بازی استپن بازی های متاورس

راهنمای 0 تا 100 بازی استپن (StepN) و کسب درآمد از آن

در بازی استپن با قدم زدن درآمد کسب کنید. این بازی در سال ۲۰۲۲ معرفی و نسخه بتای آن عرضه شد و به سرعت توانست جایگاه خوبی در بین ورزشکاران کسب کند. بازی StepN بر مبنای مدل Move To Eran است، این یعنی کاربران با بازی کردن می‌توانند درآمد کسب کنند. همراه سایت متاورس باشید.

معرفی بازی استپن

معرفی بازی استپن (StepN)

بازی استپن امروزه بیش از ۳ میلیون کاربر دارد و از روز اول اهدافی چون افزایش علاقه مردم به انجام ورزش و آشنایی جامعه ورزشی با دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین را دارد. این بازی بر پایه دو اصل AR Gaming و Play To Eran Gaming استوار است. امروزه این دو مفهوم به ویژه اصل (بازی برای کسب درآمد) مورد توجه بسیاری از شرکت ها و تیم های بازی سازی در سراسر دنیا قرار گرفته است.

در بازی StepN شما با خرید NFT کفش های بازی می‌توانید درآمد زایی خود را شروع کنید. علاوه بر NFT ها توکن هایی در نظر گرفته شده‌ اند که قابل ذخیره سازی در کیف پول (Wallet) و فروش در صرافی ها هستند که در ادامه با آنها بیشتر خواهید شد.

آموزش بازی استپن

همانطور که بالاتر اشاره کردیم در بازی StepN شما باید NFT کفش های درون بازی را خریداری کنید تا بتوانید با قدم زدن یا دویدن درآمد کسب کنید. اما ابتدا باید وارد پروفایل کاربری خود در اپلیکیشن بازی شوید. از بخش Multi Chain Switch بلاکچینی که می‌خواهید بر روی آن بازی کنید را انتخاب کنید. این بلاکچین ها عبارت اند از اتریوم، سولانا و بایننس اسمارت چین، گذینه انتخابی شما هر کدام باشد به این معنی است که با هربار پیاده روی رمز ارز آن شبکه را بدست می‌آورید.

آموزش بازی استپن

نکته بسیار مهم در مورد انتخاب بلاکچین این است که اگر شما NFT یک کفش را در شبکه سولانا خرید کرده باشید با فروش آن توکن GST بر روی شبکه سولانا به شما پرداخت می‌شود و بر عکس اگر یک کفش را بر روی شبکه بایننس اسمارت چین به فروش برسانید توکن GST همان شبکه را دریافت خواهید کرد. توکن GST بر روی دو شبکه سولانا و بایننس اسمارت چین قابل دسترسی است که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و کاملا از هم مجزا هستند.

در هنگام خرید شاید متوجه شوید که یک کفش با قیمت های متفاوتی در فروش است این مورد به نوع شبکه انتخابی توسط شما برمی‌گردد شما اگر از شبکه بایننس اسمارت چین استفاده کنید باید کفش های خود را توسط رمز ارز BNB خریداری کنید. طبیعتا چنین موضوعی با توجه به اختلاف قیمت بین رمز ارزها عادی است.

برای شروع بازی استپن باید از بین کفش های که خریداری کرده اید یک کدام را انتخاب کنید. پس از انتخاب کفش باید بر روی گذینه استارت بزنید. ثانیه شمار از عدد ۳ تا ۰ را نمایش می‌دهد و بعد از آن گام های شما توسط اپلیکیشن محاسبه می‌شود.

نصب بازی استپن

باید به این مورد نیز اشاره کرد که دربازی استپن شما محدودیت انرژی دارید و پس از مدتی استفاده باید صبر کرده تا انرژی شما مجددا افزایش یابد. این افزایش انرژی در ساعت ۵:۳۰ و ۱۱:۳۰ به وقت ایران به میزان ۲۵٪ خواهد بود.

با شروع قدم زدن بر روی صفحه موبایل میزان رمز ارز تولید شده نمایش داده می‌شود. به هنگام شروع حتما از فعال بودن GPS اطمینان حاصل کنید تا مشکلی در روند محاسبه قدم های شما در برنامه پیش‌ نیاید. به این مورد نیز باید اشاره کرد که StepN هرگونه تقلب را شناسایی کرده و میزان آن گام ها را محاسبه نمی‌کند.

راهنمای نصب و راه اندازی بازی StepN

بازی استپن بر روی دو پلتفرم Android و iOS به شکل رسمی عرضه شده است. بعد از دانلود نسخه سازگار با تلفن همراه خود باید در بازی یک حساب کاربری توسط ایمیل خود ایجاد کنید. برای این کار در قسمت Email Address ایمیل خود را وارد کنید و سپس بر روی گذینه Send Code بزنید.

راهنمای نصب بازی stepn

کد ورود به ایمیل شما ارسال می‌شود آن را کپی کرده و در کادر کنار گذینه Send Code وارد کنید، سپس روی گذینه لاگین (Login) بزنید. پس از این مرحله وارد بازی می‌شوید برای اینکه بتوانید از امکان درآمد زایی بازی استفاده کنید باید یک کیف پول درون برنامه ای بسازید.

برای ساخت کیف پول داخل برنامه StepN باید از قسمت بالا سمت راست برنامه بر روی گذینه کیف پول بزنید. پس از آن بر روی گذینه Create A New Wallet بزنید و یک رمز عبور ۶ رقمی برای کیف پول خود انتخاب کنید. این رمز را به خاطر بسپارید چرا که برای هربار ورود به بخش کیف پول به آن احتیاج دارید.

کیف پول استپن

بعد از تعیین رمز کیف پول ۱۲ کلمه بر روی صفحه ظاهر می‌شوند که برای بازیابی کیف پول در صورت گم شدن تلفن همراه شما در نظر گرفته شده اند. بهتر است این ۱۲ کلمه را بر روی کاغذ یادداشت کنید و در جای مطمئن قرار دهید. پس از یادداشت کردن کلمه ها بر روی گذینه I Have Written Down بزنید. برای اطمینان از شما خواسته می‌شود تا یکبار آنها را به ترتیب در کادر مربوطه وارد کنید.

در بازی استپن شما دو نوع کیف پول خواهید داشت. با ورود به بخش Wallet کیف پول اصلی و کیف پول Spending پیش روی شما خواهند بود. از کیف پول Spending برای هزینه هایی که در طول بازی خواهید داشت استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای خرید و یا ارتقا کفش ها به آن نیاز دارید. اما برای نقد کردن درآمد بازی باید همان میزانی که قصد برداشت آن را دارید به کیف پول اصلی منتقل کنید.

جدول بازی استپن

سال انتشار۲۰۲۲
تعداد کاربران۳+ میلیون نفر
سبک بازیMove To Eran
قابلیت کسب درآمددارد

انواع کفش ها در بازی StepN

انواع مختلفی از کفش ها با ویژگی های مختلف در این بازی قرار دارند. شما پس از نصب و راه اندازی کیف پول خود می‌توانید با وارد شدن به بخش مارکت پلیس (Market Place) آنها را انتخاب و خریداری کنید. این کفش ها چهار ویژگی اصلی دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

ویژگی Luck

همانطور که از نامش پیداست هرچه میزان این ویژگی در یک کفش بیشتر باشد، شما شانس بیشتری برای دریافت ایردراپ و توکن GMT دارید. Luck یکی از مهم ترین ویژگی ها برای افزایش درآمد شما از بازی StepN است.

ویژگی Efficiency

مهم ترین قسمت در بازی استپن بخش گام شمار است. این ویژگی رابطه مستقیمی با گام شمار و افزایش درآمد شما دارد، زیرا هرچه میزان این ویژگی بالاتر باشد درآمد حاصل از آن کفش نیز افزایش می‌یابد.

ویژگی Comfort

پاداش قدم ها با توکن GST محاسبه و پرداخت می‌شود. اما کفش هایی که Comfort بالاتری دارند می‌توانند پاداش بیشتری با به وسیله توکن GMT دریافت کنند. البته نکته مهم دیگری در خصوص این ویژگی این است که اگر کمتر از ۲۰٪ باشد کفش انرژی تولید نمی‌کند تا از آن برای تولید رمز ارز استفاده کنید. اگر میزان این ویژگی ۱۰۰٪ نباشد شما امکان فروش آن کفش را ندارید.

ویژگی Resilience

در بازی استپن کفش ها پس از مدتی استفاده دچار استهلاک می‌شوند. هر چه میزان این ویژگی بالاتر باشد مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا کفش ها مستهلک شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. برای تعمیر کفش ها نیز به توکن GST نیاز دارید.

اگر بخواهیم انواع کفش های بازی StepN را نام برده و میزان درآمدزایی هر کدام را بررسی کنیم بهتر است به جدول زیر نیز نگاهی بیاندازید.

انواع کفش های استپن

قیمت کفش های بازی StepN چقدر است؟

قیمت کفش های بازی استپن به عوامل مختلف و ویژگی های آن کفش بستگی دارد. کفش های معمولی خاکستری (Common) در حدود ۱۰ تا ۱۵ سولانا، کفش های غیر معمول سبز رنگ (Uncommon) در حدود ۵۰ سولانا، کفش های کمیاب آبی رنگ (Rare) در حدود ۳۵۰ سولانا، کفش های افسانه ای بنفش رنگ (Epic) در حدود ۱۰۰۰ سولانا قیمت دارند. اما کفش های اسطوره ای نارنجی (Legendary) هنوز قیمت گذاری نشده اند.

چگونه از بازی استپن کسب درآمد کنیم؟

برای کسب درآمد از بازی استپن روش های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آنها بهره ببرید. اولین روش کسب درآمد از طریق پیاده روی است که طبق جدول بالا (بخش انواع کفش ها) می‌توانید با توجه به تعداد گام هایی که برمی دارید میزان درآمد خود را محاسبه کنید.

دومین روش کسب درآمد از بازی استپن تولید و فروش کفش است. کاربرانی که دو کفش سطح پنج بخرند یا دو کفش خود را به سطح پنج ارتقا دهند این امکان را دارند تا ۷ کفش جدید تولید کرده و آنها را در مارکت به فروش برسانند. البته این تولید مستلزم هزینه است و شما باید میزان سودآوری کفش ها را محاسبه کنید.

معرفی توکن های بازی استپن

دو توکن مورد استفاده در بازی استپن عبارت اند از توکن GMT و GST که هر یک کاربرد های خودشان را دارند. برای آشنایی بیشتر با آنها ادامه مطلب را بخوانید.

توکن GST

پس از قدم زدن و محاسبه میزان گام های شما در بازی استپن پاداش یا همان پرداختی به شما توسط این توکن پرداخت می‌شود. این توکن قابل فروش می‌باشد.

توکن GMT

توکن دیگر در بازی استپن GMT نام دارد. این توکن دارای محدودیت ۶ میلیاردی است و در شرایط خاص و یا رویداد های مشخصی به کاربران اهدا می‌شود. GMT نیز قابل فروش می‌باشد.

در کدام صرافی ها می‌توان توکن های بازی را نقد کرد؟

در صرافی های معتبر زیادی می‌توان توکن های این بازی را به فروش رساند.با فروش این توکن ها در صرافی های داخلی به میزان ارزش آنها ریال دریافت می‌کنید. با فروش توکن های بازی استپن در صرافی های خارجی شما تتر (دلار) دریافت می‌کنید. به این دو صورت می‌توانید درآمد حاصل از بازی را نقد کنید. در ادامه پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین بازی های متاورس رایگان را بخوانید.

بازی استپن چیست؟

بازی استپن یک بازی بر پایه فناوری بلاکچین با قابلیت کسب درآمد است که اهدافی چون افزایش میزان سلامتی افراد جامعه را دنبال می‌کند.

از چه راه هایی می‌توان از بازی استپن پول درآورد؟

مهم ترین برنامه درآمد زایی در بازی قدم زدن با کفش های بازی است. اما شما می‌توانید کفش تولید کنید و در مارکت به فروش برسانید.

میزان درآمد از بازی چقدر است؟

کفش ها بر اساس مدل درآمد های متفاوتی دارند اما به طور میانگین هر کفش روزانه ۸ جی تی اس درآمد دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها