بازی بیگ تایم بازی های متاورس

راهنمای بازی بیگ تایم (Big Time) و NFTهای آن

 • توسط mahtab
 • 15 دقیقه

امروزه بازی های متاورس به یکی از پرطرفدار ترین موضوعات در بین فعالان بازار ارزهای دیجیتال و حوزه بلاکچین تبدیل شده است. این بازی ها علاوه بر سرگرمی دارای قابلیت کسب درآمد می باشند که همین ویژگی آن ها را جذاب کرده است. در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از بهترین بازی های کریپتویی به نام بیگ تایم (big time) صحبت کنیم و به ویژگی ها و آموزش چگونگی انجام آن بپردازیم. در ادامه همراه ما و وب سایت تخصصی متاورس یاب باشید تا بیشتر با این بازی متاورسی آشنا شوید.

بازی بیگ تایم چیست؟

بازی بیگ تایم چیست؟

در ابتدای این مقاله لازم است به معرفی کامل بازی big time پرداخته شود. همان طور که در بخش مقدمه این پست نیز اشاره شد، بازی بیگ تایم یا big time یکی از بازی های متاورسی است که از آن برای کسب درآمد استفاده می شود. این بازی که به صورت چند نفره و آنلاین انجام می شود در واقع به صورت نقش آفرینی و اکشن با یک موضوع تاریخی طراحی شده است.

در بازی متاورسی بیگ تایم باید به همراه سایر هم تیمی های خود در مکان و زمان های مختلف به ماجراجویی بپردازید. در این بازی به ازای گذارندن مراحل مختلف، توکن های ان اف تی یا توکن مختص بازی را دریافت خواهید کرد. با جمع آوری این توکن های بومی یا ان اف تی قادر به ارتقای آواتار متاورس یا ماشین زمان خود خواهید بود.

تاریخ تاسیس استودیوی بازی بیگ تایم مربوط به سال 2020 می باشد. این استودیو توسط دو فرد به نام های Thor Alexander و Ari Meilich راه اندازی گردیده است. تعدادی از معروف ترین فعالان بازی های کامپیوتری از جمله Martin Sweitzer، Matt Tonks و غیره با این استودیو همکاری دارند.

در اواخر سال گذشته میلادی این استودیو اعلام کرد قصد دارد تا یک بازی متاورسی مبتنی بر بلاک چین با امکان کسب در آمد و معامله ان اف تی ها را توسعه دهد. در بخش های بعدی این مقاله با ویژگی های این بازی بیشتر آشنا خواهیم شد.

آموزش بازی بیگ تایم

حال در این قسمت نوبت به بررسی آموزش بازی big time می رسد. در ابتدا برای انجام این بازی لازم است با یک ایمیل در سایت آن ثبت نام کنید. پس از انجام ثبت نام در این بازی، وارد دنیای بازی بیگ تایم خواهید شد. پس از ورود به بازی نیاز به ایجاد یک تیم شش نفره خواهید داشت.

با ورود به سیاه چال های بازی با رقبای خود رو به رو خواهید شد که برای به دست آوردن پاداش ها باید در برابر این رقبا و چالش ها پیروز شوید. با استفاده از پاداش و اقلام به دست آمده قادر به ارتقای آواتار خود و یا معامله آن با سایر رمز ارزها خواهید بود.

این بازی یک مارکت پلیس nft مخصوص به خود دارد و به کمک این مارکت پلیس بازیکنان امکان خرید و فروش دارایی هایشان به کمک پلتفرم والت (Vault) را خواهند داشت. در والت (Vault) امکان پرداخت با کارت های اعتباری وجود دارد.

بازی big time شامل یک جدول زمانی می باشد که به بازیکنان امکان انتخاب کاراکتر مورد نظر برای ورود به کلاس های گوناگون را می دهد. با این ویژگی امکان دسترسی به دنیای متاورسی چند نفره با جداول زمانی مختلف به کاربران داده می شود.

به کمک یک ماشین زمان کاربران قادر به تغییر کلاس ها و خط زمانی می باشند. این ماشین ها با استفاده از ان اف تی ها امکان ارتقا را خواهند داشت. کلاس های مختلف این بازی عبارت هستند از:

 • Time Warrior: گیم پلی آن نزدیک و تهاجمی است.
 • Chronomancer: تاکتیک و حملات از راه دور
 • Quantum Fixer: مهارت هایی مانند تقویت و درمان دارد.
 • Shadowblade: دارای سرعت عمل و عکس العمل های مخفی

در این بازی سلاح های مختلفی برای استفاده در طول مراحل مختلف وجود دارند. هر کدام از این سلاح ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و به تکمیل نمودن کلاس های عنوان شده کمک خواهند کرد. برخی از این سلاح ها عبارت هستند از:

 • دو خنجر: یک سلاح با قابلیت سرعت بالا و حمله همزمان به چند دشمن
 • ترکیب شمشیر و سپر: به کار گیری همزمان یک شمشیر سریع و سبک و یک سپر محکم با استراتژی مناسب
 • پتک جنگی: یک چکش با ویژگی ضربه های قدرتمند
 • عصای کوانتمی: قابل استفاده برای حملات از راه دور
 • تبرزین: یک سلاح با لبه زین که برای نبرد های تن به تن استفاده می شود.

در ادامه این بخش به بررسی ان اف تی های درون بازی بیگ تایم می پردازیم. در این بازی پس از کسب توکن های مخصوص آن با گذارندان چالش ها قادر به خرید ان اف تی خواهید بود. این ان اف تی ها را می توان از طریق مارکت پلیس بازی یا سیاه چال درون بازی خریداری نمود. برخی از این ان اف تی ها (nft) عبارت هستند از:

 • space nft: از این توکن ان اف تی برای ارتقای ماشین زمان شخصی کاربران استفاده می شود. این ان اف تی مانند زمین یا املاک در دیگر بازی های متاورسی می باشد. امکان اضافه نمودن ایستگاه های فضایی، تزئین اتاق ها، نصب پرتال و دیگر قابلیت ها برای space وجود دارند. قیمت خرید space بستگی به حجم و کمیاب بودن آن دارد و بازه قیمتی آن از 300 تا 23 هزار دلار متغیر است. لازم به ذکر است این ان اف تی ها محدودیت دارند و پس از نابودی از دسترس خارج می شوند.
 • hourglass: این ان اف تی کسب توکن را فراهم می کند. شرایط استفاده از آن پر شدن شن های زمان می باشد. برای به دست آوردن توکن بیگ تایم نیاز به ساعت شنی خواهد بود. این روش راهی آسان برای کسب توکن big time می باشد.
ویژگی های بازی big time

ویژگی های بازی big time

حال در ادامه مباحث بازی متاورسی بیگ تایم به بررسی ویژگی های بازی big time می پردازیم. در ادامه برخی از ویژگی های مهم این بازی را عنوان کرده ایم. این ویژگی ها عبارت هستند از:

 • گرافیک فوق العاده: یکی از ویژگی های منحصر به فرد این بازی گرافیک تحسین برانگیز آن است.
 • استفاده از فناوری Inventory: با استفاده از این ویژگی کاربران قادر به اجرا و استفاده از بازی بدون کیف پول می باشند. در این بازی همه معاملات nft از طریق بازی انجام می شود و نیازی به هزینه تراکنش و کامزد نیست.
 • تیم توسعه کاربلد: تعدادی از معروف ترین فعالان بازی های کامپیوتری از جمله Martin Sweitzer، Matt Tonks و غیره با این استودیو همکاری دارند. این افراد در تیم توسعه بازی هایی مانند کال اف دیوتی نیز حضور داشته اند.
 • محیط بازی پویا: قابلیت بازی به صورت چند نفره در قالب تیم حداکثر با 6 نفر و محیط بازی گسترده با تنوع مراحل
 • رایگان بودن بازی: از دیگر ویژگی های این بازی قابلیت استفاده رایگان از آن است. در این بازی به ازای گذارندن مراحل مختلف، توکن های ان اف تی یا توکن مختص بازی را دریافت خواهید کرد.
 • گیم پلی بازی: همان طور که گفته شد بازی big time شامل یک جدول زمانی می باشد که به بازیکنان امکان انتخاب کاراکتر مورد نظر برای ورود به کلاس های گوناگون را می دهد. با این ویژگی امکان دسترسی به دنیای متاورسی چند نفره با جداول زمانی مختلف به کاربران داده می شود. به کمک یک ماشین زمان کاربران قادر به تغییر کلاس ها و خط زمانی می باشند.

کسب درآمد از بازی بیگ تایم ممکن است؟

حال در این بخش نوبت به پاسخ این سوال می رسد که کسب درآمد از بازی بیگ تایم ممکن است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برای کسب درآمد از بازی big time روش های مختلفی وجود دارند. در ادامه برخی از روش های کسب درآمد از بازی بیگ تایم را ارائه و به صورت کامل بررسی کرده ایم:

 • جمع آوری توکن ها و آیتم های nft در حال ماموریت های سیاه چال: با کشتن باس ها می توان آیتم های nft را به دست آورد. با از بین بردن آخرین باس پاداش ان اف تی را دریافت خواهید نمود.
 • چرخش ان اف تی ها در مارکت پلیس بازی: با استفاده از ان اف تی های چرخشی کاربران امکان کسب درآمد بازی بیگ تایم بدون انجام آن را خواهند داشت. در این روش با خرید یک ان اف تی به کمک رمزارز یا فیات و سپس فروش آن با قیمت بالاتر موفق به کسب درآمد خواهید شد.
 • فروش توکن بومی مختص بازی: با انجام ماموریت ها و چالش های مختلف بازی، توکن هایی به صورت پاداش اهدا می شوند. با استفاده از این توکن ها می توان آیتم های ان اف تی تزئینی را خریداری کرد و یا ارتقا و ساخت ابزارها را انجام داد.

در این بازی می توان به خرید nft پرداخت؟

حال در این بخش این سوال به وجود می آید که در این بازی می توان به خرید nft پرداخت؟ همان طور که در بخش های قبلی نیز گفته شد این بازی دارای ان اف تی های مختلفی می باشد. این بازی یک مارکت پلیس ان اف تی مخصوص به خود دارد و به کمک این مارکت پلیس بازیکنان امکان خرید و فروش دارایی هایشان به کمک پلتفرم والت (Vault) را خواهند داشت.

در والت (Vault) امکان پرداخت با کارت های اعتباری وجود دارد. با استفاده از این ویژگی کاربران قادر به اجرا و استفاده از بازی بدون کیف پول می باشند. در این بازی همه معاملات nft از طریق بازی انجام می شود و نیازی به هزینه تراکنش و کامزد نیست.

همچنین به کمک این پلتفرم امکان تسویه فوری برای کاربران وجود خواهد داشت. در مارکت پلیس این بازی شارژ حساب به آسانی انجام می شود. برای شارژ حساب روش های مختلفی مانند استفاده از کارت های نقدی و اعتباری و یا رمز ارزهایی مانند اتریوم، بیت کوین یا USDC وجود دارد.

آیا سرمایه گذاری بر روی توکن های nft این بازی توصیه می شود؟

آیا سرمایه گذاری بر روی توکن های nft این بازی توصیه می شود؟

در پاسخ به این سوال که آیا سرمایه گذاری در nft این بازی توصیه می شود؟ با توجه به توضیحات و ویژگی های گفته شده برای این بازی بیگ تایم یکی از بهترین بازی متاورسی می باشد. در نتیجه آینده روشنی در انتظار این بازی و توکن های ان اف تی آن قرار دارد و می توان به سرمایه گذاری در بازی big time امیدوار بود.

با این حال باید گفت سرمایه گذاری در انواع بازار های مالی از جمله رمز ارزها و شبکه بلاک چین به علت وجود نوسان های زیاد ریسک هایی را خواهد داشت. قبل از هر گونه سرمایه گذاری در این بازی در مورد آن تحقیق کرده و سپس این کار را انجام دهید.

توکن اختصاصی بازی بیگ تایم چه نام دارد؟

در بخش های قبل به توکن بومی بازی بیگ تایم اشاره کردیم. این بازی دارای یک توکن اختصاصی درون بازی است با این وجود نامی برای آن عنوان نشده است. برای این توکن هیچ پیش فروشی صورت نگرفته و کاملا جامعه محور است.

تنها راه کسب این توکن از طریق انجام بازی می باشد. ابتدا یک توکن space را به دست آورده و یا خریداری می شود. سپس یک تایم کیپر در بازی کسب کرده یا از مارکت پلیس خریده می شود. در نهایت به کمک Hourglass قادر به جمع آوری توکن اختصاصی خواهید بود.

راهنمای دانلود بازی big time

در قسمت پایانی این مقاله نوبت به بررسی راهنمای دانلود بازی big time می رسد. برای دانلود بازی بیگ تایم می توانید به وب سایت رسمی big time مراجعه کنید. لازم به ذکر است این بازی برای ویندوز ارائه شده و نیاز به حداقل 8 گیگ رم دارد.

سوالات متداول

کلاس های مختلف این بازی چه نام دارند؟

Time Warrior، Chronomancer، Quantum Fixer، Shadowblade

ویژگی های بازی big time چیست؟

گرافیک فوق العاده، رایگان بودن، محیط بازی پویا، گیم پلی منحصر به فرد، تیم توسعه کاربلد و استفاده از فناوری Inventory و دیگر ویژگی ها.

در این بازی می توان به خرید nft پرداخت؟

این بازی دارای ان اف تی های مختلفی می باشد. این بازی یک مارکت پلیس ان اف تی مخصوص به خود دارد و به کمک این مارکت پلیس بازیکنان امکان خرید و فروش دارایی هایشان به کمک پلتفرم والت (Vault) را خواهند داشت. در والت (Vault) امکان پرداخت با کارت های اعتباری و نقدی و نیز رمز ارزها وجود دارد.

توکن اختصاصی بازی بیگ تایم چه نام دارد؟

این بازی دارای یک توکن اختصاصی درون بازی است با این وجود نامی برای آن عنوان نشده است. برای این توکن هیچ پیش فروشی صورت نگرفته و کاملا جامعه محور است.

5/5 - (5 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها