ایده برای nft آموزش NFT

ایده برای nft جهت طراحی، ساخت و کسب درآمد با راهنمایی کامل

  • توسط mahtab
  • 7 دقیقه

ایده برای nft چیست و بهتر است تا چه چیزی را nft کنیم؟ همان طور که می دانید nft ها امروزه انقلابی را در زمینه حق مالکیت بوجود آورده اند که به همین سبب نیز نامشان در جهان درخشیده است. در این مقاله می خواهیم بدین موضوع بپردازیم که بهترین ایده برای nft چیست تا اگر در صدد فعالیت در حوزه nft ها هستید، بدانید که دقیقا باید چه کاری را انجام دهید. با متاورس یاب همراه باشید تا به انقلاب nft ها بپیوندید.

نگاهی بر nft ها

نگاهی بر nft ها

در اولین قدم بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر nft و بدانیم که دقیقا منظور از آن چیست تا در ادامه مقاله و در پی مطالب دیگر در مورد ایده برای nft به مشکل نخوریم. از ان اف تی ها می توان به عنوان توکن های غیرقابل تعویض یاد کرد و این بدین معنی است که یک nft با nft دیگر متفاوت است و اگر صاحب یک nft باشید بدین معنی است که آن nft در تمام دنیا مال شماست.

چه چیز هایی را می توان به عنوان ایده برای nft در نظر گرفت؟

حال سوالی که پیش می آید این است که چه چیزی هایی را می توان nft کرد و به عنوان یک ایده برای nft در نظر گرفت؟ در این باب باید گفت که حوزه Nft بیشتر تمرکز خود را بر روی فعالیت های رسانه قرار داده است که از این بین می توان رسانه هایی مانند عکس، فیلم، صوت، گیف،متن، نقاشی و آثاری از این قبیل را نام برد.

در همین راستا می توان گفت که nft ها قادر هستند تا از آثار هنرمندان محافظت کرده و حق مالکیت را برای صاحب اثر حفظ کنند و بدین طریق باعث شوند که آثار آن هنرمند جعل و کپی برداری نشده و خود هنرمند توسط اثر خود بتواند کسب درآمد کند و به صورت کلی nft از حق مالکیت آن هنرمند حمایت کند.

برای این کار باید اثر خود را به صورت nft درآورده و سپس آن را برای فروش بگذارد و مالکیت آن را برای خود حفظ کرده تا بدین وسیله سود زحمات خود را ببرد. در همین راستا باید گفت که تمام این موارد در شبکه بلاک چین ثبت خواهد شد و ذکر می شود که خالق این اثر هنری دقیقا کیست.

چه ابزاری برای ساخت یک ایده NFT لازم است؟

چه ابزاری برای ساخت یک ایده NFT لازم است؟

در اولین قدم باید بدانید که برای این کار نیازی به دانش ارز های دیجیتال ندارید و برای این کار تنها به 2 چیز نیاز دارید. یکی مقداری اتریوم و دیگری یک کیف پول ارز دیجیتال. حال کدام کیف پول ارز دیجیتال برای این کار مورد تایید است؟ در ادامه باید گفت که کیف پول متامسک یکی از بهترین گزینه ها برای این کار است. متامسک بر روی سیستم عامل های ios، ویندوز، اندروید و حتی مرورگر قابل اجرا و نصب بوده و قابلیت فراوان دیگری نیز دارد. از دیگر کیف پول های معتبر برای این کار می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  1. Coinbase
  2. Rainbow

پس بعد تهیه این دو حال باید کیف پو ارز دیجیتال خود را به یک بازار nft متصل کنید.

آیا موسیقی یک ایده مناسب برای nft است؟

آیا موسیقی یک ایده مناسب برای nft است؟

بله موسیقی یکی از محتوهایی است که برای ساخت nft بسیار مناسب می باشد. فرض کنید که یک خواننده هستید و یک قطعه موسیقی را می سازید و یا یک آهنگی را می خوانید. حال چگونه باید از این اثر محافظت کرد تا در سایت های دیگر به صورت رایگان برای دانلود قرار داده نشود؟! توسط nft می توانید این کار را انجام دهید. در ابتدا باید موسیقی یا آهنگ خود را به nft تبدیل کنید تا قابل جعل نباشد و بدین صورت به همه اعلام می کنید که این موسیقی برای شماست و برای شنیدن آن باید به شما پول پرداخت کنند و بدین صورت شما از اثر موسیقی خود در برابر کپی برداری و جعل محافظت کرده اید.

هزینه ساخت یک ایده nft چقدر است؟

حال بهتر است تا بررسی کنیم و ببینم که وقتی یک ایده برای nft خود پیدا کردید، چگونه هزینه آن را محاسبه کنید و ببینید که چقدر است. در ادامه باید گفت که هزینه ساخت کاملا به هزینه گس اتریوم بستگی دارد و درست در زمانی که شما دارید یک اثر هنری را در قالب یک ان اف تی می فروشید، تعداد زیادی رایانه باید یک بلاک جدید به زنجیره وارد بکنند که در نتیجه در قبال این کار از شما هزینه ای را به عنوان دستمزد دریافت خواهند کرد.

بهتر است بدانید که هزینه گس اتریوم به توجه نمودن به انتقال و فعالیت های داخل شبکه اتریوم افزایش یافته و یا کاهش می یابند و در گاهی اوقات نیز هزینه ساخت nft به 200 دلار نیز می رسد که یک مشکل بزرگ به نظر می رسد که امیدواریم در آینده این مشکل رفع گردد. در زمان آپلود و اتمام کار نیز هزینه fee به شما نشان داده خواهد شد.

مشاوره لازم ایده برای nft را از کجا دریافت کنم؟

مشاوره لازم ایده برای nft را از کجا دریافت کنم؟

اگر برای nft دارای ایده مناسب نمی باشید، می توانید توسط راه های ارتباطی موجود در سایت متاورس یاب با ما ارتباط برقرار کنید تا به صورت حرفه ای مشاوره شوید. در همین راستا باید گفت که تیم متاورس یاب از با تجربه ترین افراد تشکیل شده و شما به نه تنها در زمینه nft، بلکه در زمینه متاورس نیز به صورت کامل راهنمایی و مشاوره خواهند کرد. پس هر چه سریع تر با بهترین های این حوزه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

چه مواردی را می توان به عنوان یک ایده برای nft در نظر گرفت؟

به طور کلی مواردی مانند عکس، فیلم، صوت، گیف،متن، نقاشی و آثاری از این قبیل را که به صورت کلی از آنان تحت عنوان رسانه یاد می شود می توان به عنوان یک ایده برای nft در نظر گرفت.

آیا موسیقی در دسته ایده برای nft قرار دارد؟

بله موسیقی یکی از مواردی است که می توان از آن به عنوان یک ایده برای nft یاد کرد.

مشاوره تخصصی برای یک ایده مناسب برای nft را از کجا دریافت کنم؟

برای این کار می توانید با تیم تخصصی متاورس یاب ارتباط برقرار کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

3 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها