پلتفرم لوکس ریر (LooksRare) پروژه های متاورس

معرفی پلتفرم لوکس ریر (LooksRare) و ویژگی های آن

 • توسط mahtab
 • 10 دقیقه

با گسترش استفاده از توکن های غیر قابل تعویض یا همان ان اف تی ها پلتفرم هاو مارکت پلیس هایی برای معامله و خرید و فروش در این بازار توسعه داده شده اند. شاخص ترین پلتفرم بازارهای nft، مارکت پلیس اوپن سی می باشد. با این حال پلتفرمی به نام لوکس ریر ایجاد شده که توانسته با ارائه قابلیت و امکانات خاص تبدیل به یکی از جدی ترین رقبای اوپن سی شود. در این مقاله قصد بر این داریم در مورد لوکس ریر و قابلیت های آن صحبت کنیم. در ادامه همراه ما و وب سایت متاورس یاب باشید تا با این پلتفرم بیشتر آشنا شوید.

لوکس ریر چیست؟

لوکس ریر چیست؟

در بخش ابتدایی این مقاله قصد داریم پلتفرم لوکس ریر را به صورت کامل معرفی کنیم. لوکس ریر در اوایل سال میلادی جاری با هدف خرید و فروش توکن های غیر قابل معاوضه ( nft) راه اندازی شد. این پلتفرم توسط دو فرد با نام های گاتس و زاد تاسیس شده و تیم توسعه این پروژه از 36 شخص ناشناس از نقاط مختلف دنیا تشکیل گردیده است. این مارکت پلیس بر روی شبکه بلاک چینی قرار دارد و در ازای تراکنش ان اف تی ها به کاربران توکن اختصاصی خود به نام LOOKS پاداش می دهد.

این مارکت پلیس به دلیل دارا بودن قابلیت ها و ویژگی هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، کاربران زیادی را به سمت خود جذب نموده است. به طوری که حجم معاملات روزانه در آن تا 394 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. کاربران با ثبت یک ان اف تی در این مارکت پلیس امکان دریافت توکن مخصوص این پلتفرم را خواهند داشت. این پلتفرم در ابتدای سال 2022 با یک رویداد ایردراپ راه اندازی شد که در آن مقدار 120 میلیون توکن در بین حدود 110 هزار کیف پول اهدا شد. این میزان به اندازه 60 درصد از کیف پول های واجد شرایط بود.

بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال و ان اف تی ها، این مارکت پلیس را مشابه صرافی سوشی سواپ که یک صرافی غیر متمرکز است می دانند. این صرافی نیز توسط یک فرد ناشناس با نام مستعار  شِف نومی راه اندازی شده است. رقابت لوکس ریر با اوپن سی مانند رقابت سوشی سواپ با رقیب خود یونی سواپ است. سوشی سواپ نیز با ایردراپ برای رقابت با یونی سواپ و نیز جذب نقدینگی وارد بازار ان اف تی ها شد.

توکن اختصاصی این بازار چه نام دارد؟

حال در این بخش از مطالب پست به بررسی توکن اختصاصی این مارکت پلیس می پردازیم. همان طور که در بخش معرفی نیز عنوان شد لوکس ریر دارای یک توکن مختص خود به نام LOOKS می باشد که به معامله گران ان اف تی داده می شود. با استیک و نگهداری این توکن کاربران پاداش بیشتری را دریافت خواهند نمود. کارمزد این توکن نیز در بین دارندگان توزیع خواهد شد و توسعه دهندگان این پلتفرم سود مستقیمی از آن نخواهند برد. این روش از مزایای خاص لوکس ریر به حساب می آید.

نحوه کار لوکس ریر چگونه است؟

در این بخش از پست نوبت به پاسخ این سوال می رسد که نحوه کار لوکس ریر چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مارکت پلیس لوکس ریر بر روی شبکه بلاک چین اتریوم قرار گرفته است. در نتیجه برای معامله و خرید و فروش توکن های ان اف تی مبتنی در اتریوم کاربرد دارد. همان طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم کارمزد دریافت شده از معاملات بین دارندگان توزیع خواهد شد و توسعه دهندگان این پلتفرم سود مستقیمی از آن نخواهند برد. مقدار این کارمزد 2 درصد از میزان معامله می باشد. در خصوص برداشت پاداش ها در این مارکت پلیس محدودیت زمانی و حجمی وجود ندارد. با برداشت پاداش کارمزدی از کاربران دریافت می شود و همان طور که گفته شد در بین همه کاربران در پایان روز توزیع می شود.

ویژگی های لوکس ریر چیست؟

ویژگی های لوکس ریر چیست؟

در ادامه این سوال به وجود می آید که ویژگی های لوکس ریر چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در بخش های قبل نیز اشاره کردیم این پلتفرم یک بازار رقابتی با اوپن سی محسوب می شود. لوکس ریر با ارائه ویژگی ها و مزایایی منحصر به فرد در حال رقابت با اوپن سی است که برخی از آن ها در این قسمت عنوان کرده ایم.

 • توزیع کارمزد در بین معامله گران: کارمزد دریافت شده از معاملات بین دارندگان توزیع خواهد شد و توسعه دهندگان این پلتفرم سود مستقیمی از آن نخواهند برد.
 • برداشت پاداش: در خصوص برداشت پاداش ها در این مارکت پلیس محدودیت زمانی و حجمی وجود ندارد. با برداشت پاداش کارمزدی از کاربران دریافت می شود و همان طور که گفته شد در بین همه کاربران در پایان روز توزیع می شود.
 • توکن لوکس: در بخش های قبلی نیز اشاره شد لوکس ریر دارای یک توکن مختص خود به نام LOOKS می باشد که به معامله گران ان اف تی داده می شود. با استیک و نگهداری این توکن کاربران پاداش بیشتری را دریافت خواهند نمود.
 • پرداخت در لحظه: حق امتیاز بلافاصله و به صورت آنی پس از فروش به کاربران پرداخت خواهد شد.
 • رابط کاربری ساده و مناسب برنامه:  وجود ابزارهای زیاد برای تحلیل و داشتن یک رابط کاربری ایده آل و ساده. نسخه ویندوزی این برنامه در حال حاضر ارائه شده است.
 • فروش کلکسیون: امکان فروش و معامله مجموعه NFT ها با قیمت پیشنهادی از سمت سازنده اثر وجود خواهد داشت.
 • ایردراپ حمله خون‌ آشام: با استفاده از سیستم توزیع پاداش، کاربران زیادی از  اوپن سی به سمت لوکس ریر جذب شدند و باعث افزایش قیمت توکن و حجم معاملات لوکس شد.
 • دریافت کارمزد کمتر: در بخش های قبل نیز اشاره شد کارمزد دریافتی از معاملات در لوکس ریر 2 درصد است در حالی که این میزان برای اوپن سی 2.5 درصد می باشد.
 • خدمات مشتریان: پشتیبانی از مشتریان در شبکه اجتماعی دیسکورد امکان پذیر خواهد بود. در این شبکه امکان تعامل با بقیه معامله گران و تیم توسعه وجود خواهد داشت.

معروف ترین کالکشن های لوکس ریر کدامند؟

در این قسمت نوبت به بررسی معروف ترین کالکشن های  lookrare می رسد و چند مورد از آن ها در اینجا معرفی می شوند. برخی از این کالکشن ها به ترتیب حجم معاملات عبارتند از:

 • ترافورمز (Terraforms)
 • میبیتز (Meebits)
 • دات دات دات (dotdotdot)
 • لوت (Loot)
 • بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club)
 • کریپتوفانکس (CryptoPhunks)
 • میوتنت ایپ یات کلاب (Mutant Ape Yacht Club)
 • آدردید (Otherdeed)
 • آزوکی (Azuki)
 • مون بیردز (Moonbirds)
تفاوت لوکس ریر با اپن سی در چیست؟

تفاوت لوکس ریر با اپن سی در چیست؟

در این قسمت به بررسی تفاوت های لوکس ریر با اپن سی پرداخته ایم. همان طور که می دانید این مارکت پلیس ها هر دو بر روی شبکه بلاک چین اتریوم قرار دارند با این حال تفاوت هایی از نظر ساختار و ویژگی باعث تمایز این دو از یکدیگر شده است. در ادامه به برخی از این تفاوت ها اشاره کرده ایم که عبارت هستند از:

 • همان طور که گفته شد کارمزد دریافتی از معاملات در لوکس ریر 2 درصد است در حالی که این میزان برای اوپن سی 2.5 درصد می باشد.
 • لوکس ریر پاداش های گوناگونی را برای کاربران خود در نظر گرفته است در صورتی که اوپن سی این ویژگی را برای کاربران خود قرار نداده است.
 • لوکس ریر مارکت پلیسی غیر حاکمیتی است و مدیریت آن توسط کاربران صورت می گیرد. در حالی که اوپن سی متمرکز می باشد و اداره آن توسط یک نهاد انجام می شود.
 • در لوکس ریر حق امتیاز بلافاصله و به صورت آنی پس از فروش به کاربران پرداخت خواهد شد. با این وجود اوپن سی این پاداش و پرداخت ها را با تاخیر انجام می دهد.

روش خرید و فروش nft در این بازار چگونه است؟

در این بخش نوبت به بررسی روش خرید و فروش nft در این بازار می رسد و به آن می پردازیم. کاربران برای خرید و فروش ان اف تی نیاز به استفاده از اتریوم یا توکن رپد اتریوم (Wrapped Ether) خواهند داشت. لازم به ذکر است امکان خرید همه ان اف تی ها از طریق اتریوم وجود ندارد و فقط nft ها با قیمت ثابت امکان خرید با اتریوم خواهند داشت. پس از ایجاد 6500 بلاک اتریوم، توکن رپد اتریوم جمع آوری می شوند و پس از ادغام در بین سرمایه گذاران توزیع خواهد شد.

آینده looksrare چگونه رقم خواهد خورد؟

در پایان این نوشته در پاسخ به سوال آینده looksrare چگونه رقم خواهد خورد؟ باید گفت ویژگی ها و مزایای لوکس ریر را در بخش های قبلی بررسی کردیم. لوکس ریر با داشتن این ویژگی ها مثل کارمزد کم، سیستم توزیع پاداش، توکن اختصاصی و دیگر موارد کاربران زیادی را در مدت کم به سمت خود جذب نموده است. در نتیجه باید به آینده پلتفرم لوکس ریر امیدوار بود تا از رقیب خود یعنی از اوپن سی پیشی بگیرد.

سوالات متداول

چه کیف پول هایی از لوکس ریر پشتیبانی می کنند؟

کیف پول‌های متامسک و والت کانکت و کوین بیس والت

توکن اختصاصی لوکس ریر چه نام دارد؟

این توکن با نام looks در بازار وجود دارد.

روش خرید و فروش nft در این بازار چگونه است؟

کاربران برای خرید و فروش ان اف تی نیاز به استفاده از اتریوم یا توکن رپد اتریوم (Wrapped Ether) خواهند داشت.

امتیاز دهید
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها