اولین تجاوز در متاورس رقم خورد! اخبار متاورس

اولین تجاوز در متاورس رقم خورد!

امروزه داشتن حریم خصوصی اولین و مهم ترین چیزی است که باید رعایت شود .این موضوع هم برای دنیای واقعی و هم فضای مجازی از جمله متاورس بوده است. تجاوز در متاورس نیز به علت عدم ایجاد حریم خصوصی در این دنیا مجازی بوده است. گاه علت این اتفاق غفلت و بی توجه ای کاربر بوده است و گاه نیز فرد هیچ تقصیری در این رابطه نداشته و به عنوان قربانی ای که هیچ راه دفاعی از خود ندارد به حساب می آید. در ادامه از سایت متاورس یاب به طور کامل در رابطه با تجاوز در متاورس صحبت خواهیم کرد.

ماجرای اولین تجاوز در متاورس

طبق صحبت های انتشار یافته از یک کاربر متاورس، نینا جین پاتل اولین قربانی تجاوز در متا می باشد. نینا ادعا کرده است که مورد تجاوز گروهی در دنیای واقعیت مجازی متاورس قرار گرفته است و در این اتفاق کاملا بی تقصیر بوده است. او نیز گفته ات مهاجمان این تعرض در هنگام تجاوز، از او عکس نیز گرفته اند!

تجربه وحشتناک نینا در متاورس خیی سریع و تنها بعد از 1 دقیقه از ورودش به متاورس اتفاق افتاد و Metaverse حتی فرصت ساخت حریم خصوصی را برای او مهیا نکرده بود که آزار و اذیت های کلامی به این فرد آغاز و در ادامه مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. هجمه های زیادی در رابطه با اینکه چگونه این تجاوز مجازی اتفاق افتاده است بر سر زبان ها افتاده بود که خانم پاتل در این رابطه اعلام کرد:

همان طور که می دانید واقعیت مجازی اساسا بر روی توانایی ذهن و بدن انسان ها در درک تفاوت بین تجربات واقعی و مجازی طراحی شده است و به همین علت است که واکنش فیزیولوژیکی و روانی من به این حادثه دقیقا مانند زندگی واقعی بود!

خانم پاتل که محقق 21 ساله سازمان مدنی سام آوآس است، برای تست و ازمایش در این دنیای مجازی تصمیم گرفته بود تا در بازی رایگان هورایزن وردز شرکت کند تا با ویژگی های ان آشنا شود اما اتفاقی که در این حین افتاد موجب سر و صدای زیادی برای متاورس شد. همان طور که گفته شد پاتل محقق سازمان مدنی سام آوآس می باشد، طی این اتفاقی که برای او افتاد این سازمان به طور همگانی اعلام کرد که متا هنوز نیاز به فناوری های پیشترفته تری دارد و باید از بروز این اتفاق جلو گیری کند چرا که متاورس محدودیت سنی ندارد و این اتفاق می توانست برای کودکانی که در این فضای مجازی فعالیت دارند بیوفتد!

راهکار شرکت متا برای جلوگیری از این مشکل

طبق اعلامیه که شرکت متا منتشر کرده است، ان ها راه کاری در این رابطه در نظر گرفته اند. کاربران متاورس با استفاده از ابزاری به نام حریم شخصی و فعال کردن ان در هنگام ورود به بازی ها و رویداد های در حال برگزاری در برنامه هایی چون Horizon Worlds و Horizon Venues که برای شرکت در ان ها نیاز است از هدست های واقعیت مجازی استفاده کرد، می توان از این گونه خطر ها در امان ماند. این ابزار به عنوان وسیله ای عمل می کند که در جهت جلوگیری از تعاملات ناخواسته به محض ورود به متاورس استفاده می شود.

طریقه کار ان به این گونه است که اگر کاربری از تنظیمات پیش فرضی که مشخص کرده اید جلو تر بیاید، سیستم در مرز شخصی به طور خودکار حرکت او را متوقف می کند. تنظیمات این گزینه به طور پیش فرض حریم شخصی تا فاصله 1.2 متر بین اواتار شما و کاربران دیگری است که در لیست دوستان شما قرار ندارند.

آیا تجاوز گروهی در متاورس ادامه خواهد داشت؟

با وجود این که برای چالش تجاوز در متاورس راه کار هایی ارائه شده است که از ویژگی های خوبی برخوردار هستند و می توانند از حریم خصوصی فرد محافظت کنند اما صحبت هایی در رابطه با غیر فعال کردن گزینه حریم شخصی کاربر توسط افراد دیگر نیز مطرح شده است. اگر این امکان وجود داشته باشد که دیگران بتوانند حریم شخصی و خصوصی کاربران دیگر را غیر فعال کنند احتمال می رود تجاوز های گروهی در متاورس ادامه دار باشد. دیگر اخبار متاورس را از اینجا بخوانید.

سوالات متداول

اولین قربانی تجاوز در متا چه کسی بود؟

طبق صحبت های انتشار یافته از یک کاربر متاورس، نینا جین پاتل اولین قربانی تجاوز در متا می باشد. نینا ادعا کرده است که مورد تجاوز گروهی در دنیای واقعیت مجاز متا قرار گرفته است.

راهکار شرکت متا برای جلوگیری از این مشکل چیست؟

کاربران متاورس با استفاده از ابزاری به نام حریم شخصی و استفاده از ان در هنگام ورود به بازی ها و رویداد های در حال برگزاری می توانند از خود در برابر این اتفاقات مراقبت کنند.

4.5/5 - (6 امتیاز)
fatemeh dhi

fatemeh dhi

فعالیت اصلی من تولید محتوا حوزه متاورس می باشد. در خدمت شما در بهترین سایت متاورس ایران یعنی متاورس یاب هستم.

1 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها