متاورس در پزشکی پروژه های متاورس

کاربردهای متاورس در پزشکی و پروژه های مهم این حوزه

  • توسط mahtab
  • 11 دقیقه

متاورس در پزشکی دارای چه کاربردی است و چه استفاده هایی از آن می شود؟ در این مقاله قصد بر این داریم تا به صورت تخصصی راجب این بحث صحبت کرده و آن را به صورت کامل برای شما شرح دهیم پس در نتیجه همراه تیم تخصصی متاورس یاب باشید تا پا به دنیای پروژه های متاورس بگذاریم.

آیا متاورس در پزشکی کاربرد دارد؟

آیا متاورس در پزشکی کاربرد دارد؟

بله در جواب باید گفت که متاورس در پزشکی دارای کاربرد فراوان است که در این لحظه قصد بر این داریم تا به صورت کامل بدین بحث بپردازيم. در ادامه باید گفت که متاورس یک دنیای دیجیتالی است که به کاربران خود این قابلیت را می دهد تا توسط آواتار متاورس خود با یک دیگر معاشرت و تعامل کنند و حتی به کسب درآمد پرداخته و فعالیت های تجاری خودشان را آغاز کنند و حتی به بازی و سرگرمی توسط بازی های متاورس بپردازند.

در ادامه باید گفت که کاربران می توانند توسط تجهیزات متاورسی مانند عینک متاورس و هدست ها و کنترلر ها به دنیای متاورس وارد شوند و بخشی از دنیای متاورسی شوند که با توجه به تمام این موارد می توان گفت که متاورس به دنیای پزشکی نیز راه پیدا کرده است و در علوم پزشکی و دارو سازی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و می توان گفت که به گونه ای در این صنعت نقش مهمی ایفا کرده است.

پتانسیل متاورس و کاربرد های شگفت انگیز آن در علوم پزشکی و دارو سازی بسیار بالا بوده و می توان با بکارگیری کاربرد های متاورس خدمات پزشکی خوبی را به بیماران ارائه داد که از این بین می توان به تشخیص بیماری، تجویز دارو و یا عمل جراحی از طریق ارتباط مستقیم پزشک با بیمار اشاره کرد.

کاربرد های متاورس در پزشکی چیست؟

کاربرد های متاورس در پزشکی چیست؟

در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله تا بدانیم که دقیقا کاربرد های متاورس در پزشکی چیست که در ادامه می توان افزود پیدایش متاورس و شبکه اینترنت این قدرت را به جامعه پزشکی داد تا بدین وسیله پزشکان بتوانند توسط وسایل الکترونیکی با بیماران ارتباط برقرار کرده و خدمات پزشکی خودشان را در بالا ترین سطح ممکن برای آنان ارائه دهند.

در حال حاضر اینترنت سه بعدی که با نام متاورس نیز مشهور است به این قابلیت قدرتی عظیم بخشیده و استفاده از این خدمات را بسیار آسان تر کرده است. در ادامه باید اشاره کرد که توسط متاورس می توان توسط وسائل الکترونیکی ارتباطی با سایر کاربران ارتباط برقرار کرد.

همچنین کاربرد های متاورس در زمینه عمل جراحی نیز دیده می شود و نقشی مهم را در این زمینه ایفا کرده است و توسط ربات ها می توان عمل های حراجی را انجام داد که دارای پتانسیل بالایی است و می توان بدین وسیله بسیار با سرعت بیشتر به سوی تحقق واقیعت مجازی و متاورس در پزشکی پیش رفت.

در ادامه باید گفت که شرکت های زیادی در این زمینه در تلاش هستند تا رویای پزشکی در متاورس را به واقعیت تبدیل کنند و آن را عملی سازند و حتی در این مسیر در حال رقابت باهم هستند. در این زمینه نیز تحقیقات گسترده ای صورت گرفته است تا بتوان این مسیر بسیار راحت تر و ایمن تر و سریع تر طی کرد.

در ادامه می توان نگاهی داشت بر چشم انداز استفاده از متاورس در صنعت پزشکی که در پایین برای شما شرح داده می شوند:

  • می توان با سایر همکاران ارتباط برقرار کرد و از آنان کمک و مشورت گرفت و تمام این کار ها را می توان در حین عمل انجام داد.
  • می توان پرونده پزشکی بیماران را بر روی بدنش در حین عمل حراجی مشاهده کرد.

تاثیر متاورس در پزشکی چگونه است؟

حال بهتر است تا نگاهی داشه باشیم بر این بحث و بدانیم که متاورس چه تاثیری بر صنعت پزشکی خواهد گذاشت و حتی چه تاثیری دارد که در ادامه می توان گفت ترکیب صنعت متاورس و صنعت پزشکی تحولی عظیم را پدید خواهد آورد که این مورد می تواند به یکی از کاربرد های عظیم متاورس در پزشکی تبدیل شود.

حتی جالب است که بدانید انجام ویزیت توسط پزشک با بکارگیری از این فناوری به صورت مجازی انجام خواهد شد و این ویزیت نیز زمانی است که بیمار نیاز به معاینه بدنی ندارد و تنها با اخذ مشورت مشکلش برطرف می شود. می توان گفت که این روش یک روش بسیار مدرن و جذاب است زیرا بدین طریق می توان بسیار سریع تر و راحت تر ارتباط را برقرار ساخت ولی روش های سابق دارای محدودیت و حتی سختی بیشتر بود.

در ادامه می توان افزود که متاورس در فضای مجازی این ارتباطات را هدایت و کنترل می کند که در نتیجه این عمل پزشکان و بیماران قادر هستند تا در کلینیک های مجازی سه بعدی و سایر مکان های مربوطه یکدیگر را ملاقات کنند. به عنوان مثال‌ می توان گفت که ملاقات کردن بیمار و پزشک متخصص روان به صورت آنلاین و در محیطی متفاوت از بهترین روش های درمان در استفاده از متاورس در پزشکی به صورت دیجیتالی بوده است.

استقبال از این فناوری در بیمارستان چقدر بوده است؟

استقبال از این فناوری در بیمارستان چقدر بوده است؟

حال بهتر است تا نگاهی داشته باشيم بر این بحث تا بدانیم که از این فناوری چقدر در صنعت پزشکی و بیمارستان استقبال شده است که می توان در این باب گفت در زمان انتشار ویروس کرونا دسترسی بیماران به پزشکان بسیار محدود شد و کاهش یافت که در ادامه این اتفاق متاورس می تواند نقشی مهم ایفا کند و ارتباطات را بسیار آسان تر سازد و ارتباطات را بدون محدودیت برقرار سازد و حتی می توان توسط آن قرار های ملاقاتی بیمارستان را نیز بدون محدودیت سازماندهی کرد.

در مورد سیستم پزشکی رادیولوژی می توان گفت که بسیار وابسته به فناوری های جدید است که در چند سال گذشته رادیولوژی شاهد پیشرفت های گسترده ای بوده است. در ادامه می توان افزود که فناوری های تصویر برداری در سیستم متاورسی باعث می شود تا تصاویر توسط رادیولوژیست بهتر دیده شده و بیماری با خطای کمتری تشخیص داده شود. در مجموع می توان فهمید که استقبال بسیاری از متاورس در پزشکی به عمل آمده است و خواهد آمد.

عملکرد سیستم الکترونیکی پزشکی و متاورس چگونه است؟

در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این بحث و آن را مورد سنجش و بررسی قرار دهیم که در همین رابطه می توان گفت امروزه در سیستم پزشکی سیستم الکترونیکی استفاده شده است که برای انجام دادن کار ها و فعالیت های پزشکی در نهایت به سیستم متاورس تبدیل خواهد گشت.

در ادامه می توان گفت که موارد نام برده شده در زیر بکار گرفته شده اند تا بدین وسیله قدرت کاربرد های متاورس در پزشکی افزایش یابد که عبارتند از:

  • واقعیت مجازی VR (virtual reality)
  • واقعیت بزرگنمائی شده AR (Augmented reality)
  • واقعیت مخلوط شده (Mixed Reality)
  • هوش مصنوعیArtificial intelligence (AI)
وسایل متاورسی بکار گرفته شده در پزشکی کدامند؟

وسایل متاورسی بکار گرفته شده در پزشکی کدامند؟

حال در ادامه بهتر است بدین بحث بپردازيم و بدانیم که در رابطه با کاربرد های متاورس در پزشکی چه وسائلی به کار گفته شده اند که در همین رابطه می توان گفت شرکت هایی که در زمینه تولید وسائل پزشکی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا واقعیت مخلوط شده را به جهت سوار کردن وسائل حراجی و طراحی اتاق های عمل بکار بگیرند.

حتی سازمان بهداشتی جهانی نیز توسط بکارگیری واقعیت بزرگنمائی شده AR و گوشی های همراه هوشمند پاسخ دهنده‌ های کوید-19 را آموزش داده و متخصص های روانپزشکی نیز توسط استفاده از vr یا همان واقعیت مجازی استرس‌ های متعاقب حوادث در سربازان در حال جنگ را درمان می نمایند.

آیا از متاورس در جراحی های پزشکی استفاده شده است؟

آیا از متاورس در جراحی های پزشکی استفاده شده است؟

بله جالب است که بدانید از ar در حراجی های پزشکی استفاده شده است که می توان گفت برای اولین بار جراحی ar در بیمار های زنده در حین جراحی ستون فقرات توس حراجان استفاده گردید و در ادامه باید گفت که جراحان این عمل جراحان اعصاب دانشگاه جان هاپکینز John Hopkins بودند. در ادامه پست اولین جراحی در متاورس را بخوانید.

سوالات متداول

آیا متاورس در پزشکی کاربرد دارد؟

بله متاورس در پزشکی دارای کاربرد بوده و در این صنعت تاکنون استفاده شده است.

آيا متاورس نیز در جراحی های پزشکی استفاده می شود؟

بله تاکنون عمل هایی بدین صورت انجام شده است که در مقاله به آنان اشاره شد.

استفاده metaverse در پزشکی به تجهیزات مخصوص نیاز دارد؟

بله برای این کار باید تجهیزات مخصوص تولید و استفاده گردد.

آینده metaverse در پزشکی چگونه رقم خواهد خورد؟

با توجه به کاربرد گسترده آن می توان به آینده آن بسیار امیدوار بود که با خواندن این مقاله به آن پی خواهید برد.

مشاوره های پزشکی روان شناسی در متاورس چگونه انجام می شود؟

برای این کار هم بیمار و هم پزشک در کلینیک مخصوص این کار در متاورس باهم توسط آواتار متاورس خود ملاقات خواهند کرد.

امتیاز دهید
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها