تکنولوژی های مفید برای افزایش کارایی متاورس اخبار متاورس

تکنولوژی های مفید برای افزایش کارایی متاورس

متاورس یک فضای مجازی سه بعدی می باشد که نمایی از زندگی انسان ها را در فضا ای به غیر از دنیای واقعی نشان می دهد. در متاورس هر فرد یک آوتار مخصوص به خود دارد که می تواند در این فضا اقدامات مختلفی را به واسطه ان انجام دهد و از امکاناتی که متاورس برای کاربرانش قرار داده است استفاده کند. حال در این پست از سایت متاورس یاب قرار است به معرفی تکنولوژی ها مفید برای متاورس بپردازیم تا در نتیجه بتوانیم یک فضای بهتر برای گذراندن اوقات و درامد زایی داشته باشیم و بتوانیم کامل ترین بهره را از متاورس ببریم.

5 تکنولوژی کلیدی برای افزایش کارایی متاورس

متاورس به عنوان یک فضا مجازی دارای نقایصی نیز می باشد از این رو سعی می شود تا با استفاده از تکنولوژی های جدید و مفید متاورس را به ورژنی کامل و بی عیب و ایراد از او تبدیل کنیم. این کار را به واسطه 5 تکنولوژی بلاک چین، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، بازسازی سه بعدی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا می توان انجام داد که در ادامه قرار است به طور مفصل به هر یک از این تکنولوژی ها بپردازیم.

دنیا سه بعدی بلاک چین و ارز دیجیتال

وجود فناوری بلاک چین در متاورس این قابلیت را به کاربران می دهد تا با اسودگی خیال بیشتری در این محیط به خرید و فروش بپردازند چرا که بلاک چین به عنوان یک تکنولوژی برتر به حساب می اید و راه حلی غیر متمرکز و شفاف برای اثبات مالکیت افراد و دارایی های ان ها می باشد. غیر متمرکز بودن بلاک چین مهم ترین ویژگی از ان است که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

بلاک چین برای اثبات مالکیت دیجیتال، جمع اوری دیجیتال، انتقال ارز با هدف ارزش هایشان و حاکمیت مورد استفاده قرار می گیرد و دسترسی های کاربردی و جالبی را برای کاربران ارائه می دهد. همان طور که می دانید ارز ها دیجیتال به کاربران امکاناتی را می دهند که یکی از این امکانات این است که ارزش خود را در حین کار و معاشرت در دنیای دیجیتال سه بعدی انتقال دهند. این موضوع نیز سبب شده است تا افراد زیادی بتوانند با استفاده از یک ارز دیجیتال در زمین های متاورسی چون دیسترالند و سند باکس زمین مجازی خریداری کنند که این کار را به واسطه توکن های بازی چون مانا نیز می توان انجام داد. فوایده کاری که بلاک چین در این جا انجام می دهد این است که می تواند هویت فرد خریدار زمین در متاورس را مشخص کند که این موضوع کمک شایانی به دیگر کاربران و جلوگیری از کلاه برداری در متاورس می کند!

تکنولوژی های مفید برای افزایش کارایی متاورس

واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

واقعیت افزوده یا AR تکنولوژی ای است که تمامی سیستم هایی که شامل دوربین می باشند از این فناوری پیروری می کنند چرا که واقعیت افزوده (AR) برای تغییر شکل دنیای واقعی از عناصر و شخصیت های دیجیتالی استفاده می کند. واقعیت افزوده یا AR بسیار در دسترس تر از واقعیت مجازی (VR) می باشد و همان طور که گفته شد می توان ان را در گوشی های هوشمند و همین طور هر وسیله مجهز به دوربین پیدا کرد.

فوایده واقعیت افزوده یا AR برای متاورس این است که کاربران می توانند با استفاده از ان به محیط پیرامون خود دسترسی داشته باشند و با استفاده از عکس های دیجیتال تعاملی به تماشا ان ها پردازند اما واقعیت مجازی virtual) reality) مفهومی دقیقا برعکس از واقعیت افزوده دارد و همانند متاورس یک فضای مجازی را پوشش می دهد که باید با استفاده از هدست ها و دیگر ابزار های این چنینی به ان ورود کرد.

VR یا واقعیت مجازی در حال ساخت یک دنیای خیالی و مجازی است که با گسترده یافتن این فناوری می تواند تجربه متاورس را برای شبیه سازی فیزیکی با تجهیزات واقعیت مجازی کسب کند. در این دنیا مجازی انسان ها همانند دنیای حقیقی می توانند حس ها مختلف را تجربه کنند، صدا ها را بشوند و با افراد زیادی از سر تا سر جهان ارتباط برقرار کنند.

متاورس

هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی یا Artificial intelligence که با دو حرف AI نیز شناخته می شوند یکی از جدید ترین فناوری های حال حاضر می باشد که افراد زیادی بر روی این تکنولوژی سرمایه گذاری کرده اند و امید دارند اینده اینترنت در هوش مصنوعی می باشد از این رو هوش مصنوعی یکی از بزرگ ترین رقیبان برای متاورس و ادامه حیات ان به حساب می آید اما با این حال نیز این دو فناوری فواید زیادی برای یک دیگر دارند.

از هوش مصنوعی در حوضه های زیادی از جمله برنامه ریزی استراتژی برای کسب و کار، تصمیم گیری های بزرگ، محاسبات سریع، تشخیص چهره، سوالات کوتاه پاسخ و … به کار گرفته می شود. کارکرد هایی که هوش مصنوعی دارد سبب شده است که در متاورس نیز بتواند فعالیت کند و در شخصت های غیر بازیکن (NPC) سناریو های مختلف اعمال شود. هوش مصنوعی می تواند NPC ها را در فضا های سه بعدی قرار دهد تا کاربران بتواند بهتر با یکدیگر مکالمه کنند.

بازسازی سه بعدی

تکنولوژی بازسازی سه بعدی یک تکنولوژِی نو به حساب نمی اید اما دارای کاربرد های فراوانی برای دور کاری می باشد و استفاده از این تکنولوژی در طول همه گیری ویروس کرونا که قرنطینه خانگی اعمال شده بود و مردم اکثرا از داخل خانه کار هایشان را انجام می دادند، بسیار بیشتر شده است.

صنعت املاک یکی از مهم ترین حیطه های شغلی بود که برای اولین بار در زمان همه گیری کرونا به این تکنولوژی روی اورد چرا که با وجود باز سازی سه بعدی مشکل محدودیت بازید خریداران از ملک ها و ساختمان ها را حل می کرد و خریداران می توانستند حتی بدون این که قدمی به داخل خانه یا ملک بگذارند ان را به طور کامل و جامع بررسی کنند.

از این نظر است که بازسازی سه بعدی برای متاورس نیز مفید باشد چرا که متاورس نیاز به یک محیط دیجیتالی دارد که بیشترین شباهت را به دنیا واقعی داشته باشد و این تکنولوژی می تواند با ایجاد مکان های های سه بعدی کمک بزرگی به متاورس بکند.

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یا IoT برای اولین بار در سال 1999 به جهان معرفی شد. این سیستم هر حس و واکنشی که مغز انسان ها به محیط اطراف شان نشان می دهد که برایندی فزیکی دارد را دریافت می کند و ان ها را از طریق حس گر ها و دستگاه ها مربوطه به اینترنت متصل می کند پس از این که دیتا های لازم ارسال شد اینترنت ان ها را ذخیره می کند. اینترنت این ویژگی را دارد که اطلاعات دریافتی اش را به دستگاه های دیگر بفرستد که این ویژگی مورد نظر برای متاورس می باشد. اینترنت اشیا داده های خود را از واکنش انسان به اشیا مختلف برای متاورس ارسال می کند و طی این امر نمایش های دیجیتال متاورس افزایش پیدا می کنند تا محیطی بسیار نزدیکی به محیط واقعی را برای کاربران به وجود اورند.

اجرای اینترنت اشیا در متاورس می تواند به طور یک پارچه دنیای سه بعدی را به تعداد زیادی دستگاه واقعی متصل کند و دیتا ها و اطلاعات زیادی را جمع اوری و ارسال کند. این ویژگی از انترنت اشیا نیز علاوه بر افزایش نمایش های دیجیتالی سبب می شود تا شبیه سازی های انی در متاورس فراهم شود. در ادامه مقاله تاثیر متاورس بر کسب و کار را بخوانید.

سوالات متداول

چه تکنولوژی هایی سبب تقویت متاورس می شوند؟

5 تکنولوژی بلاک چین، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، بازسازی سه بعدی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا تکنولوژی های مفید برای متاورس هستند.

فواید واقعیت افزوده برای متاورس چه چیزی می باشد؟

کاربران می توانند با استفاده از ان به محیط پیرامون خود دسترسی داشته باشند و با استفاده از عکس های دیجیتال تعاملی به تماشا ان ها پردازند.

فواید بلاک چین برای متاورس در چیست؟

بلاک چین برای اثبات مالکیت دیجیتال، جمع اوری دیجیتال، انتقال ارز با هدف ارزش هایشان و حاکمیت مورد استفاده قرار می گیرد و دسترسی های کاربردی و جالبی را برای کاربران ارائه می دهد.

امتیاز دهید
fatemeh dhi

fatemeh dhi

فعالیت اصلی من تولید محتوا حوزه متاورس می باشد. در خدمت شما در بهترین سایت متاورس ایران یعنی متاورس یاب هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها