عبادت در متاورس اخبار متاورس

عبادت در متاورس چگونه است؟ + عکس ها و پلتفرم های پوشش دهنده

  • توسط soheil
  • 3 دقیقه

در این چند سال اخیر به خاطر وجود کرونا خیلی از مکان های عمومی از جمله عبادت گاه ها مثل کلیسا ها، مساجد و مکان های دیگر بسته شدند. همین عامل باعث شد فضای مجازی روی کار آید و افراد مذهبی بتوانند عبادت در متاورس را تجربه کنند.

عبادت در متاورس چگونه است؟

در متاورس می توانیم داخل فضا های شبیه سازی شده فعالیت کنیم. یکی از این فضا و مکان های شبیه ساز شده کلیسا است. هر کاری که در یک عبادتگاه می شود انجام داد دقیقا در فضای شبیه سازی شده می توان انجام داد با یک سری تفاوت های کوچکی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. کافی است عینک واقعیت افزوده یا همان AR داشته باشید تا بتوانید عبادت در متاورس را تجربه کنید.

عبادت در متاورس در چه پلتفرمی صورت می گیرد؟

عبادت چون یک اصل مهم به شمار می آید خیلی طرفدار دارد. روز به روز از عبادت در متاورس بیشتر استقبال می شود و همین موضوع باعث می شود پلتفرم های مختلف از این پدیده استقبال کنند. یکی از پلتفرم های فعلی که می توانید برای عبادت در متاورس از آن استفاده کنید پلتفرم اجتماعی واقعیت مجازی ALTSPACEVR است.

معرفی کلیسا در متاورس

همان طور که اشاره کردیم به دلیل استقبال زیاد مردم از عبادت در متاورس ، فضا های شبیه ساز شده در حال افزایش هستند. در اوایل سال 2016 بود که اولین کلیسای واقعیت مجازی در ایالت متحده راه اندازی شد. این کلیسا سعی کرده است تمامی نکات مهم را در نظر بگیرد تا بتواند حس بهتر و شبیه تر به افراد منتقل کند. در مطالب بعد به معرفی مکان های مقدس بیشتری اشاره خواهیم کرد.

کلیسا در متاورس
کلیسا در متاورس

ویژگی ها کلیسا های مجازی برای عبادت در متاورس

در متاورس هر چقدر فضا های شبیه ساز شده شبیه تر به فضا های حقیقی باشد ارزش بیشتری دارد و می تواند حس بهتری را به افراد منتقل کند. شرکت کننده ای به نام گرت برنال اعلام کرده است در مراسم کلیسا خیلی از پارامتر ها مثل آیات کتاب مقدس ،تفاسیر آیات و …. کاملا به نسخه های حقیقی شبیه بوده است. در مطالب بعد به سایر ویژگی های کلیسای مجازی اشاره خواهیم کرد.

استقبال افراد و کشیش ها از کلیسای مجازی

طبق آمار های منتشر شده اکثر کشیش ها از عبادت در متا استقبال کرده اند. این عبادت مجازی بستری را فراهم کرده است که خیلی از افراد سن بالا و یا سالمند که امکان حضور در کلیسای حقیقی را نداشتند از این فرصت بسیار استقبال کردند. با این وجود خیلی از افراد و حتی کشیش ها به شدت با عبادت در متا مخالف هستند و این امر را توهین بزرگی به خدا و مکان های مقدس می دانند. با وجود چنین مخالفت هایی تعداد کلیسا های مجازی در حال افزایش است و کسی نمی تواند جلوی این گسترش را بگیرد. در نهایت پیشنهاد می کنیم لیست رویدادهای متاورس را دنبال کنید.

سوالات متداول

ویژگی های کلیسای مجازی را نام ببرید؟

یک کلیسای مجازی تمام ویژگی های یک کلیسای حقیقی را باید داشته باشد.

چه کسانی از عبادت در متاورس استقبال کردند؟

خیلی از افراد از عبادت در متاورس استقبال کردند از جمله سالمندان و کشیش ها

5/5 - (2 امتیاز)
soheil

soheil

خبرنگار حوزه فناری، متاورس و هوش مصنوعی هستم. یکی از اعضا بخش آموزش مجموعه متاورس یاب هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها