متاورس و صنعت غذایی اخبار متاورس

متاورس و صنعت غذایی

متاورس و صنعت غذایی عنوانی نو و به دور از انتظار نمی باشد چرا که اول خرید با ارز های دیجیتال مرتبط با خرید پیتزایی است که فردی به نام  لازلو هانیچ  در سال 2010 با پرداخت 1000 بیت کوین به پیتزا فروشی اولین معامله رسمی BTC را انجام داده است. این روز را در بازار ارز های دیجیتال روز پیتزای ییت کوینی می نامند!

ورود رستوران ها و مراکز غذایی به متاورس

همانطور که متوجه شدید این موضوع از گذشته ها مطرح بوده اما اوج پیشرفت این صنعت مربوط به سال 2021 است که شرکت های زیادی روی این طرح سرمایه گذار کردند و با حمایت و کمک به رستوران ها خود را در سود این پروژه شریک کرده اند. شرکت هایی مثل Food Trust IBM با فناوری های جدد و به روزی که ارائه داده اند و با استفاده از بلاک چین از منشا تولید مواذ غذایی تا اخرین فروش مواد غذایی همکاری دارند. این شرکت ها کمک می کنند تا ایمنی و سطح کیفیت کالا ا افزایش یابد و با ماندگاری بیشتر کمک زیادیی به این صنعت می کند. اطلاعاتی که این شرکت ها در دسترس قرار می دهند از قبیل گواهی ها و  آزمایش های سلامت می باشد که توانایی این را داند تا بسیاری از اطلاعات مورد نیاز را در مدتی بسیار کوتاهی در دسترس مصرف کننده قرار دهند. پس از تمام این اتفاقات پای متاورس به صنایع غذایی باز شد که تا به امروزه ادامه دارد.

متاورس و صنعت غذایی

اهمیت طرح متاورس و صنعت غذایی

ورود صنعت غذایی به متاورس یک نیاز جدی برای ان بود و انتظار این موضوع می رفت که روزی صنعت غذایی نیز به متاورس بیاید. یکی از دلایلی که وجود صنایع غذایی و رستوران ها در این محیط حس می شود این است که مشتریان فعال در متاورس از طریق خرید و فروش ارز های دیجیتال، به خرید کالا مورد نیاز خود می پردازند حال چه این کالا از صنایع غذایی باشد چه دیگر صنایع مانند خودروسازی و موسیقی!

بدین وسیله است که استفاده از ارز های دیجیتال بیشتر می شود و سطح معامملات بالا می رود که در نتیجه این فعالیت ها سبب شده تا کارکرد متاورس نیز افزایش پیدا کند.

و اما مهم ترین موضوع که یکی از اهمیت های این طرح است باید به عدم وجود فاصله اشاره کرد چرا که با راه اندازی رستوران های مجازی دیگر نیازی به حضور فیزیکی در رستوران ها نیست. کاربر می تواند با رفتن به رستوران ها وجود در متاورس سفارشات خود را ثبت کند و از غذا های بهترین رستوران ها بهره مند شود.

مراکزی که در پروژه متاورس و صنعت غذایی فعالیت داشتند

مراک زیادی در پروژه متاورس و صنعت غذایی فعالیت داشته اند که این روند رو به رشد می باشد چرا که کاربران از این طرح و ورود صنایع غذایی در متاورس استقبال بسیاری کرده اند. از جمله مراکزی که تاکنون به متاورس اضافه شده اند شامل:

مک دونالد

مک دونالد نامی که امکان ندارد به گوشتان نخورده باشد! رستورا مک دونالد که غول فست فود های جهان به حساب می اید اعلام کرده است که قصد تاسیس رستوران در متاورس را دارد. این خبر خوش حال کننده ای برای کاربران فضا واقعیت مجازی متاورس می باشد. این رستوران تا کنون ده توکن غیر قابل معاوضه یا همان ان اف تی از مجموعه فست فود ها و نوشیدنی هایش دارد.

رستوران زنجیره ای Chipotle

مجموعه رستوران های Chipotle که در کشور های زیادی از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، آلمان و فرانسه حضور مستمر دارند اعلام کرده اند که می خواهن با متاورس در رابطه با صنعت غذایی همکاری کنند و به این پروژه اضافه شوند. کاربران پول که در رابطه با ششفارسان باید پرداخت کنند را باید با استفاده از رمز ارز ها انجام دهند و ان گونه اس که Chipotle در قبال خدماتی که ارائه می کند رمزارز می گیرد!

پروتکل Sushiswap

پروتکل Sushiswap یک پروتکل در متاورس می باشد که محتوایی مربوط به صنایع غذایی و غذا ها دارد. ارزش گذاری کمیتی این پروتکل بسیار دشوار است و تنها با مدل اشتراک درآمد قابل پیش‌بینی است.

پروتکل Pancakeswap

پنکیک سواپ صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال بستری است که می‌توانیم رمز ارز های مختلف را بدون نیاز به یک نهاد متمرکز در ان معامله کنیم. پروتکل Pancakeswap نیز مرتبط با این صرافی است که دارای یک پروتکل مرتبط با صنایع غذایی و اشپزی می باشد. این پروتکل بک گراند یا پس زمینه ای از غذا های متنوع را دارد.

وان ریز

وان یک پروژه متاورسی است که برای اولین بار غذا یا فودورس رابه کاربرا متاورسی ارائه کرده است. برای ساخت این پروژه متاورسی حدود 2 میلیون دلار سرمایه خرج شده است از این رو سعی شده تا اولین غذا متاورسی به بهترین شیوه انتشار یابد. در ادامه پیشنهاد می کنیم از مقاله تاثیر متاورس بر کسب و کار بازدید به عمل آورید.

سوالات متداول

چه مراکزی در پروژه متاورس و صنعت غذایی فعالیت داشتند؟

مک دونالد، رستوران زنجیره ای Chipotle، پروتکل Sushiswap، پروتکل Pancakeswap و وان ریز می باشد.

موفق ترین پروتکل های فعال در حوضه متاورس و صنعت غذایی کدام اند؟

پروتکل Sushiswap و پروتکل Pancakeswap از موفق ترین پروتکل ها در حوضه متاورس و صنعت غذایی می باشند.

چه آینده ای برا پروژه ادغام متاورس و صنعت غذایی انتظار می رود؟

با توجه به این که اوج پیشرفت این صنعت مربوط به سال 2021 است و شرکت های زیادی روی این طرح سرمایه گذار کرده اند و با حمایت و کمک به رستوران ها خود را در سود این پروژه سهیم شده اند باید گفت آینده روشن و خوبی برای ان حوضه پیش بینی می شود.

امتیاز دهید
fatemeh dhi

fatemeh dhi

فعالیت اصلی من تولید محتوا حوزه متاورس می باشد. در خدمت شما در بهترین سایت متاورس ایران یعنی متاورس یاب هستم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها