متاورس چیست؟ دانشنامه

متاورس چیست؟ مهم ترین دانستنی های متاورس

 • توسط mahtab
 • 13 دقیقه

متاورس چیست؟ احتمالا اگر در فضای مجازی گشت و گذار کرده باشید حتما این نام به گوشتان خورده است. در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل در مورد پروژه متاورس و تمام مطالب پیرامون آن صحبت کنیم. همچنین در پایان نیز به سوالات متداولی که ممکن است برایتان پیش بیاید، پاسخ داده خواهد شد. پس در ادامه با متاورس یاب همراه باشید.

پروژه متاورس چیست به زبان ساده

پروژه متاورس چیست به زبان ساده

حال در ابتدا بهتر است تا به معرفی متاورس بپردازیم. از متاورس می توان تحت عنوان دنیای دیجیتال جدید یاد کرد که در زمانی نزدیک، جهان را تحت پوشش خود قرار خواهد داد. جالب است بدانید که در متاورس کاربران برای انجام کار هایی که با گوشی و یا لپتاپ انجام می دادند، دیگر محدود به یک مانیتور نبوده و متاورس در تمام بخش های زندگی آنان دخیل خواهد بود. در متاورس ممکن است زمان و مکان نیز دچار تغییر شده و تمام محدودیت ها نیز نابود خواهند شد.

فضای متاورس چگونه کار می کند؟

حال بهتر است تا در این خصوص صحبت کنیم که فضای متاورس چگونه کار می کند؟! در این خصوص باید گفت که نقاط دسترسی برای متاورس از رایانه های همه منظوره و اسمارت فون ها و همچنین واقعیت های مجازی یا همان VR ها نیز استفاده می شود. در ادامه نیز باید گفت که یک فضا و محیط مجازی به عنوان نقطه دسترسی به متاورس در نظر گرفته شده، ولی این موضوع نیز وجود دارد که وابسته بودن متاورس به فناوی واقیعت مجازی یا VR، محدودیت هایی را برای توسعه و پذیرش در مقایس وسیع برای متاورس به همراه داشته است.

 آشنایی با نحوه ورود به متاورس

آشنایی با نحوه ورود به متاورس

در ادامه به این موضوع می پردازیم که چگونه وارد متاورس شویم. در اولین قدم باید متاورس را انتخاب کنیم و جالب است بدانید که تعداد متاورس های موجود تاکنون بسیار زیاد شده است. برای انتخاب متاورس باید به نکات زیر توجه کنید:

 • متاورسی را انتخاب کنید که شهرت فراوان دارد.
 • متاورسی را انتخاب کنید که هزینه کمتری برای زمین و آیتم های دیگر دارد.

حال در ادامه باید قوانین مربوط به متاورس را که برایتان به نمایش در می آید حتما مطاعه کنید، زیرا مهم ترین قسمت ثبت نام همین مورد است که باید در آن دقت بالایی به خرج دهید و بعد آن را تایید کنید. مطالعه این قوانین می تواند از بسیاری از مشکلات شما در متاورس جلوگیری کند. حال در ادامه بحث ثبت نام در متاورس به یک کیف پول دیجیتال نیاز پیدا خواهید کرد.

اگر کیف پول دیجیتال ندارید، باید کیف پولی را نصب کرده و در آن حساب ایجاد کنید (این کیف پول باید از NFT و متاورس پشتیبانی کند). پیشنهاد ما به شما این است تا از کیف پول متامسک برای این کار استفاده کنید، زیرا بهترین گزینه برای این کار به شما می آید. بعد از این که کیف پول دیجیتال را نصب کردید حال باید به متاورس برگشته و سپس با توجه به دستورالعمل های متاورسی که انتخاب کرده اید، کیف پول دیجیتال خود را به متاورس متصل نمایید.

در ادامه توسط این کار می توانید از همه سرمایه های خودتان در متاورس استفاده کنید. از سرمایه و دارایی داخل کیف پول خود می توانید به جهت خرید آیتم های گوناگون در متاورس استفاده کنید. اما متاورس این توانایی را به شما می دهد تا بدون استفاده نمودن از کیف پول دیجیتال و در حالت ناشناس، از خدمات اولیه متاورس استفاده نمایید. حال در مرحله بعد می رسیم به ساخت آواتار که یکی از دوست داشتنی ترین مراحل ثبت نام در متاورس است.

حال باید شروع کنید به ساخت آواتار خود که می تواند با توجه به چهره و بدن شما ساخته شود و دقیقا یک نسخه کپی از خودتان باشد. همچنین می توانید با توجه به فانتری خود آن را بسازید. اما برای ساخت یک محدودیت دارید و آن چیست؟ برای مثال شما یک مدل موی خاص را مدنظر دارید ولی این مدل مو در متاورس وجود ندارد، پس در نتیجه نمی توانید مدل موی مد نظرتان را برای آواتارتان پیاده سازی کنید.

حال در ادامه می رسیم به اصلی ترین موضوع دنیای متاورس و آن چیزی نیست جز ورود به متاورس که بعد از اتمام مراحل ورود و ثبت نام متاورس بوده و درست در اولین قدم و ورود به محیط متاورس شما وارد لابی متاورس خواهید شد که بوسیله سازندگان آن طراحی و ساخته شده است. در لابی شما آموزش های اولیه را فرا گرفته و سپس به درون متاورس راهنمایی خواهید شد.

در ادامه شما این توانایی را دارید تا وارد همه محیط ها و مکان های عمومی شده و همچنین به مکان هایی که به آن ها نیز دسترسی دارید، وارد بشوید. پیشنهاد می کنیم که حتما به مکان های مختلف متاورس بروید. زیرا بدین وسیله با ساختار متاورس آشنا شده و با نحوه کار متاورس نیز بیشتر آشنا می شوید. حال نوبت تعامل است که در این قیمت باید با سایر افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

زیرا این کار باعث می شود تا به صورت کاملا منطقی با متاورس آشنا شوید و آن را درک کنید. با افراد جدید آشنا شوید و از افراد قدیمی کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. زیرا بدین وسیله نکات مهم متاورس را شناخته و با نحوه کار آن نیز بیشتر آشنا خواهید شد. از بهترین بازی های ارز دیجیتال می توان بازی متاورس را نام برد زیرا در آن می توانید با سایر افراد به بازی بپردازید و همچنین بدین صورت می توانید با کسب درآمد از متاورس آشنا شده و از آن درآمد کسب کنید.

آموزش صفر تا صد نصب متاورس

آموزش صفر تا صد نصب متاورس

در این خصوص در تیتر قبل به صورت جامع توصیح داده شد که چه اقداماتی را باید انجام دهید. همان طور که حتما متوجه شده اید، در ابتدا باید تجهیزات لازم را مهیا کرده و سپس کیف پولی را گزینش کنید که از متاورس پشتیبانی کند. در ادامه مراحل اتصال کیف پول به متاورسی را که انتخاب کرده اید، طی کرده و اقدمات ذکر شده را انجام دهید. همچنین با جستوجی ساده در گوگل می توانید به آموزش های ویدئویی آن دست پیدا کنید.

توکن متاورس چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

متاورس نیز مانند تمام پلتفرم های دیگر توکن و ارز مخصوص به خود را داشته و کاربران متاورس می توانند در بازی برای خرید و فروش از این توکن استفاده کنند. در ادامه نیز قصد داریم تا نام 7 تا از ارز ها و توکن های پروژه متاورس را با شما آشنا کنیم تا توسط آنان بتوانید در دنیای متاورس معاملات خود را انجام دهید. این 7 توکن عبارتند از:

 • MANA
 • SAND
 • FLOKI
 • EFI
 • TVK
 • EPIK
 • HIGH

معرفی بازی های متاورس

خب نوبت به بحث جذاب ماجرا می رسد و آن چیزی نیست جز بازی های متاورس و در ادامه باید پرسید که بازی متاورس دقیقا چیست؟ و یا چه بازی هایی هستند؟ همچنین در ادامه بهتر است بگوییم که توسط این بازی ها می توانید برای کسب درآمد نیز اقدام کنید. در ادامه برخی از بازی های متاورس به شما معرفی خواهند شد تا توسط آنان هم خوش گذرانده و هم کسب درآمد کنید. این بازی ها عبارتند از:

 • متاورس دسنترالند
 • متاورس استار اطلس
 • متاورس اکسی اینفینیتی
 • و …

دانلود بازی متاورس چگونه است؟

بهت است تا در خصوص دانلود بازی متاورس اندکی صحبت کنیم. همان طور که می دانید، این بازی طرفداران خاص خود را دارد که توسط این بازی می توانند تجربه ای لذت بخش را به عنوان یادگار همیشه به همراه داشته باشند. با جستجویی ساده در اینترنت متوجه می شوید که فعالان این بازی برایتان راه های دانلود این بازی را هموار ساخته اند. شما در این بازی هم می توانید خوش بگذرانید و هم کسب درآمد کنید.

موقعیت متاورس در ایران

این سوال ممکن است برایتان پیش آمده باشد که موقعیت متاورس در ایران چیست؟ در ادامه می توان گفت که انجمن های متاورس در ایران شروع به کار کرده اند که با یک سرچ در گوگل می توانید متوجه این مسئله شوید. برخی از فعالان این حوزه، متاورس را به شما آموزش می دهند تا در دنیای متاورس شروع به فعالیت کنید و این طور که به نظر می رسد، در ایران بیشتر هدف از بازی متاورس کسب درآمد است.

نحوه خرید زمین در متاورس چگونه است؟

برای این که در متاورس بازی کنید، نیازی نیست تا این که حتما در آن زمینی بخرید. اما اگر در صدد آن هستید تا در فضای متاورس خانه دومی و زمین داشته باشید، مجبور هستید تا برای خرید زمین در متاورس اقدام کنید. اما چگونه؟ حال به توضیح این موضوع می پردازیم. هزینه های متفاوتی برای زمین های متاورس وجود دارد که با توجه به حجم و مکان آن، هزینه تعیین می شود. معمولا هزینه ها از چند دلار تا هزاران دلار بوده و بهتر است تا با توجه به وضعیت مالی خودتان دست به اقدام بزنید.

پیش بینی آینده متاورس چیست؟

از آنجایی که شرکت فیس بوک تصمیم گرفت تا نام خود را به متا تغییر دهد، باید منتظر اتفاقات جالبی در این زمینه باشیم و همچنین باید انتظار داشته باشیم تا متاورس بیشتر از قبل شناخته شود. در نتیجه می توان گفت که آینده خوبی در انتظار متاورس است و پیشرفت قابل توجهی را تجربه خواهد و از آنجایی که دنیا در حال تغییر است و همه چیز دارد به سمت مجازی شدن می رود پس در جواب سوال پیش بینی آینده متاورس چیست و چگونه است؟ می توان گفت که آینده اش درخشان خواهد بود.

آموزش و نحوه کسب درآمد از متاورس

کسب درآمد از متاورس بحث داغ این روز های دنیای مجازی است که در ادامه در خصوص آن صحبت خواهیم کرد. بهتر است تا اگر فعالیت هایی که در متاورس انجام می دهیم، همراه باشد با کسب در آمد از آن که در نتیجه زمان های سپری شده خود را در آن تبدیل به درآمد کنیم. در ادامه برخی از روش های کسب درآمد از متاورس به شما معرفی خواهد شد تا جوابه سوال منظور کسب درآمد از متاورس چیست را بدانید! این روش ها عبارتند از:

 • اجاره ملک به صورت مجازی
 • تبلیغات و ایجاد فضای رقابتی
 • سرمایه‌ گذاری روی پروتکل های فناوری اصلی
 • روی آوردن به دنیای بازی
 • خرید و فروش ارز های متاورسی
 • خرید و فروش NFT
 • و …

کیف پول دیجیتال متاورس چیست؟

متاورس نیز برای انجام خرید و فروش های خود نیاز به یک کیف پول دیجیتال دارد. کیف پول دیجیتال مورد تایید متاورس، متامسک نام داشته که به راحتی می توانید آن را دانلود و سپس آن را به متاورسی که انتخاب کرده اید متصل کنید و سپس فعالیت های خود را در حوزه متاورس انجام دهید. در خصوص کیف پول دیجیتال متامسک به آسانی در فضای اینترنت، می توانید مطالب تکمیلی را بخوانید. در نهایت ویکی پدیا متاورس هم اطلاعات مفیدی ارائه کرده است.

سوالات متداول در مورد بحث متاورس

متاورس چیست؟

متاورس یک دنیای دیجیتال مجازی بوده که در آن می توانید هویتی مستقل داشته و در آن حضور پیدا کنید.

توکن متاورس چیست و آیا در دنیای متاورس می توان از توکن استفاده کرد؟

در این مقاله به 7 توکن قابل استفاده در متاورس اشاره شد که می توانید در دنیای متاورس از آنان بهره بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مروارید
مروارید
2 سال قبل

واقعا توضیحات خوبی بود. من دارم تحقیق در مورد متاورس در میارم و اینا به کمکم اومدن

admin
مدیر
2 سال قبل
پاسخ به  مروارید

خوشحالیم مفید بوده. بزودی دانستنی های بیشتری هم در مورد متاورس ارائه می کنیم