادامه آورده شده اند که عبارت هستند از:

  • استکینگ: امکان کسب سود هایی تا 50 درصد به کمک توکن سولیس و استیک کردن آن ها به کاربران داده خواهد شد.
  • مارکت پلیس: در آن کاربران قادر به خرید و فروش زمین ها و آیتم های دیگر مانند آوتار ها و حیوانات و سایر ابزار ها در قالب nft می باشند و می توانند به خرید و فروش ابزار های مورد نیاز در بازی بپردازند.
  • مبتنی بر سولانا: یکی دیگر از ویژگی های این پروژه، استفاده از پلتفرم سولانا می باشد و امکان طراحی محیط بازی شخصی سازی شده را به کاربران می دهد.
  • ماموریت Quest‌: با انجام ماموریت های درون بازی امکان به دست آوردن توکن سولیس برای کاربران وجود دارد.
  • طراحی ابزار های درون بازی به صورت سه بعدی و فروش آن ها از طریق مارکت پلیس
  • انجام چالش ها و گذر از سیاه چاله ها برای کسب پاداش و توکن های بازی پروژه سولیس
  • یکی دیگر از ویژگی های مهم کراس چین و مولتی پلتفرم بودن آن می باشد و با استفاده از قابلیت کراس چین این امکان برای کاربر وجود خواهد داشت که دارایی های مبتنی بر شبکه های دیگر را به پلتفرم سولانا وصل کنند. با این کار قابلیت انتقال دارایی به کاربران داده خواهد شد و در اکوسیستم سولیس قابل استفاده خواهد بود. انتقال یکی از توکن های مبتنی بر اتریوم و انتقال آن به سولانا یکی از ویژگی های مهم کراس چین بودن سولیس است.
  • ویژگی مولتی پلتفرم بودن این امکان را به کاربران خواهد داد تا با هر دستگاهی مانند لپ تاب، هدست های واقعیت مجازی و غیره به این پروژه وصل شوند و از آن استفاده نمایند.
  • آخرین ویژگی مهم برای این پروژه سیستم  Vesting می باشد. که با استفاده از این سیستم سرمایه گذاران عمده امکان فروش یک جا توکن های خود را نخواهند داشت و به صورت مرحله ای می توانند بخشی از آن را به فروش برسانند. این کار باعث خواهد شد که احتمال افت ناگهانی و شدید قیمت توکن سولیس کمتر شده و به حداقل برسد. در سیستم Vesting قیمت توکن در مدت زمان دو ساله با حالت عادی خود پیش می رود.
پروژه سولیس چرا سولانا را انتخاب کرده است؟

پروژه سولیس چرا سولانا را انتخاب کرده است؟

حال نوبت به پاسخ این سوال رسیده که پروژه سولیس چرا سولانا را انتخاب کرده است؟ که در جواب به این سوال باید گفت پلتفرم سولانا باعث به وجود آمدن مزیت های برای سولیس شده و امکاناتی را برای آن به وجود آورده است که در ادامه این بخش قرار است در مورد آن ها صحبت کنیم.

امکان بررسی و پرداختن به رکوئست و درخواست های زیاد از سمت کاربران در پلتفرم سولانا وجود دارد. با این وجود افزایش این نوع درخواست ها باعث افزایش کارمزد دریافتی نخواهد شد که نوعی مزیت مهم به حساب می آید . در حالی که در بلاک چین اتریوم افزایش درخواست ها، کارمزد تراکنش ها را نیز افزایش خواهد داد.

پردازش تعداد تراکنش های بالا در لحظه از ویژگی های منحصر و مهم دیگر سولانا می باشد. در شبکه اتریوم تعداد تراکنش های قابل انجام در یک ثانیه 15 بوده در حالی که تعداد تراکنش ها در ثانیه برای سولانا 65 هزار تراکنش در ثانیه است.

کاربران در این پروژه چه کار هایی را می توانند انجام‌ دهند؟

در پاسخ به این سوال که کاربران در این پروژه چه کار هایی را می توانند انجام‌ دهند؟ در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم که در پروژه سولیس زمین های برای انجام معاملات ایجاد می شوند و کاربران با استفاده از توکن این پروژه قادر به خرید آن ها خواهند بود.

تعداد زمین های موجود در سولیس حدود 60 هزار می باشد و با ابعاد 15 در 15 در نظر گرفته شده اند. به کمک تجهیزاتی مانند هدست های واقعیت مجازی یا وی آر کاربران قادر به فعالیت در محیط متاورسی این پروژه می باشند و باعث انتقال حس تجربه بهتر از این پلتفرم می شود.

در سولیس یک مارکت پلیس ان اف تی برای خود دارد و در آن کاربران قادر به خرید و فروش زمین ها و آیتم های دیگر مانند آوتار ها و حیوانات و سایر ابزار ها در قالب nft می باشند.

آیا امکان کسب درآمد از پروژه سولیس وجود دارد؟

حال در ادامه این سوال به وجود می آید که آیا امکان کسب درآمد از پروژه سولیس وجود دارد؟ و در جواب باید گفت روش های مختلفی برای این کار وجود دارند. برای مثال امکان کسب سود هایی تا 50 درصد به کمک توکن سولیس و استیک کردن آن ها به کاربران داده خواهد شد.

در روش دیگر با خرید زمین و طراحی آن می توان از سایر کاربران به این محیط دعوت کرده و با اجاره دادن این زمین ها به کاربران دیگر کسب درآمد نمود. همچنین در سولیس با انجام ماموریت ها و سیاه چاله های درون بازی امکان به دست آوردن توکن سولیس برای کاربران وجود دارد.

استقبال کاربران از این پروژه چقدر بوده است؟

در پایان برای پاسخ به این که استقبال کاربران از این پروژه چقدر بوده است؟ باید گفت با توجه به مزیت های گفته شده برای پروژه سولیس و ویژگی های منحصر به فرد آن، این پروژه کاربران زیادی را به سمت خود جذب نموده و از آن استفاده می کنند و روز به روز این استقبال در حال افزایش است.

سوالات متداول

پروژه سولیس چرا سولانا را انتخاب کرده است؟

مکان بررسی و پرداختن به درخواست های زیاد از سمت کاربران در پلتفرم سولانا وجود خواهد داشت. در حالی که افزایش درخواست ها باعث افزایش کارمزد دریافتی نمی شود.

آیا سولیس یک پروژه متاورسی است؟

پروژه سولیس اولین پروژه متاورسی مبتنی بر شبکه سولانا است و از رقبای پلتفرم های اتریومی و پروژه متاورسی مانند سند باکس و دسنترالند محسوب می شود.

فعالیت سولیس در چه زمینه ای است؟

فعالیت این پروژه در زمینه گیمینگ و واقعیت مجازی یا وی آر بوده و با امکانات مختلفی توسعه داده شده است.

امتیاز دهید

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها