متاورس در سال 2030 اخبار متاورس

متاورس در سال 2030 و وضعیت احتمالی آن

  • توسط soheil
  • 3 دقیقه

در این مقاله می خواهیم پیش بینی کنیم متاورس در سال 2030 چه جایگاهی خواهد داشت. نظر شما چیه؟ فکر می کنید متا آینده درخشانی خواهد داشت یا نه؟ همراه سایت متاورس یاب باشید.

اوضاع فعلی متا

با توجه به اوضاع فعلی متا نمی توان مطلقا بگویم که تا حالا موفق بوده است یا نه. اول به جنبه مثبت نگاه کنیم. تا کنون افراد مطرحی مانند اسنوپ داگ، جیم کری، بیلی آیریش، جانی دپ و … به متا پیوسته اند و سرمایه گذاری های چشمگیری انجام داده اند. علاوه بر افراد، کمپانی های سرشناسی مانند آدیداس، لامبورگینی، سونی، سامسونگ و… از متا استقبال کرده اند و در حال گسترش فعالیت های خود می باشند. اگر بخواهیم به بعد منفی متاورس نگاه کنیم باید به قابل درک نبودن آن برای خیلی از کاربران اشاره کرد. سه ماه پیش بود که متا اعلام کرد تا کنون این پروژه تو ضرر بوده است. با متاورسیاب همراه باشید تا متاورس در سال 2030 را بررسی کنیم.

متاورس
متاورس

تجارت الکترونیک و متاورس

این که تجارت به سمت الکترونیک شدن می رود در آن هیچ گونه شکی وجود ندارد. حتی این تغییرات را می توان در کشور خودمان حس کرد. با توجه به الکترونیک شدن تجارت، خیلی از کسب و کارها از بین رفته اند و در جایگزین بیزینس های جدید به وجود آمده اند. تحلیل گران با توجه به یک سری آمار و ارقام به این باور رسیده اند که متاورس در سال 2030 جایگاه بسیار خوبی خواهد داشت. خیلی از تحلیل گران بر این عقیده هستند که متا نسل جدیدی از تجارت الکترونیک خواهد بود. در مقابل این عقیده مخالفان زیادی هستند از جمله بیل گیتس، ویتالیک بوترین و … که متا را قبول ندارند.

تجارت الکترونیک و متاورس
تجارت الکترونیک و متاورس

تحلیل آینده متا

یک کمپانی مطرح بین المللی اخیرا اعلام کرد: در حال حاضر یکی از روش های اصلی کسب درآمد تجارت الکترونیک است. گردش مالی این تجارت 3 تریلیون دلار است. با توجه به این روند، پیش بینی می شود متاورس در سال 2030 بیش از 5 تریلیون دلار ارزش خواهد داشت. متا اخیرا آماری منتشر کرد که نشان می دهد: در پنج ماه اول امسال بیش از 120میلیارد دلار در فناوری و زیرساخت های مرتبط به پروژه هایش سرمایه گذاری کرده است که بیش از دو برابر مشابه سال گذشته می باشد.

دیدگاه مارک زاکربرگ

در ده سال گذشته هیچ پروژه الکترونیکی به اندازه متا نتوانسته سر و صدا به پا کند. سازنده اصلی آن، مارک زاکربرگ با توجه به این همه فراز و نشیب، نسبت به پروژه خود خوش بین است و بر این باور است که متاورس در سال 2030 تغییر و تحول بزرگی در زندگی انسان ها ایجاد خواهد کرد. در ادامه مطالعه مقاله آینده متاورس در ایران را پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

متاورس در سال 2030 چه جایگاه ای خواهد داشت؟

تحلیل گران بر این عقیده هستند متا آینده ای درخشان خواهد داشت.

مارک زاکربرگ نسبت به پروژه خود چه دیدگاهی دارد؟

دیدگاه وی کاملا مثبت است و باور دارد به زودی متاورس تغییر و تحول بزرگی ایجاد خواهد کرد.

5/5 - (7 امتیاز)
soheil

soheil

خبرنگار حوزه فناری، متاورس و هوش مصنوعی هستم. یکی از اعضا بخش آموزش مجموعه متاورس یاب هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها