دانشگاه در متاورس اخبار متاورس

دانشگاه در متاورس چگونه است؟ + اطلاعات کامل

برگزار کردن کلاس های درس در دنیا واقعیت مجازی یکی از جدید ترین طرح هایی است که تحت عنوان افتتاح دانشگاه در متاورس سر و صدا های زیادی را به راه انداخته است!

شرکت متا که سعی بر افزایش کارکرد متاورس برای مردم جهان دارد در این پروژه لوازم و تهجیرات لازم برای ورود دانشجویان به متاورس را فراهم می کند و ان ها هر کدام از هر کجا این جهان که باشند با دسترسی به این امکانات می توانند از کلاس درس بهره مند شوند و دیگر نیازی نیس برای درس و تحصیل مهاجرتی اتفاق بیوفتد. همراه اخبار متاورس باشید.

هدف از تاسیس دانشگاه در متاورس

شرکت متا یا همان فیس بوک که نام قدیمی و اشنا تری از اوست اعلام کرده است که قرار است در پروژه افتتاح دانشگاه در متاورس از 10 پردیس علمی مجازی به منظور مشارکت در پروسه های دانش بنیان را فراهم کند که هدف از این کار و به طور کلی هدف این پروژه را این گونه گفته است که طرح ایجاد دانشگاه در متاورس برای این مطرح شده است تا انتقال نهاد های علمی در جهان به راحتی صورت بگیرد و مانعی به نام فاصله برای دانشجویان وجود نداشته باشد. این هدف گذاری و انتقال نهاد های علمی از طریق دنیای متاورس سبب رشد ناگهانی و بزرگ جهان می شود.

در پروژه افتتاح دانشگاه در متاورس و دعوت دانشجویان به این فضا، به جز یادگیری درس و آموزش راحت متا هدف های دیگری نیز دارد که یکی از ان ها دسترسی اسان و درامد زایی دانشجویان از این طریق است که سبب آشنایی هر چه بیشتر ان ها با این محی گسترده می شود.

چگونگی برگزاری کلاس ها در این دانشگاه

چگونگی برگزاری کلاس ها در این دانشگاه

متا که قرار است با همکاری شرکت Victoryxr حدود 150 میلیون دلار برای این پروژه سرمایه گذاری کند، تلاش و هزینه زیادی را انجام داده است که برگزاری کلاس ها در دانشگاه های متاورسی به بهترین شیوه صورت بگیرد. از ان رو برگزاری این کلاس های مجازی در متاورس یکی از بهترین دستاورد های مدرن تاریخ جهان به حساب می اید و سبب می شود تا به طور کامل مراکز آموزشی به متاورس بیایند.

برای ورود به این دانشگاه ها و شرکت در کلاس های درس مجازی تنها اتفاقی که لازم است صورت بگیرد این است که شما به هدست های واقعیت مجازی دسترسی داشته باشید و از ان جا وارد زمین متاورسی دانشگاه مورد نظر خود شوید. دانشجویان بعضی از دانشگاه های متاورسی از جمله پردیس دانشگاه مریلند با مشکلاتی برای ورود به کلاس ها و بهره برداری از ان ها مواجه هستند که دلیل ان نداشتن زیر ساخت لازم چون فراهم نکردن هدست های واقعیت مجازی برای ان ها می باشد از این رو شرکت متا تصمیم گرفته است برای حل این مشکل با پرداختن هزینه و خریداری این هدست ها به دانشگاه مریلند کمک کند و دانشجویان این دانشگاه را از این طرحراضی نگه دارد.

در رابطه با هزینه این کلاس های مجازی باید گفت بسیار مقرون به صرفه می باشند چرا که تنها به صورت مجازی و انلاین برگذار می شوند و این موضوع سبب ان می شود تا هزینه های تحصیل نیز کاهش یابد. این موضوع نیز یکی از ویژگی های مثبت دانشگاه های متاورسی به حساب می اید.

چه دانشگاه هایی در متاورس فعالیت دارند؟

دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه نیومکزیکو در این پروژه همکاری داشته اند. دانشگاه مکزیکو در سال 1889 و در الیالت نیومکزیکو امریکا و در شهر البوکی تاسیس شده است. چند نمونه دیگر از دانشگاه هایی که در متاورس فعالیت می کنند می توان به دانشگاه ایالتی داکاتای جنوبی، دانشگاه ویرجینیای غربی و دانشگاه بزرگ کالیفرنیا اشاره کرد. دانشگاه کالیفرنیا یکی از بزرگ ترین سامانه های دانشگاهی در امریکا می باشد که خود متشکل از ده دانشگاه دیگر و یک دانشکنده حقوق و یک آزمایشگاه مجهز ملی است. به جز این دانشگاه های نام برده نیز چندین دانشگاه دیگر از جمله دانشکده پرستاری دانشگاه کانزاس، کالج اورگان جنوب غربی و دانشگاه الاباما در این طرح همکاری داشته اند.

سوالات متداول

هزینه شرکت در کلاس های دانشگاه های متاورسی و بهره برداری از ان ها چقدر می باشد؟

هزینه این کلاس های مجازی بسیار مقرون به صرفه می باشند چرا که تنها به صورت مجازی و انلاین برگذار می شوند و این موضوع سبب ان می شود تا هزینه های تحصیل نیز کاهش یابد.

چه دانشگاه هایی در متاورس فعالیت دارند؟

دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه نیومکزیکو، دانشگاه ایالتی داکاتای جنوبی، دانشگاه الاباما، دانشگاه ویرجینیای غربی و دانشگاه بزرگ کالیفرنیا اشاره کرد.

هدف از ایجاد پروژه افتتاح دانشگاه در متاورس چیست؟

به طور کلی هدف این پروژه این است که انتقال نهاد های علمی در جهان به راحتی صورت بگیرد و مانعی به نام فاصله برای دانشجویان مطرح نباشد.

5/5 - (2 امتیاز)
fatemeh dhi

fatemeh dhi

فعالیت اصلی من تولید محتوا حوزه متاورس می باشد. در خدمت شما در بهترین سایت متاورس ایران یعنی متاورس یاب هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها