تاثیر متاورس بر روی کودکان اخبار متاورس

تاثیر متاورس بر روی کودکان

  • توسط mahtab
  • 4 دقیقه

تاثیر متاورس بر روی کودکان بحثی که والدین به دنبال نتایج این کار هستند که آیا این تاثیر مفید است یا مضرر؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این موضوع رسیدگی کنیم. همان طور که می دانید متاورس فضایی است با عنوان واقعیت مجازی که قطعا در سال های پیش رو استقبال از این دنیا بسیار بیشتر خواهد شد به گونه ای که حتی دنیا و زندگی واقعی خود را بر روی کره زمین فراموش کنیم و همین علت کافی است که بخواهیم از سنین پایین کودکان خود را با این ماجرا وقف دهیم. حال موضوعی که قبل از آموزش متاورس به کودکانمان آموزش دهیم این است که نتایج این کار را بررسی کنیم و این کار را با رفتار های کودک مقایسه کنیم.

تاثیر متاورس بر روی زندگی کودکان

تاثیر متاورس بر روی زندگی کودکان حقیقت دارد؟

طبق مصاحبه هایی که از کودکان شده است اغلب آن ها متاورس را کنار جملاتی چون فرصت بی پایان برای معاشرت و کشف علایق آورده اند که این نشان می دهند به این فضا واکنش مثبتی نشان داده اند از این رو Minecraft در حال ساخت محیطی آموزشی برای کودکان است که طبق آن حین استفاده از متاورس مباحثی چون فرهنگ های مختلف متاورس را هم یاد بگیرند.

کودکان به طور کامل می توانند از دنیای متاورس استفاده کامل کنند. در کلاس های آموزش شرکت کنند و سطح اطلاعات خود را بالا ببرند اما متاورس هم مانند دیگر فضا های آنلاین ممکن است محتوای نامناسب داشته باشد که روی کودک تاثیر بدی بگذارد و این وظیفه والدین است تا به روشی کودک را از این فضا دور نگه دارند.

بررسی مزایا و معایب تاثیر متاورس بر روی کودکان

بررسی مزایا و معایب تاثیر متاورس بر روی کودکان

به طور کلی هر تکنولوژی در کنار خوبی هایی فراوانی که دارد از معایبی هم برخوردار است اما باید بدانید که معایب گفته شده تنها مخصوص متاورس نیست و هر فضای مجازی آن ویژگی ها را دارد.

اما فواید بسیار متاورس پیشرفت ذهنی کودکان است آن ها با کمک چنین فناوری می توانند مفاهیم انتزاعی را به راحتی درک کنند و همین طور باعث شناخت بیشتر کودک از دنیا اطراف خود می شود. افزایش توانایی های اجتماعی و توسعه خلاقیت فرد هم از این ویژگی ها خوب و مهم Metaverse است.

علاوه بر ویژگی های خوب متاورس باید به نکات منفی آن بر روی کودک هم توجه داشته باشم. آزار و اذیت های سایبری و فقدان حریم خصوصی د مورد از این معایب هستند. که زیر مجموعه آزار و اذیت های سایبری شامل خشونت، سخنان تنفر آمیز و… باشد که اگر کودک را از این فضا دور نکنید در آینده موجب می شود که کودک هم به این رفتار ها مبتلا شود.

Metaverse به علت فضا جدید و هیجان انگیزی که دارد می توانند سبب اعتیاد کودک به این محل نیز شود پس حتما برای استفاده ازمتاورس ساعت خاصی و محدودی را مشخص کنید.

گفته های بالا برخی از معایب فیزیولوژیکی بودند اما نباید از خطرات فیزیکی هم غافل شویم چرا که استفاده طولانی مدت از هدست ها و عینک های واقعیت مجازی موجب ایجاد علائمی چون سردرد و یا حتی فعال شدن میگرن فرد، سرگیجه، حالت تحوع و مواردی از این قبیل شود.

مهم ترین راه های محافظت از کودکان در دنیای متاورس

راه های محافت از کودکان در دنیای متاورس امروزه یکی از نگرانی های والدین بوده چرا که احتمال هر گونه خطری برای کودک وجود دارد چرا که آن ها در حال یافتن راه به قلمرو های بزرگ سالان هستند اما خبر خوب این است که هدست هایی با عنوان Oculus VR وجود دارند، آن ها محتوایی را پخش می کنند که مناسب گروه سنی زیر 18 سال است.

اما بنا به گفته کاناسان هیچ محدودیتی در دنیا های مجازی جود ندارد و علاوه بر استفاده از طرح های مخصوص به کودکان والدین نیز نقش مهمی در این محافظت دارند. آموزش های از قبیل رفتار با افراد مزاحم در صورت حفط احترام و یا تماشا نکردن و انجام ندادن چیز هایی که در تورس می بینند یکی دیگر از وظایف والدین است. به یاد داشته باشید که مساوات بین دو فضای اقعی و مجازی را راعایت کنید این کار باعث جلوگیری از افسردگی احتمالی کودک نیز می شود.

در مقاله بسیار در مورد متاورس صحبت شد که اگر این بحث توجه شما را جلب کرده است به شما پیشنهاد می کنیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات چگونه از متاورس پول در بیاریم؟ و انجمن متاورس را مطالعه کنید.

سوالات متداول تاثیر متاورس بر روی کودکان

آیا تاثیرات منفی متاورس فقط به صورت فیزیولوژیکی هستند؟

خیر نباید از خطرات فیزیکی هم غافل شویم چرا که استفاده طولانی مدت از هدست ها و عینک های واقعیت مجازی موجب ایجاد علائمی چون سردرد و یا حتی فعال شدن میگرن فرد، سرگیجه، حالت تحوع و مواردی از این قبیل شود.

با استفاده از چه سیستمی می توانیم امنیت سایبری متاورس برای کودکان را تامین کنیم؟

هدست هایی با عنوان Oculus VR وجود دارند، آن ها محتوایی را پخش می کنند که مناسب گروه سنی زیر 18 سال است.

تاثیر متاورس بر روی کودکان حقیقت دارد؟

بله تاثیرگذار است.

4/5 - (1 امتیاز)
mahtab

mahtab

من کارشناس هوش مصنوعی و محقق در زمینه متاورس و ارائه دهنده مطالب آموزشی در مورد متاورس از سال 2019 هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها