هزینه ساخت nft آموزش NFT

هزینه ساخت nft چقدر است؟ + راهنمای کم کردن هزینه

 • توسط mahtab
 • 7 دقیقه

هزینه ساخت nft چقدر است؟ زمان آن فرا رسیده است تا اندکی راجب این موضوع سخن بگوییم و بدانیم که برای ساخت nft چقدر باید هزینه کرد. اگر در این حوزه فعالیت کرده باشید حتما این موضوع را می دانید که باید برای ساخت nft اندکی هزینه کنید که در این مقاله به صورت کامل راجب این موضوع صحبت خواهد شد. پس با متاورس یاب همراه باشید تا به بهترین ها دست پیدا کنید.

هزینه ساخت nft چقدر است؟

هزینه ساخت nft چقدر است؟

حال زمان آن فرا رسیده است تا در ادامه مطالب قبلی نیز بدین مسئله پرداخته و بدانیم که برای ساخت چقدر باید هزینه کنیم و چه عواملی بر قیمت آن تاثیر گذار خواهند بود! در ادامه نیز باید گفت که بسیاری از افراد و هنرمندان روز به روز بیشتر به سمت بازار های nft آمده و برای خرید و فروش nft در آن اقدام می کنند.

بسیاری از هنرمندان نیز در صدد آن هستند تا محتوا و اثر هنری خود را به nft تبدیل کنند و آنان را در بازار های فروش ان اف تی به فروش بگذارند. در همین راستا باید گفت که هزینه هایی برای این کار وجود دارند که در ابتدا باید بدان توجه ویژه نمود. برخی از این هزینه ها عبارتند از:

 • در بیشتر اوقات از شما درخواست می شود تا هزینه گس را پرداخت کنید که به طور متوسط قیمت ها چیزی در حدود ۷۰ دلار است
 • گاهی نیز ممکن است تا از شما درخواست شود که هزینه های سایت را نیز پرداخت کنید. قیمت ها ممکن است تا در هر سایت متفاوت باشد و گاهی نیز از ۹۰۰ دلار نیز شروع بشود.

در ادامه باید این نکته را گفت که بازار های nft پویا بوده و به طور پیوسته در حال تکامل است و بد نیست بدانید که برخی از پلتفرم های ویژه نیز این قابلیت را به شما می دهند تا هزینه های برش را به خریدار موکول نمایید. همچنین قادر خواهید بود تا یک ان‌ اف تی با پشتیبانی یک بلاک چین که دارای کارمزد نیست، ضرب نمایید. در نهایت می توان این نتیجه را گرفت که هزینه ساخت nft زیاد سنگین نبوده و به طور کلی هزینه خرید nft از مقدار بیشتری برخوردار است.

بهتر است تا در ادامه در مورد ضرب کردن صحبت کنیم. شما باید وقتی که می خواهید یک nft ایجاد کنید باید فرایند ضرب کردن را نیز در نظر بگیرید. حال در ادامه باید گفت که مواردی را که می توانید به nft تبدیل کنید را باید مشخص کنید که شامل ندارد زیر می شوند:

 • هنر دیجیتال
 • کتاب
 • توییت
 • تصاویر تصادفی
 • الگوهای رفتاری
 • صدا
 • بلیط های کنسرت
 • فیلم و ویدئو
 • و …

باید گفت که گسترده nft ها به همین تعداد محدود نبوده و روز به روز دارد بر تعداد و انواع آنان افزوده می شود. در ادامه نیز باید گفت که شما به یک کیف پول ارز دیجیتال نیز نیاز خواهید داشت که در ادامه به شما معرفی می شود. حال در ادامه باید nft مورد نظر را در پلتفرم مورد نظرتان وارد کنید که توسط فشار دادن یک دکمه به بلاک چین منتقل خواهند شد.

دقت کنید که اگر در صدد معامله هستید باید مقداری کارمزد را پرداخت نمایید. بعد از این که فرایند ضرب کردن کامل شد، می توانید آن را برای فروش فهرست نمایید و مانند بسیاری از ان اف تی ها آن را نیر به فروش برسانید. جالب است بدانید که روش های مختلفی برای فروش وجود دارد که از آنان می توان فروش توسط قیمت ثابت یا حراج را نام برد.

هزینه های مرتبط با ساخت nft

هزینه های مرتبط با ساخت nft

باید توجه کنید که در خصوص هزینه ساخت nft نیز هزینه های دیگری وجود دارد که باید با آنان آشنا گردید که باید آنان را در هنگام پرداخت در نظر بگیرید که عبارتند از:

 • هزینه های مربوط به gas: در این خصوص باید گفت که هزینه گس دارای نوسان بوده و به عنوان پاداش برای افرادی است که قدرت ایمن سازی را برای شبکه فراهم می نمایند‌. همچنین می توان گفت که برای تمام هزینه های ارزهای دیجیتال یکسان است.
 • هزینه های مربوط به راه اندازی حساب: اعمال این مورد بستگی دارد که بر روی سایت فعال باشد یا نه!
 • هزینه های مربوط به فروش: جالب است بدانید که گاهی می توانید توکن ها را به صورت رایگان ضرب کنید ولی برای فروش آنان مجبور می شوید تا هزینه ای را پرداخت نمایید.
عوامل موثر بر هزینه ساخت nft چیست؟

عوامل موثر بر هزینه ساخت nft چیست؟

در ادامه بهتر است تا به این موضوع وارد شویم و ببینیم که چه مواردی بر هزینه ساخت nft تاثیر می گذارد. در همین راستا می توان بیان کرد که برخی از سایت ها دارای ارسال رایگان بوده و برخی نیز هزینه زیادی را دریافت می کنند.
همچنین نوع افراد نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت و به طور کلی اگر احتمال خرید ان اف تی های شما زیاد شود این احتمال وجود دارد که ارزش پرداخت هزینه نیز اندکی بیشتر بشود‌.

گس یکی از مهم ترین پرداخت ها و هزینه هایی است که حتما باید پرداخت گردد. این موارد نیز برای همه تراکنش هایی که در بلاک چین انجام می شوند، اعمال شده و با این وجود ساخت nft زمان بیشتری را نسبت به انتقال پول خواهد برد که بدین دلیل باید هزینه gas بیشتری را پرداخت نمایید.

حال به صورت متوسط می توان بیان کرد که در زمان استفاده از بلاک چین اتریوم چیزی در حدود ۷۰ دلار را به عنوان ایمن سازی توکن باید پرداخت نمایید‌.

مشاوره های لازم برای هزینه های ساخت ان اف تی را از کجا دریافت کنم؟

مشاوره های لازم برای این هزینه ها را از کجا دریافت کنم؟

در خصوص هزینه های ساخت nft می توانید بر روی تیم تخصصی سایت متاورس یاب حساب باز کنید تا به صورت حرفه ای توسط بهترین ها مشاوره و راهنمایی شوید. در ادامه باید گفت که ما در زمینه متاورس نیز دارای تخصصی بالا بوده و در این حوزه نیز می توانید از ما اطلاعات عالی را کسب کنید. توسط راه های ارتباطی موجود می توانید با ما ارتباط برقرار کنید. در ادامه آموزش ساخت nft در opensea را هم بخوانید.

سوالات متداول

هزینه های مرتبط با هزینه ساخت nft چیست؟

هزینه های مربوط به راه اندازی حساب و هزینه های مربوط به فروش

بهترین تیم مشاوره در زمینه هزینه ساخت nft کدام است؟

متاورس یاب بهترین تیم در این زمینه است.

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در خصوص هزینه ساخت nft چیست؟

هزینه گس اثر گذار است.

5/5 - (5 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها