ساخت nft در opensea آموزش NFT

آموزش ساخت nft در opensea

 • توسط mahtab
 • 9 دقیقه

در این مقاله قصد بر این است تا در خصوص ساخت nft در opensea صحبت کرده و آن را به صورت کامل برای شما ارائه دهیم. در خصوص این مورد باید گفت که آسان بوده و تنها باید دقت به خرج دهید. اگر با nft با صورت کامل آشنایی ندارید، پیشنهاد ما به شما این است تا مقالات مربوط به آن را در سایت تخصصی ما حتما مطالعه کنید. با ما همراه باشید تا نحوه ساخت nft در opensea را به صورت کامل یاد بگیرید.

آموزش ساخت nft در opensea به زبان ساده

آموزش ساخت nft در opensea به زبان ساده

در ابتدا بهتر است تا به صورت تخصصی و بسیار ساده با آموزش ساخت nft در opensea بپردازیم که در همین راستا باید گفت که این کار دارای مراحل زیادی بوده که در ادامه همه را به صورت کامل به شما توضیح می دهیم و مطالب مورد نیاز آن را تحت پوشش قرار می دهیم. مراحل ساخت بدین شرح است:

راه اندازی اولین مجموعه NFT: در ابتدا به سایت opensea.io رفته و سپس به روی پروفایل خود بروید و سپس My Collections را انتخاب نمایید. حال به جهت ساخت یک مجموعه جدید باید گزینه Create a Collection را انتخاب نمایید. اگر در آینده مجموعه های زیادی را ایجاد کردید، در این مکان می توانید آنان را ببینید. بعد از انجام این مراحل باید نام مجموعه و توضیحات خودتان را وارد نمایید و برای مجموعه خود یک عکس یا لوگو آپلود کنید.

توجه کنید که اگر در خصوص اطلاعات مجموعه خود دارای اطمینان 100 در 100 نیستید، قادر هستید تا فقط نام مجموعه و عکس یا لوگو را وارد نموده و سپس مجموعه خود را بسازید و سپس سایر جزئیات را بعدا وارد نمایید. سایر جزئیات دیگر برای ساخت مجموعه شامل موارد زیر هستند:

 • عکس شاخص Featured image
 • عکس بنر Banner image
 • آدرس URL اختصاصی مجموعه شما
 • توضیحات Description

در ادامه باید گفت که شما قادر هستید تا یک دسته بندی به جهت بهتر دیده شدن مجموعه خود دسته بندی جستجوی اپن سی را انتخاب کنید که به عنوان نمونه می توان به Art یا Collectibles اشاره کرد.

و اما در قسمت links قادر هستید تا لینک سایت و شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام، توییتر و تلگرام خود را وارد کنید. همچنین با تنظیم نمودن درصد Royalties قادر هستید تا مشخص نمایید که اگر فرد دیگری برای خرید ان اف تی که شما ساخته اید، اقدام کند و مجددا آن را بفروشد، به شما چند درصد از هزینه فروش مجدد تعلق گیرد. بهتر است بدانید که این مبلغ از قیمت نهایی فروش کم شده و به صورت ماهانه به آدرس پرداختی که انتخاب کرده اید پرداخت می گردد.

در قسمت بلاک چین قادر هستید تا شبکه بلاک چینی را که می خواهید ان اف تی های این کالکشن به صورت پیش فرض به آن افزوده می شوند را گزینش کنید که بهتر است تا از شبکه پیش فرض یعنی شبکه اتریوم استفاده کنید. در بخش Display theme قادر هستید تا شیوه نمایش nft هایی که داخل مجموعه وجود دارند را انتخاب کنید.

نکته: توجه کنید که اگر محتوای حساسیت برانگیزی دارید، باید قسمت Explicit & sensitive content را گزینش کنید. حال در قسمت Collaborators این توانایی را دارید تا همکارانی را بیفزایید که به کالکشن شما دسترسی داشته و قادر هستند تا تنظیمات کالکشن را نیز دست خوش تغییر کنند و همچنین بتوانند ان اف تی های جدیدی را در کالکشن ایجاد نمایند و بتوانند مبلغ پرداختی را به جهت nft هایی که در این کالکشن ساخته اند را دریافت کرده و یا آدرس های پرداخت حق امتیاز کالکشن را دست خوش تغییر کنند.

خبرخوش این که مجموعه جدید شما ساخته شده است و قادر هستید تا در آن OpenSea را ببینید.

بعد از این که مجموعه جدید را ساختید، قادر هستید تا نخستین nft خودتان را در این مجموعه جدید انتشار دهید. از بخش My Collections وارد مجموعه جدید خودتان شده و در ادامه برای ساخت ان اف تی جدید بر روی دکمه Add Item کلیک کنید.

مواردی که در زمان ساخت nft جدید می توانید وارد کنید در ادامه به شما معرفی خواهند شد.

آشنایی با برخی مورد لازم برای ساخت nft در opensea

آشنایی با برخی مورد لازم برای ساخت nft در opensea

همان طور که در اندکی قبل تر گفته شد در این لحظه قصد بر این است تا شما را با برخی از مواردی که در زمان ساخت nft جدید می توانید وارد کنید آشنا کنیم. این موارد برای شما توضیح داده خواهند شد که عبارتند از:

 • Create new item: در این قسمت قادر هستید تا عکس، فیلم، فایل صوتی و یا یک مدل سه بعدی را تحت عنوان موضوع اصلی nft خودتان بارگذاری نمایید. حداکثر حجم این فایل ها باید 40 مگابایت باشد و فرمت های قابل قبول آن عبارتند از: JPG, PNG, GIF, SVG, MP4, WEBM, MP3, WAV, OGG, GLB, GLTF
 • Name: در این قسمت باید اسم nft خود را وارد کنید.

لازم به ذکر است که پر نمودن دو قسمت فوق به جهت تولید ان اف تی اجباری بوده و سایر موارد ذکر شده در پایین اختیاری هستند که عبارتند از:

 • External Link: شما در این قسمت قادر هستید تا لینک سایت یا صفحه ای را وارد نمایید که کاربران دیگر با کلیک کردن بر روی آن قادر باشند اطلاعات و جزئیات بیشتری را در خصوص ان اف تی شما بدست آورند.
 • Description: در این قسمت قادر هستید تا در مورد ان اف تی خودتان توضیحاتی را بیفزایید که این توضیحات پس از ثبت در زیر عکس nft شما قابل رویت است.
 • Collection: در این قسمت قادر هستید تا این که یکی از کالکشن هایی که ساخته اید را به عنوان مجموعه این nft انتخاب کنید.
 • Properties: در این قسمت قادر هستید تا قسمت های مستطیلی را در خصوص خصوصیات بیشتر اثر خودتان بسازید.
 • Levels: در این بخش قادر هستید تا صفات بیشتری را در خصوص ان اف تی خودتان و در حالت نوار پیشرفت بسازید.
 • Stats: در این قسمت می توانید صفات عددی و آماری را اضافه کنید که به صورت عدد به نمایش در می آیند.
 • Unlockable Content: در این قسمت قادر هستید تا لینک محتوایی را ایجاد نمایید که تحت عنوان محتوای قفل شونده تنها برای شخص مالک ان اف تی قابل رویت باشد. در نگاه کلی تر می توان گفت که یعنی تنها برای شما و افرادی که این اثر را از شما خریده اند.
 • Explicit & Sensitive Content: در صورتی که محتوای شما دارای موارد حساسیت برانگیز باشد، باید تیک این قسمت را فعال نمایید.
 • Supply: تعداد نسخه هایی با قابلیت ایجاد از اثر بدون پرداخت Gas Fee گس فی. این امکان هنوز فعال شده است و اپن سی این وعده را داده است که به زودی فعال گردد.
 • Blockchain: منظور انتخاب نمودن شبکه بلاک چین مدنظر شماست که اکنون بیشتر اثر های nft روی شبکه های اتریوم و Polygon خرید و فروش می شوند. هزینه کارمزد انتقال وجه یا همان گس فی در اتریوم خیلی بیشتر از پلی گان بوده اما هر دو مشهور هستند و منظور از پلی گان لایه دوم اتریوم است.
 • Freeze metadata: این مورد به شما این قدرت را می دهد تا همه محتوا و توضیحات nft خودتان را به صورت همیشگی و دائم قفل نموده و در ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل ذخیره نمایید. اگر این گزینه را انتخاب کردید دیگه قادر نیستید تا مشخصات nft خودتان را که شامل عکس، نام و توضیحات آن است را دست خوش تغییر کنید.

حال بعد از پر نمودن فرم ایجاد nft، بر روی دکمه Create کلیک کنید تا nft شما ایجاد گردد. حال ان اف تی شما ساخته شده است و هر nft ساخته شده در Opensea آدرس ویژه خود را دارد که توسط این آدرس می توانید به جهت تبلیغ و اشتراک گذاری nft خودتان بهره ببرید.

آیا ساخت nft در opensea هزینه ای در برد دارد؟

در جواب این سوال باید گفت خیر! این ساخت خوشبختانه هیچ هزینه ای نداشته و شما به راحتی می توانید برای ساخت آن اقدام کنید. به طور کلی مراحل ایجاد و ساخت آن بسیار آسان بوده و نیازی نیست تا هزینه ای صرف آن شود و کاملا به صورت رایگان است.

آیا این ساخت برای ایرانیان آزاد است؟

آیا این ساخت برای ایرانیان آزاد است؟

بله این ساخت برای کاربران ایرانی آزاد بوده بدون هیچ مشکلی و به راحتی می توانند برای ساخت آن اقدام کنند و مراحل آن را به سادگی طی کنند. بد نیست بدین نکته اشاره کنیم که ساخت nft در opensea برای ایرانیان هزینه ای در بر نداشته و به راحتی می توانند برای ایحاد و ساخت آن اقدام کنند.

 • در مورد کپی رایت در NFT از اینجا اطلاعات کسب کنید. پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات متاورس یاب را هم بخوانید.

سوالات متداول

ساخت nft در opensea شامل هزینه می شود؟

خیر شامل هزینه نبوده و کاملا رایگان است.

کاربران ایرانی می توانند برای ساخت nft در opensea اقدام کنند؟

بله کاربران ایرانی به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانند برای ساخت اقدام کنند.

متاورس یاب چه خدماتی در این مورد ارائه می کند؟

متاورس یاب به صورت کامل آثار شما را در این پلتفرم و دیگر پلتفرم ها ثبت می کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها