عینک متاورس اخبار متاورس

راهنمای خرید عینک متاورس + قیمت و ویژگی های محصول

  • توسط mahtab
  • 11 دقیقه

عینک متاورس چیست؟ همان طور که می دانید عینک متاورس یکی از گجت های متاورس و بهترین دستگاه های ورود به متاورس بوده و شما توسط این دستگاه می توانید به متاورس وارد شده و یک تجربه لذت بخش برای خودتان بسازید. پس در ادامه همراه ما باشید تا به صورت تخصصی وارد این بحث شده و مطالب پیرامون آن را برای شما شرح دهیم پس همراه متاورس یاب باشید.

عينک متاورس چیست؟

عينک متاورس چیست؟

خب در ابتدا بهتر است تا در مورد این عينک صحبت کرده و مطالب پیرامون آن را برای شما به صورت کامل تر توضیح دهیم که در همین راستا می توان گفت عينک متاورس یکی از دستگاه‌های ورود به متاورس بوده و اگر می خواهید به متاورس وارد شوید و تجربه‌ ای لذت بخش در پروژه های متاورس داشته باشید بهتر است تا از این عينک استفاده کنید و توسط آن به متاورس وارد شوید.

همان طور که می دانید برای ورود به متاورس راه های مختلفی وجود دارد که توس آنان می توانید به متاورس وارد شده و از محیط آن نهایت لذت و استفاده را ببرید و تجربه ای به یاد ماندنی برای خودتان بسازید. در اندکی قبل تر با یکی از این ابزار ها یعنی عينک متاورس آشنا شدید و حال در ادامه به مطالب بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت.

انواع عينک های متاورس کدامند؟

انواع عينک های متاورس کدامند؟

خب در ادامه نگاهی خواهیم داشت بر انواع عينک متاورس و تمام آنان را برای شما شرح خواهیم داد که در همین رابطه می توان به موارد نام برده شده در زیر اشاره کرد:

عينک های متاورس بر پایه موبایل

در این باب می توان گفت که این عینک متاورسی برپایه موبایل بوده و نه دارای سیستم عامل است و نه به کامپیوتر وصل می شود و تنها در رابطه با موبایل کاربرد دارد. در ادامه باید گفت برای این که بخواهید از این عينک استفاده کنید باید موبایل را داخل آن بگذارید و در ادامه توسط لنز های تعبیه شده در آن تصویر به شما نمایش داده خواهد شد و به گونه ای نیز طراحی شده است تا چشمان شما اذیت نشود.

هنگامی که از این عينک استفاده می کنید دیگر نیازی نیست تا از کامیپوتر استفاده کنید. در ادامه می توان گفت که این عينک ها دارای دو عدد لنز هستند تا کاربر حس بهتری را تجربه کند. در ادامه باید بدانید که این عینک نسبت به سایر عينک ها دارای قیمت کمتر و مناسب تری است.

در ادامه برای تکمیل تر شدن مطالب می توان گفت که این عینک های دارای هیچ نوع کنترلر و حسگری نبوده و برای استفاده در متاورس زیاد کاربرد ندارد و اگر می خواهید تا از این عينک برای متاورس استفاده کنید باید هزینه های جانبی دیگر‌ی را نیز انجام دهید و معمولا از این عينک ها برای دیدن فیلم و سریال بیشتر استفاده می شود.

عينک متاورس بر پایه کامپیوتر

خب در رابطه با این عینک متاورس می توان گفت که دارای یک صفحه نمایشگر اختصاصی بوده که توسط اتصال یه کامپیوتر می توان فضای متاورس را در پلتفرم های مختلف نمایش داد. در حالت کلی می توان افزود که این عینک ها به صورت سیمی فروخته می شوند زیرا بدین وسیله می توانند کیفیت مطلوب تری را به کاربر نمایش دهند.

در ادامه باید گفت که اگر می خواهید این عینک متاورسی را برای خودتان خریداری کنید باید قیمتی بیشتری را نسبت به عینک موبایلی پرداخت کنید که در ادامه می توان افرود که این نوع عینک دارای انواع مختلفی است که با توجه به کیفیت آنان می توانید هر کدام را که می خواهید گزینش کنید.

در رابطه با اتصال این عینک می توان گفت که علاوه بر کامپیوتر نیز می توانید آن را به لپتاپ وصل کنید و درست مانند کامپیوتر از آن استفاده کنید زیرا فرقی ندارد و می توانید عینک متاورس را به هرکدام که می خواهید وصل کنید‌. در ادامه می توان افزود که استفاده از این عينک بسیار رایج تر است زیرا هم دارای قیمت مناسب تر است و هم دارای کیفیت بهتری نسبت به سایر عينک ها است. اگر می خواهید تا یک عینک متاورسی کاربردی بخرید پیشنهاد ما این است تا از این عينک حتما استفاده کنید.

عینک متاورس برپایه سیستم عامل

خب در ادامه می رسیم به این نوع از عینک متاورسی که آن را برای شما شرح خواهیم داد که در همین رابطه باید گفت این عينک متاورسی برخلاف سایر عينک های متاورس که معرفی شد نیازی به یک وسیله جهت اتصال نیاز نداشته و شما قادر هستید تا از این عينک بدون نیاز به هیچ وسیله مانند گوشی و یا کامیپوتر استفاده کنید و به متاورس وارد شوید و در یک نگاه کلی باید گفت که این عینک ها به طور کاملا مستقل عمل می کنند.

در ادامه می توان افزود که در این عینک ها پردازنده های قدرتمندی قرار گرفته است تا بدین وسیله به آسانی بتوانند پلتفرم های مورد نظر شما را نمایش دهند. کاربران این قابلیت را دارند تا در کنار این عینک متاورسی کنترلر های آن را نیز خریداری کرده و پس از تهیه آنان حس واقعی حضور در متاورس را درک کنند.

راهنمای خرید عینک متاورس

راهنمای خرید عینک متاورس

حال در ادامه این سوال پیش می آيد که چگونه برای خرید این عینک ها اقدام کنیم و چگونه مراحل مربوط به خرید را انجام دهیم که در ادامه می توان گفت در فروشگاه های اینترنتی ایرانی و خارجی انواع این عینک های متاورسی در اختیار شما قرار داده شده اند تا بدین وسیله بتوانید خرید خود را انجام دهید که به عنوان مثال می توانید برای خرید عینک متاورسی به دیجی کالا مراجعه کنید و در ادامه با توجه به نیاز خود و نوع عینک انتخابی خرید خود را انجام دهید.

قیمت عینک متاورس چقدر است؟

حال در ادامه بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله و بدانیم که قیمت عینک های متاورسی چقدر است که در ادامه می توان گفت این عينک ها همان طور که در بالاتر گفته شد دارای انواع گوناگون در مدل های مختلف است و همین سبب شده است تا این عینک ها دارای قیمت های متفاوتی باشند. برای درک این مطلب کافی است تا در اینترنت یک سرچ کوچک بزنید آن وقت متوجه این اختلاف قیمت های عظیم خواهید شد که با توجه به تمایل و مدلی که دوست دارید می توانید یکی را گزینش کنید و سپس آن را خریداری کنید.

آیا عینک های متاورسی در ایران موجود است؟

خب در جواب باید گفت که بله عینک های متاورسی و دستگاه های ورود به متاورس در کشور ایران موجود است و شما به مراجعه به فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های حضوری نیز می توانید این عینک را برای خودتان خریداری کنید. در ادامه باید گفت که در صورت تمایل می توانید این عینک ها را از فروشگاه های معتبر خارجی مانند آمازون نیز خریداری و تهیه فرمایید.

نگاهی بر محدودیت های عینک متاورس

خب قطعا محدودیت های این گجت یکی از مهم ترین مسائل پیرامون آن بوده که باید بررسی گردد که در همین راستا می توان گفت این عينک ها دارای امکانات خوبی هستند ولی در عین حال دارای محدودیت هایی هستند که در همین رابطه می توان گفت که نوع از عینک ها پدیده ای نوظهور بوده و توزیع همگانی آن ممکن است اندکی زمان بر باشد و کاربران نتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و از طرفی دیگر می توان گفت که این عینک ها دارای قیمت بالایی هستند و ممکن است برخی از کاربران نتوانند به راحتی آنان را خریداری و تهیه کنند.

راهنمای خرید عینک متاورس

معرفی برترین عینک های متاورس

در پایان مقاله بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر این موضوع و بهترین عینک های متاورسی را برای شما معرفی کنیم که در این راستا می توان گفت این عينک ها همان طور که گفته شد دارای انواع بالایی هستند و در مدل های مختلفی عرضه شده اند ولی همیشه برخی دارای محبوبیت بیشتری هستند که از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عینک Valve Index VR
  • عینک Ocilus Rift S PC
  • عینک PlayStation VR mega Pack
  • هدست HTC Vive Cosmos Elite
  • عینک هدست Ocilus Quest 2

درپایان باید گفت که اگر متاورس و بحث های مربوط به آن توجه شما را جلب کرده است پیشنهاد ما این است تا برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات کاربرد متاورس و بهترین سازه های متاورس را مطالعه کنید.

سوالات متداول

بهترین عینک متاورس کدام است؟

در طول مقاله به بهترین عینک های متاورسی اشاره شد که می توانید آنان را مطالعه کرده و بشناسید.

خرید عینک متاورس چگونه است؟

توسط فروشگاه های حضوری و اینترنتی می توانید برای خرید این عینک ها اقدام کنید و حتی از فروشگاه های خارجی نیز این عینک را تهیه کنید.

قیمت عینک های متاورسی چقدر است؟

این عینک ها دارای قیمت های بسیار متفاوتی می باشند زیرا دارای انواع مختلف در مدل های مختلف هستند و هر کدام دارای قیمت منحصر بفرد خاص خود است.

انواع عینک های متاورسی کدامند؟

دارای سه نوع هستند که برپایه موبایل، کامپیوتر و سیستم‌ عامل هستند‌.

این عینک ها دارای چه محدودیت هایی هستند؟

دارای محدویت دیر همگانی شدن و قیمت های بالا هستند.

4.9/5 - (16 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها