افت 25 درصدی سهام شرکت متا (Meta) پس از کاهش کاربران فیس بوک اخبار متاورس

افت 25 درصدی سهام شرکت متا (Meta) پس از کاهش کاربران فیس بوک

  • توسط admin
  • 3 دقیقه

در تاریخ 4/2/2022 پس از اعلام رسمی این خبر که فیس بوک در دومین فصل پیاپی تعداد کاربرانش کاهش یافته است، شاهد افت 25 درصدی سهام شرکت متا بودیم که یکی از اتفاقات بزرگ سال 2022 به حساب می آید. در طی این ریزش سهام، شرکت متا 200 میلیارد دلار ضرر کرده است!

دلیل افت 25 درصدی سهام شرکت متا چیست؟

دلیل افت 25 درصدی سهام شرکت متا چیست؟

شرکت متا که قبلا با نام فیس بوک فعالیت می کرد، تحت مدیریت مارک زاکربرگ نابغه و میلیاردر بزرگ فعالیت می کند. این شرکت بخش عمده ای از ارزش خود را مدیوم شبکه اجتماعی فیس بوک می باشد. اما روز به روز بر تعداد شبکه های اجتماعی جذاب افزوده می شود و فیس بوک در این زمینه نتوانسته کاربران قدیمی خود را حفظ کرده و کاربران جدید نیز جذب کند. همین مسئله تا حدی باعث شد مارک زاکربرگ نام کمپانی و برند خود را به متا نیز تغییر دهد و بیشتر تمرکز خود را روی پروژه متاورس قرار دهد.

کم شدن کاربران فیس بوک برای دومین فصل پیاپی این پیغام را می دهد که شاید این شبکه اجتماعی خیلی زود جایگاه خود را از دست داده و بازی را به رقیب هایش ببازد.

این ضرر روی پروژه متاورس تاثیری دارد؟

خیر، پروژه متاورس به نوعی بزرگ ترین هدف شرکت متا می باشد و قطعا مارک نیز پس از این اتفاق تمرکز بیشتری روی متاورس قرار خواهد داد. پروژه متاورس به تنهایی می تواند چندین برابر ارزش بازار این شرکت را به آن برگرداند. در صورتی که نظری در مورد افت 25 درصدی سهام شرکت متا دارید آن را با ما در میان بگذارید.

مارک زاکربرگ چقدر در این ریزش سهام ضرر کرده است؟

طبق اعلام رسمی، او 200 میلیارد دلار در این ریزش یک روزه سهام ضرر متحمل شده است که در نوع خود بسیار عجیب است. این رقم با بودجه چندین سال یک کشور تقریبا بزرگ برابری می کند!

اگر تصمیم دارید اخبار متاورس را به صورت لحظه ای نبال کنید، پیج اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
admin

admin

مدیر پروژه متاورس یاب هستم. در تلاشیم کامل ترین خدمات متاورس را به شما ارائه کنیم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها