سایت ساخت nft آموزش NFT

5 سایت ساخت nft برتر با راهنمای استفاده

  • توسط mahtab
  • 12 دقیقه

بهترین سایت ساخت nft کدام است؟ و برای ساخت یک nft خوب باید به کدام سایت مراجعه کرد؟ در این مقاله قصد بر این است تا به صورت تخصصی راجب بهترین سایت برای ساخت nft صحبت کرده و آن را به صورت کامل به شما عزیزان شرح دهیم. پس در ادامه با متاورس یاب همراه باشید تا به صورت تخصصی با بهترین ها آشنا شوید.

بهترین سایت ها برای ساخت nft بدون کد نویسی

بهترین سایت ها برای ساخت nft بدون کد نویسی

در ادامه همان طور که اندکی قبل تر اشاره شد قصد بر این است تا بهترین سایت ساخت nft بدون نیاز به کد نویسی به شما معرفی گردد. می توان گفت که این سازنده ها بسیار مفید بوده و کار ساخت nft را برای ما ساده کرده اند که در نتیجه بهتر است تا برای ساخت nft خودمان از این موارد بهره گیریم. این نوع از سایت ها و ابزار ها برای افراد معمولی مناسب بوده تا بتوانند nft خودشان را به سادگی بسازند.

در روز هایی که ان اف تی جایگاه خودشان را پیدا کرده اند توجه به این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است در نگاه اول برای افراد تازه کار ساخت ان اف تی سخت و مشکل ساز به نظر برسد ولی خوشبختانه وجود سایت های ساخت nft این مشکل را برطرف کرده و افراد تازه کار نیز به راحتی می توانند بدون نیاز به کد نویسی برای ساخت nft خود اقدام کنند. در ادامه بهترین ها برای این کار به شما معرفی خواهند شد که عبارتند از:

سایت niftykit از بهترین سایت های ساخت nft

از بهترین سایت های ساخت nft می توان به این مورد اشاره کرد که بدون نیاز به کد نویسی می توانید ان اف تی خودتان را در آن بسازید. شما همچنین توسط این پلتفرم قابلیت مدیریت و فروش nft خودتان را نیز خواهید داشت. همچنین این اجازه را دارید تا از قرارداد های هوشمند سفارشی خود نیز استفاده کنید. در نتیجه می توان این طور بیان کرد که توسط این پلتفرم قابلیت حفظ nft هایی که ساخته اید را خواهید داشت.

سازندگان این پلتفرم می توانند تا بر روی شبکه های پالیگان و اتریوم nft خودشان را بسازند و سپس کاربران می توانند تا بر روی پلتفرم های اپن سی، راریبل و niftykit و حتی سایت های خودشان، ان اف تی خودشان را به فروش برسانند.

در ادامه بهتر است تا بدین نکته اشاره کنیم که این سایت یک سرویس اشتراکی بوده و ماهانه چیزی در حدود 9.99 دلار هزینه دارد و بسته با افراد کاربر امکان برش نامحدود ان اف تی در در شبکه پالیگان را می دهد اما لازم به ذکر است که بدانید برای استفاده از قراردادهای هوشمند خود در شبکه اتریوم یابد هزینه گس این شبکه را پرداخت نمایید. همچنین افرون بر این ۵% این سایت از فروش اولیه را به محض واریز فرد خریدار توسط قرارداد هوشمند برای خود برداشت می کند.

سایت nft art generator یکی از سایت های ساخت nft

از بهترین سایت های ساخت nft دیگر برای این کار می توان به این سایت اشاره کرد که امکانات‌ زیادی را برای کاربران خود در نظر گرفته است که از بهترین آنان می توان به قابلیت ساخت مجموعه های ان اف تی شخصی اشاره کرد و شما توسط این سازنده nft تقریبا می توانید همه چیز را کنترل کنید و همچنین می توانید تا صفات و ویژگی های خودتان را به nft های خودتان بدهید.

در ادامه باید گفت که قابلیت ویرایش ابرداده های مجموعه خود را خواهید داشت و می توانید آثار هنری تولید شده را نیز نمایش دهید. این سایت برای شما تا تعداد ۱۰۰ ان اف تی نسخه رایگان در نظر گرفته است اما لازم است که بدانید تمام این نسخه ها دارای یک واترمارک بر روی خود هستند. هزینه اشتراک در این سایت به صورت زیر است:

  • از ۱۷۹ دلار برای حداکثر ۱۰۰۰ nft
  • تا ۳۸۹ دلار برای ۱۰۰۰۰ nft

همچنین جالب است که بدانید این سایت ساخت nft قادر است تا قراردادهایی هوشمند را برای مجموعه شما ایجاد کند. این سایت ساخت nft در فروش اولیه برای هر nft فروخته شده ۴.۹ درصد کارمزد دریافت خواهد کرد.

سایت manifold studio از برترین سایت های ساخت nft

سایت manifold studio از برترین سایت های ساخت nft

از بهترین های دیگر در زمینه ساخت nft می توان به این پلتفرم اشاره کرد که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد. یکی از دلایل شهرت این سایت بخاطر ایجاد قراردادهای هوشمند سفارشی برای مشتریان است و شما در این سایت به راحتی قادر هستید تا توسط یک کلیک قرارداد های هوشمند را ایجاد کرده و بدون نیاز به کد نویسی آنان را ایجاد کنید و جالب است که بدانید به صورت رایگان می توانید از این سایت استفاده کنید و nft خودتان را بسازید.

کاربران به محض استقرار در این سایت می توانند کنترل کامل قراردادهای هوشمند خودشان را به دست بگیرند. در ادامه باید گفت‌ که این قرارداد ها برای شفاف سازی به افراد کاربر این اجازه را می دهند تا هر دو نوع ان اف تی erc 721 و erc 1155 را خلق کنند و برای این که ان اف تی خودتان را بسازید تنها کافیست تا دارایی مورد نظر خودتان را آپلود کنید.

سپس ابرداده خودتان را سفارش داده و در نهایت دکمه mint را بزنید. بهتر است که بدانید این پلتفرم تصاویر با وضوح بالا و همچنین فایل هایی با حجم نامحدود را به جهت ذخیره سازی غیرمتمرکز ویدئو می پذیرد. در نهایت شما پس از ساخت nft خود در این سازنده ان اف تی، می توانید آن را در بازارهای nft برای فروش قرار دهید.

سایت opensea از قابل توجه ترین سایت های ساخت nft

از مشهورترین وب سایت ها در این زمینه می توان این سایت را نام برد که دارای ابزار هایی برای ساخت nft به صورت رایگان بوده و کاربران می توانند تا ان اف تی خودشان را توسط متدی به نام lazy minting بسازند. منظور از این متد، متدی است که می توان بدون نیاز به پرداخت هزینه گس در آن فرایند ساخت nft را انجام داد. اما در این متد قرارداد هوشمند برای nft شما تنها زمانی بر روی بلاک چین مستقر خواهد شد که کسب برای خرید اقدام کرده و آن را بخرد.

افزون بر این با این متد شما نیازی به ارائه قرارداد هوشمند خود نخواهید داشت. ولی لازم است تا این نکته را بدانید که در اولین باری که در سایت اپن سی nft می سازید، بابد هزینه را پرداخت نمایید.

سایت foundation از شگفت انگیزترین سایت های ساخت nft

خب در ادامه نوبت به معرفی این وب سایت می رسد که در ادامه باید گفت این مورد یکی از سایت ها و پلتفرم های متمرکز در این زمینه بوده و دارای نظارت ویژه بر فرایند های ساخت nft است‌ که‌ حتی سایت opensea نیز بیان کرده است که نظارت این سایت از سایت اپن سی نیز بیشتر بوده و در سایت اپن سی حدود ۸۰ درصد از محتوا ها ناخواسته و بی ارزش است.

فعالیت در این سایت کمی دشوار بوده و برای ورود و شروع فعالیت در آن باید توسط یکی از افرادی که از قبل در این سایت حضور داشته است دعوت شوید. اما دلیل این کار چیست؟ دلیل آن این است که اعتبار شما سنجیده شود تا مشخص شود که دارای شرایط لازم برای فعالیت در این سایت هستید یا نه! ساخت ان اف تی در این سایت بسیار راحت بوده و عملیات های زیر تنها با یک کلیک امکان پذیر خواهد بود که عبارتند از:

  • استقرار یک قرارداد هوشمند
  • آپلود فایل
  • ویرایش متادیتا
  • ویژگی های مجموعه

تمام مراحل و کار های بالا تنها با فشردن یک کلیک امکان پذیر خواهد بود. محدودیت فایل ها نیز برای این پلتفرم چیزی در حدود 50 مگابایت است. بد نیست تا این مسئله را بدانید که فایل ها بجای سرور های foundation، در سیستم ipfs غیرمتمرکز ذخیره می شوند که یک ویژگی قابل توجه به شمار می آید. در نهایت لازم به ذکر است که بدانید باید تمام هزینه های مربوط به گس این شبکه را پرداخت نمایید.

کاربران  ایرانی می توانند در این سایت ها برای ایجاد ان اف تی اقدام کنند؟

کاربران ایرانی می توانند در این سایت ها برای ایجاد ان اف تی اقدام کنند؟

این موضوع اندکی نیاز به توضیح دارد که هم کنون برایتان بازگو می شود. در این باب باید گفت که برخی از سایت های ساخت nft بخاطر تحریم های آمریکا کاربران ایرانی را تحریم کرده اند که به عنوان مثال از این بین می توان به سایت اپن سی اشاره کرد که کاربران ایرانی را تحریم کرده است و ایرانیان نمی توانند به این سایت دسترسی داشته باشند و از طرفی بد نیست که بدانید اپن سی در حقیقت یک پلتفرم آمریکایی به شمار می آید. دل همین باب بهتر است که از قبل بدین موضوع آگاهی کامل داشته و قبل از مراجعه به سایت و یا فعالیت در آن از وضعیت ایرانیان در آن اطلاع پیدا کنید.

پیش نیاز های لازم برای ایجاد ان اف تی چیست؟

پیش نیاز های لازم برای ایجاد ان اف تی چیست؟

در اولین قدم آشنایی با سایت ساخت nft و سایتی که قصد دارید در آن nft را بسازید الزامی است که بالاتر برای شما به صورت کامل توضیح داده شد. در ادامه باید بدانید که سایت مورد نظر شما با کدام ارز دیجیتال کار می کند زیرا هر سایت ساخت nft دارای ارز دیجیتال مخصوص به خود بودهو تنها از آن پشتیبانی و حمایت می کند و باید از آن استفاده کنید.

در قدم بعد باید کیف پول مورد تایید سایت انتخابی را بشناسید زیرا هر سایت ساخت nft تنها از یک کیف پول پشتیبانی کرده و کیف پولی مخصوص به خود دارد و ادامه نیز نحوه اتصال کیف پول به سایت ساخت nft مهم بوده و باید آن را بدانید. اگر در این زمینه هنوز سوال و یا مشکلی دارید، می توانید با تیم متاورس یاب ارتباط برقرار کنید و یا این که از دوره های آموزشی nft ما استفاده کنید.

ایده برای ساخت nft را از کجا پیدا کنم؟

ایده برای ساخت nft را از کجا پیدا کنم؟

همان طور که می دانید از nft بیشتر در حوزه هنر و هنر های دیجیتالی استفاده می شود که اگر در صدد یافتن ایده برای ساخت nft هستید می توانید از حرفه ای های این زمینه کمک دریافت کنید و یا این که از بستر هایی که برای ایده ایجاد شده است استفاده کرده و آموزش ببینید. اگر در فضای گسترده اینترنت سری بزنید می بینید که اشخاصی در حال تدریس هنر های دیجیتالی برای ان اف تی بوده که برای خلق و ایده nft نیز آموزش هایی را تدارک دیده اند. همچنین تیم قدرتمند متاورس یاب در کنار شماست تا شما را در این راه یاری کند و تنها کافیست با ما ارتباط برقرار کرده و یا این که از دوره های آموزشی nft ما استفاده کنید. همچنین پست ایده برای nft هم به شما کمک می کند.

ساخت nft در opensea برای ایرانیان ممکن است؟

ساخت nft در opensea برای ایرانیان ممکن است؟

در اندکی بالاتر بدین موضوع اشاره شد حال در ادامه بیشتر راجب این موضوع صحبت خواهیم کرد. همان طور که اشاره شد این پلتفرم بخاطر آمریکایی بودن و تحت تاثیر تحریم های آمریکا کاربران ایرانی را تحریم کرده است و متاسفانه کاربران ایرانی بدین سایت دسترسی ندارند و نمی توانند در آن فعالیت کنند. خوشبختانه وب سایت های دیگری نیز برای ساخت ان اف تی وجود دارد که کاربران ایرانی می توانند به آن سایت مراجعه کرده و برای ساخت nft خود اقدام کنند و سپس آن را برای فروش در سایت های دیگر قرار دهند که در مقاله ای جداگانه راجب بازارهای nft صبحت شده است که می توانید به آنان مراجعه کرده و با آنان آشنا شوید. در نهایت مطالعه معرفی سایت opensea را پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

بهترین سایت ساخت nft کدام است؟

در طول مقاله به صورت کامل راجب این مسئله صحبت شده است و می توانید بهترین سایت ساخت nft را بشناسید.

کاربران ایرانی می توانند در سایت های ساخت nft برای ایجاد آن اقدام کنند؟

بله طور کلی می توانند ولی بهتر است بدانید که تعدادی اندکی از این سایت ها کاربران ایرانی را تحریم کرده اند.

کدام سایت ساخت nft کاربران ایرانی را تحریم کرده است؟

متاسفانه سایت اپن سی بخاطر آمریکایی بودن و تحریم های آمریکا، کاربران ایرانی را مسدود کرده است.

مشاوره های لازم در این زمینه را از کجا دریافت کنم؟

جهت کسب مشاوره های لازم می توانید با تیم متاورس ارتباط برقرار کنید و یا این که از دوره های آموزشی ما در این زمینه نهایت ببره را ببرید.

5/5 - (4 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها