معنی متاورس دانشنامه

معنی متاورس (Metaverse) به زبان ساده

  • توسط mahtab
  • 6 دقیقه

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص معنی متاورس و این دنیای جدید صحبت کنیم. همان طور که می دانید، پروژه متاورس یکی در فناوری های شگفت انگیز جهان امروزی بوده که در سراسر جهان افراد زیادی را به سوی خود جذب کرده است. اکنون می خواهیم شما را با معنی متاورس و این دنیای جدید آشنا کنیم. پس در ادامه با سایت تخصصی متاورس همراه باشید.

معنی متاورس چیست؟

معنی متاورس چیست؟

حال در آغاز مطلب بهتر است تا در خصوص معنی متاورس صحبت کنیم. منظور از متاورس و معنی آن، یک فناوری و تکنولوژی جدید در آینده بوده و از آن می توان به معنای یک ابر واقعیت مجازی یاد کرد که شما به عنوان بازیکن یا کاربر می توانید از هر جای جهان که باشید به آن متصل شده و در آن مشغول فعالیت شوید. همچنین از متاورس می توان به عنوان ترکیبی از فضای مجازی، اینترنت و واقعیت یاد کرد.

جالب است بدانید که در حال حاضر چندین پروژه در صدد آن هستند تا جهانی بسازند که بسیار شبیه به متاورس بوده و طبق رایج ترین اعتقاد ها، این عمل در صد سال آینده عملی خواهد شد. حال با این وجود، دنیا بی وقفه در حال پیشرفت است. حال بهتر است تا معنی کلمه متاورس را برایتان آشکار کنیم. متاورس از دو کلمه meta و universe تشکیل شده است که به ترتیب به معنی “فراتر” و “جهان تشکیل شده” هستند. که در نهایت می توان نتیجه گرفت که معنی کلمه متاورس یعنی “فراتر از جهان”.

 در مورد معنی متاورس چه می دانید؟

در مورد معنی متاورس چه می دانید؟

حتما با توجه به متن تیتر قبلی شگفت زده شده اید و این سوال برایتان پیش آمده که واقعا در مورد متاورس چه چیزی می دانستید و حال چه می دانید؟ همان طور که بیان شد، پروژه متاورس یکی از پروژه های عظیم بشر بوده که شگفتی را به جهانیان هدیه خواهد داد. این موضوع غیر قابل انکار است که در آینده ای نزدیک تمام افراد به سمت متاورس کشیده شده و در آن فعالیت خواهند کرد. پس بهتر است تا ما هم با این موج همراه شده و به آینده سفر کنیم.

مفهوم متاورس دست خوش تغییر شده است؟

مفهوم متاورس دست خوش تغییر شده است؟

در ادامه این سوال نیز پیش می آید که مانند پروژه های دیگر این پروژه نیز دست خوش تغییر خواهد بود یا نه؟ در مورد متاورس می توان گفت که بعید به نظر می رسد تا این که دست خوش تغییر شود. زیرا این پروژه هم اکنون شروع به کار کرده و از سرتاسر دنیا افراد بسیاری در آن مشغول فعالیت و حتی در حال کسب درآمد هستند. اما در این دنیا هیچ چیز ثابت نیست و دائما در حال تغییر است. چه بسا شاید در آینده نیز این مفهوم متاورس دست خوش تغییر شود، در نتیجه هیچ نظر قطعی راجب این مورد نمی توان داد.

آشنایی با معنی متاورس در ارز دیجیتال

حتما می دانید که ارز های دیجیتال و متاورس باهم ارتباط داشته و در متاورس و بازی های آن می توانید از توکن ها و ارز های دیجیتال استفاده کنید. شما در دنیای متاورس برای خرید و فروش آیتم ها و … به ارز های دیجیتال نیاز دارید و حتی یک کیف پول دیجیتال نیز باید به متاورس خود متصل کنید. لازم به ذکر است که بگوییم استفاده از ارز های دیجیتال در متاورس اجباری و ضروری نبوده، اما در فعالیت های متاورس می توانند کمک بسیاری به شما بکنند.

شما توسط این ارز ها می توانید یک اقتصاد دیجیتال را برمبنای ارز ها و توکن های کاربردی و پر استفاده و حتی مجموعه یا کلکسیون های مجازی پدید آورید. همچنین می توان گفت که متاورس نیز می تواند از ویژگی ها و مزیت های کیف پول های دیجیتال نیز بهره ببرد که از بین این کیف پول ها می توان کیف پول ارز دیجیتال تراست والت و متامسک را نام برد. جالب است بدانید که فناوری بلاک چین نیز قادر است تا نظام‌ های حکمرانی شفاف و قابل اعتمادی را در اختیار شما به عنوان یک کاربر دنیای متاورس بگذارد.

بررسی مفاهیم مختلف از Metaverse

بررسی مفاهیم مختلف از Metaverse

بهتر است تا در ادامه در خصوص مفاهیم و مفهوم متاورس عمیق تر صحبت کنیم. صحبت هایی از جانب فیس بوک در خصوص متاورس شده که در آن صحبت ها نیز اشاره ای به آینده متاورس شد. در آن صحبت ها نیز اشاره شد که متاورس وارد فاز جدیدی از ارتباطات می شود و از فناوری مثل واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده می نماید. در این صحبت ها اعلام شد که در متاورس حس عمیق تری از حضور مجازی ایجاد شده و در نتیجه تعاملات آنلاین به تجربه های تعاملی شخصی نزدیک تر می شود.

در نهایت شرکت هایی که قصد دارند تا در این آینده سهیم باشند، می توانند برای سرمایه گذاری در متاورس اقدام کرده و قسمتی از آینده این دنیای جدید شوند. در نتیجه مفاهیم متاورس شکل جدید به خود گرفته، زیرا پروژه متاورس قرار است تا تمرکز اصلی شرکت فیس بوک شود. متاورس درست مانند اینترنت موبایل رشد پیدا کرده و توسعه می یابد. این طور که به نظر می رسد بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا در تلاش هستند تا در حوزه متاورس پرچم دار شوند و در پیشرفت آن سهیم باشند.

طرح متاورس در نگاه عمیق تر، یک فضای مجازی سه بعدی آنلاین بوده که قادر است تا همه بازیکنان و کاربران خود را در تمام جنبه های زندگی فردی شان به هم متصل نموده و همچنین در ادامه قصد دارد تا تمام پلتفرم های گوناگون را به هم پیوند دهد. این مفهوم نیز برای نخستین بار توسط نیل استفنسون در رمانی از وی با عنوان سقوط برق مطرح گشت. در ابتدا مفهوم متاورس یک داستان خیالی بوده ولی با گسترش آن حال دارد به واقعیت نزدیک می شود. متاورس علاوه بر حمایت از رسانه های بازی یا اجتماعی نیز می تواند از فعالیت های اقتصادی، هویت دیجیتال، حکمرانی غیرمتمرکز و … پشتیبانی نماید. metaverse در wikipedia را هم بخوانید.

سوالات متداول

معنی متاورس چیست؟

منظور از معنی متاورس، یک فناوری در آینده بوده که به معنی ابر واقعیت مجازی نیز است.

معنی کلمه متاورس چیست؟

کلمه متاورس از دو کلمه meta به معنی “فراتر” و universe به معنی “جهان تشکیل شده” تشکیل شده است که در کل به معنی فراتر از جهان است.

5/5 - (2 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها