سوزاندن NFT چیست آموزش NFT

سوزاندن NFT چیست و چرا اهمیت دارد؟

  • توسط mahtab
  • 5 دقیقه

محبوبیت و شهرت روز افزون بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص توکن های غیر قابل تعویض کاربران زیادی را برای فعالیت در این حوزه جذب کرده است.  برای مثال فروش آثار هنری nft از سوی هنرمندان از مزایایی است که آن ها از طریق توکن های nft به دست می آورند. با افزایش میزان خرید nft ها از سمت کاربران ممکن است تعداد آن ها به حداقل رسیده و به نوعی باعث افزایش قیمت آن شود. راه دیگر برای افزایش فروش در این بازار سوزاندن آن هاست تا با این کار میزان عرضه کاهش و تقاضا زیاد شود. در این مقاله قصد داریم در مورد سوزاندن nft یا همان بورن nft صحبت کرده و با ویژگی های آن بیشتر آشنا شویم. در نتیجه همراه ما و وب سایت تخصصی متاورس یاب باشید تا به این موضوع بپردازیم.

منظور از سوزاندن nft چیست؟

منظور از سوزاندن nft چیست؟

نخست لازم است در این بخش از مقاله به چیستی و منظور از سوزاندن nft بپردازیم. به نابودی کامل و خارج کردن یک توکن از چرخه سوزاندن یا توکن سوزی گفته می شود. این کار با اهداف خاصی صورت می گیرد. برای مثال هنرمندان برای حفظ ارزش آثار هنری خود و جلوگیری از کلاهبرداری نیاز به سوزاندن nft های خود دارند.

دیگر هدف از این کار کم کردن میزان nft های موجود در بازار و در نیتجه افزایش تقاضا و قیمت آن می باشد. یکی از پلتفرم هایی که برای این منظور یعنی سوزاندن nft توسط شخصی با نام پک ایجاد شده است، پلتفرم burn.art می باشد.

این پلتفرم دارای توکن مخصوص خود به نام ASH  می باشد. این توکن مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است و دارای استاندارد ERC-20 است.روش کار این پلتفرم به این صورت است که ابتدا NFT مورد نظر در آن سوزانده شده و سپس توکن ASH  را به عنوان پاداش تحویل کاربر می دهد.

اهمیت سوزاندن nft در چیست؟

در این قسمت نوبت به پاسخ این سوال می رسد که اهمیت سوزاندن nft در چیست؟ در پاسخ به این سوال در ادامه به اهداف و اهمیت های سوزاندن nft اشاره خواهیم نمود.

  • سود سهام به عنوان پاداش: با افزایش قیمت به علت بورن nft این موضوع پیش می آید تا صاحبان اثر به دارندگان یک nft به علت افزایش قیمت آن سودی به عنوان پاداش دهند.
  • جلوگیری از کلاهبرداری: هدف از این کار کنترل کردن تراکنش ها و جلوگیری از افزایش و اسپم آن است. در نتیجه میزان کلاهبرداری کاهش خواهد یافت.
  • کنترل عرضه و تقاضا: در قسمت قبل نیز عنوان کردیم یکی از راه های افزایش قیمت یک توکن کمیاب شدن آن است. یعنی با سوزاندن nft ها مقدار در گردش کاهش می یابد. در نیتجه این موضوع باعث افزایش تقاضا و قیمت خواهد شد. همان طور که می دانید کمیاب شدن یک دارایی باعث افزایش تقاضا و قیمت می شود. در نتیجه توکن سوزی باعث می شود آن توکن NFT کمیاب شده و رشد قیمت و تقاضا را تجربه کند.
قابلیت سوزاندن ان اف تی چرا راه اندازی شد؟

قابلیت سوزاندن ان اف تی چرا راه اندازی شد؟

در این قسمت نوبت به بررسی این سوال می رسد که قابلیت سوزاندن ان اف تی چرا راه اندازی شد؟ در جواب باید گفته شود با توجه به مطالب عنوان شده در بخش قبلی سوزاندن ان اف تی علل مختلفی دارد. هدف اصلی از این کار  کمیاب شدن توکن و افزایش تقاضا برای آن و در نتیجه افزایش قیمت بود.

از دیگر عللی که نیاز به سوزاندن ان اف تی را به وجود آورد، جلوگیری از کلاهبرداری ها بود. این کار باعث حفظ حقوق صاحبان اثر و جلوگیری از ارسال توکن های کلاهبرداری می شود. یک سیستم برای این کار با نام قابلیت هشدار فیشنیگ به وجود آمد تا با کلیک کردن روی لینک های مخرب هشداری بر اسپم بودن آن و تراکنش مخرب به کاربر داده شود و از ارسال توکن کلاهبرداری جلوگیری خواهد شد. در ادامه به بررسی کیف پول های مخصوص سوزاندن nft خواهیم پرداخت.

کدام کیف پول قابلیت بورن nft را دارد؟

حال در بخش پایانی این مقاله به به بررسی کیف پول های مخصوص سوزاندن nft خواهیم پرداخت. برای این کار از کیف پول فانتوم یکی از کیف پول های مبتنی بر سولانا استفاده می کنیم. این کیف پول از قابلیت بورن nft و نیز هشدار فیشینگ پشتیبانی می کند. در قسمت قبل در مورد سیستم هشدار فیشنیگ صحبت کرده و با آن آشنا شدیم. مزیت این کیف پول دادن رمز ارز سولانا در ازای سوزاندن nft است. در ادامه مقاله مینت NFT و همچنین اصطلاحات NFT را بخوانید.

سوالات متداول

کدام کیف پول قابلیت بورن nft را دارد؟

برای این کار از کیف پول فانتوم یکی از کیف پول های مبتنی بر سولانا استفاده می کنیم.

قابلیت هشدار فیشینگ چیست؟

در این سیستم با کلیک کردن روی لینک های مخرب هشداری بر اسپم بودن آن و تراکنش مخرب به کاربر داده می شود.

اهمیت سوزاندن nft در چیست؟

کنترل عرضه و تقاضا، ارائه سود سهام و جلوگیری از کلاهبرداری و اسپم

5/5 - (7 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها