آموزش بازی آوه گوچی و تکنیک های کسب درآمد آواتار Aavegotchis بازی های متاورس

آموزش بازی آوه گوچی و تکنیک های کسب درآمد آواتار Aavegotchis

 • توسط MH
 • 22 دقیقه

آوه گوچی یک بازی کلکسیونی رمزنگاری است که در آن شرکت‌ کنندگان می‌ توانند آواتار های Aavegotchis، توکن غیرقابل تعویض (NFT) را خریداری کرده و رشد دهند که برای کاوش و تعامل با دنیای دیجیتال Aavegotchi استفاده می‌ شود.  هر آواتار Aavegotchi یک مجموعه دیجیتالی است که دارای ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی است که با امتیاز کمیاب تعریف شده‌ اند. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه متاورس یاب باشید.

بازی آوه گوچی چیست؟

Aavegotchis صفات و ویژگی های کمیاب متفاوتی دارند که در بدو تولد به صورت تصادفی مشخص می شوند.  انرژی، پرخاشگری، ترسناک بودن، شکل و رنگ چشم و اندازه مغز آن ها شش ویژگی است که آن ها را از دیگران متمایز می کند.  این صفات دارای ارزش هایی هستند که بر اساس کمیاب های Aavegotchis توزیع می شوند.  رایج، غیر معمول، نادر و افسانه ای.

 آن ها با شرکت در رویداد ها، بازی های کوچک و رای دادن در AavegotchiDAO تجربه کسب می کنند.  هر سه سطح، Aavegotchis یک امتیاز روحی دریافت می کند که می تواند به افزایش یا کاهش هر یک از ویژگی های آن ها اختصاص یابد.  

استفاده و کسب تجربه با یک آوه گوچی خاص باعث ایجاد روابط خویشاوندی آن ها می شود که وفاداری آن ها به بازیکن است.  خویشاوندی مقداری است که در صفحه NFT نمایش داده می شود تا نشان دهد بازیکن چقدر از Aavegotchi استفاده کرده است.

 بازیکنان می‌ توانند یک آوه گوچی با ویژگی‌ های کمیاب را برای شرکت در فرآیند احضار انتخاب کنند تا نمونه‌ های کمیاب‌ تر را ایجاد کنند یا ابزار های ارزشمندی را برای اصلاح ویژگی‌ های خود تجهیز کنند.  سطوح کمیاب یک آوه گوچی پویا است و می تواند در طول زمان در نوسان باشد زیرا بازیکنان بیشتری می توانند Aavegotchi مشابه یکدیگر داشته باشند.

بازیکنان می توانند در سرزمینی به نام Gotchiverse پرسه بزنند و معاشرت کنند.  دارای سه منطقه مجزا است که از نظر جغرافیایی تقسیم می شوند.  Citaadel پایگاه اصلی است که دارای پورتال بزرگ است، Grid مرز در امتداد دیوار های Citaadel می باشد که دارای Aarena است و Beyond که خطرناک ترین زمین است.  بازیکنان می توانند بسته های REALM را که به عنوان NFT های زمین عمل می کنند، داشته باشند.  صاحبان بسته های REALM می توانند تاسیسات ویژه ای در زمین های خود بسازند.

آوه گوچی در استودیو Pixelcraft در سال 2020 توسط تیمی که دارای پیشینه قوی و تجربه گسترده با DeFi و NFT بودند، تاسیس شد.  پلتفرم‌ های Pixelcraft Studios و Aavegotchi توسط جسی جانسون و یکی از بنیان‌گذاران مستعار او، کودر دان، تأسیس شدند.  بسیاری از اعضای تیم دیگر با نام مستعار روی این پروژه کار می کنند.

جسی جانسون همچنین Bullionix را ایجاد کرد که اولین NFT است که با طلا پشتیبانی می شود.  ایده پشت پرده آوه گوچی این است که به بازیکنان اجازه می دهد از Gotchis به عنوان وثیقه استفاده کنند و در عین حال یک بازی جذاب ایجاد کنند که در آن بازیکنان می توانند کلکسیون ها را در قالب NFT ارتقا دهند، بفروشند و بخرند.

ویژگی شخصیت های بازی aavegotchi چیست؟

آوه گوچی دارای شش ویژگی است:  پرخاشگری، رنگ چشم، شکل چشم، اندازه مغز، شبح وار بودن و انرژی . نشانه روی سر Aavegotchi (نیروی روح) شما نیز بر ویژگی های آن ها تأثیر می گذارد.

 1. AGG = پرخاشگری
 2. NRG = انرژی
 3. SPK = شبح وار بودن
 4. BRN = اندازه مغز
 5. EYS = شکل چشم
 6. EYC = رنگ چشم

آوه گوچی ها دارایی های بازی هستند که در شبکه های Defi نیز به عنوان وثیقه محسوب می شوند.  این NFT ها دارای مزایای ذاتی در اکوسیستم هستند، به طوری که ارزش آن ها صرفاً به چشم انداز بازی وابسته نیست. 

 • به منظور تعامل با Gotci کاربران به اصطلاح توکن هایی مانند LINK و USDC را در Gotchi قرار می دهند.  همانطور که Coder Dan اشاره می کند ، این اجازه می دهد تا سود “به صورت بومی در کیف پول شما در زمان واقعی جمع شود” .
 • دارندگان GHST علاوه بر کسب بازدهی در سهام می‌ توانند «اقلام گران‌ قیمت» را برنده شوند که در OpenSea و سایر بازار هایی که از فعالیت معاملاتی NFT پشتیبانی می‌ کنند نیز قابل معامله هستند.
 • درآمد این شرکت بر اساس یک مدل کارمزد است که برای تعامل با بازی های کوچک و همچنین فروش مواد مصرفی و پوشیدنی ها هزینه دریافت می کند.
 • هر چه Gotchi نادرتر باشد قیمت بالاتری دارد.  درآمد ها نیز با کشاورزان تقسیم می‌ شود و اطمینان حاصل می‌ کند که همه فعالان بازار سهمی از ارزش کل را به دست می‌ آورند.

قیمت توکن بازی آوه گوچی چقدر است؟

توکن‌ های GHST را می‌ توان برای خرید پورتال‌ هایی که Aavegotchis را احضار می‌ کنند و برای خرید پوشیدنی‌ هایی که می‌ توانند مجهز شوند، استفاده کرد.  می توان آن ها را برای سود بیشتر در نظر گرفت. GHST از طریق بازی و برنده شدن در مینی بازی ها، شرکت در AavegotchiDAO و کشاورزی به دست می آید. قیمت 1 Aavegotchi در حال حاضر (21 دی ماه 1401)  0.99 دلار  است.

در نوامبر 2020 Aave در استودیو Pixelcraft سرمایه‌گذاری کرد و قرعه‌کشی‌ ها را به پروتکل خود آورد.  راه اندازی شبکه اصلی پروژه برای 4 ژانویه 2021 برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل کارمزد های بالای تراکنش در بلاک چین اتریوم تا مارس 2021 به تعویق افتاد.  

با توجه به این واقعیت که Aavegotchi ها به تعامل روزانه نیاز دارند، جامعه آوه گوچی، AKA the GotchiGang، تصمیم گرفت این پروژه را روی Polygon، زنجیره جانبی برای اتریوم راه اندازی کند.

توسط ارز دیجیتال این بازی چه مواردی را می توان خرید؟

کوین GHST توسط بازیکنان برای انجام عملکرد های زیر در بازی استفاده می شود:

 • برای خرید پورتال هایی جهت احضار Aavegotchis.  بازیکنان می توانند پورتالی را خریداری کنند که برای احضار آوه گوچی به بازی استفاده می شود. 
 • برای خرید پوشیدنی جهت استفاده در Aavegotchis. 
 • برای خرید “قطعات REALM” یا قطعات زمین. 
 • برای کسب امتیاز.

گیمر ها از آواتار های تولیدی برای کشاورزی و برداشت  توکن‌ های Aavegotchi ERC20 به نام Ghost (GHST)  استفاده می‌ کنند.

اکوسیستم بازی برای کسب درآمد Aavegotchi قبلا به GHST تکیه می کرد، اما با راه اندازی Gotchiverse، جامعه ارز های دیجیتال از 4 توکن جدید استقبال کرد:  FUD ،FOMO ،ALPHA و KEK .  این موارد که با نام Gotchus Alchemica شناخته می‌ شوند، برای ساخت NFT‌ های نصب در Gotchiverse استفاده می‌ شوند.

آیا برای فعالیت در این بازی به آواتار نیاز است؟

آوه گوچی به عنوان یک بازی شبیه به Tamagotchi کار می کند اما با استفاده از بلاک چین و بر اساس پروتکل Aave.  بازیکنان می‌ توانند Gotchis را به‌ عنوان NFT با توکن‌ های GHST بخرند و آواتار های خود را با انجام مینی‌گیم‌ ها، لباس پوشیدن و مراقبت از آن‌ ها ارتقا دهند.

 هر چه یک بازیکن زمان و پول بیشتری را برای Gotchi های خود صرف کند، ارزش آن ها به عنوان NFT بیشتر می شود.  بازیکنان همچنین می توانند GHST بر اساس فعالیت های خود کسب کنند.

فصل‌ های به اصطلاح کشاورزی کمیاب به طور منظم برای پاداش دادن به کاربران بر اساس تجربه، نادر بودن، منحصر به فرد بودن و وفاداری Gotchi سازماندهی می‌شوند.  کاربران در هر دور از کشاورزی کمیاب بر اساس رتبه بندی شفاف، جوایزی دریافت می کنند. 

گوچی ها به عنوان کلکسیون های NFT درون بازی نیز ارزش دارند.  وجوه پاداش از فروش عمومی در شبکه به دست می آید که کاربران لباس و لوازم جانبی مختلف را برای آواتار های Gotchi خود خریداری می کنند.

هر پورتال دارای 10 آواتار Gotchi است، در حالی که شما می توانید تنها یکی از هر پورتال را برای استفاده در بازی انتخاب کنید.  بازار گوچی ها و پورتال ها به بازار گوچی معروف است و می توانید NFT های خود را نیز در آنجا بفروشید.  از فیلتر ها در مارکت استفاده کنید تا بهترین پیشنهادات و پایین ترین قیمت ها را برای خرید Gotchis خود پیدا کنید.

در بازی آوه گوچی می توان زمین مجازی خرید؟

13 اکتبر 2021 اولین فروش زمین Gotchiverse را رقم زد.  تاریخ مناسب برای ارواح دیوانه بازی.  از آن زمان پلتفرم Aavegotchi بیش از دوازده انجمن صنفی را از فضای بازی برای کسب درآمد تشکیل داده است.  مانند روز های اولیه لند راش، بازیکنان جدید در 31 مارس به آوه گوچی مهاجرت خواهند کرد تا ببینند Gotchiverse چه چیزی برای ارائه دارد.  با گزینه های بسیار زیادی که در بازار Aavegotchi  موجود است، پیدا کردن اولین خانه شما آسان نیست.

Gotchiverse فضایی است که در آن آواتارها توکن می خرند، معاشرت می‌کنند و از طریق طیف وسیعی از تجربیات ساخته شده توسط انجمن و استودیو Pixelcraft بازی می‌ کنند.  قلمرو Gotchiverse دارای دو حوزه اصلی است. 

ارگ که توسط یک قلعه محافظت می شود و شبکه جایی که NFT های رایگان بازی معروف به Lickquidators، در آن وجود دارند.

ایمنی ای که Citaadel برای Aavegotchis فراهم می کند نسبت به بسته های خارج از دیوار های خود حق بیمه دارد زیرا حفاظت از بسته ها در این مجموعه هزینه دارد.  

چهار نوع منبع وجود دارد که می توان از قطعه زمین شما استخراج کرد.  این عناصر از Gotchiverse توکن‌ های ERC-20 هستند که با نام Gotchus Alchemica شناخته می‌ شوند.  بر اساس اندازه بسته ای که انتخاب می کنید، محدوده ای برای هر مقدار Alchemica موجود در بسته شما وجود خواهد داشت.

 میانگین مقادیر Alchemica بر اساس اندازه هر بسته در زیر قابل مشاهده است.  مقادیر واقعی با توجه به اندازه بسته شما و همچنین تابعی که به طور تصادفی تولید می شود به نام Chainlink VRF تعیین می شود (همه مقادیر یکسان نیستند).

خرید زمین مجازی در بازی آوه گوچی

علاوه بر نکات فوق سه نکته وجود دارد که باید هنگام خرید اولین بسته خود در نظر داشته باشید.  این ها ارزش اجتماعی، ارزش رمزی و ارزش مکان هستند.  البته هیچ یک از این ها مقادیر دقیقی نیستند یا قیمت را مشخص نمی کنند، اما حداقل به شما ایده می دهند که ارزش پول خود را چگونه بدست آورید.

آموزش بازی آوه گوچی به زبان ساده

در ادامه این مقاله، مرحله به مرحله چگونگی بازی آوه گوچی را بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که برای شروع بازی باید رمزارز GHST را داشته باشید.

1) مقداری رمزارز GHST دریافت کنید.

رمزارز GHST

برای شروع بازی آوه گوچی به مقداری رمزارز GHST، ارز دیجیتال اصلی بازی نیاز دارید.  از GHST می توان برای خرید دارایی های بازی از جمله Aavegotchi، پورتال ها، پوشیدنی ها، مواد مصرفی و اقلام کلکسیونی استفاده کرد.  GHST همچنین ویژگی‌ های اضافی مختلفی را ارائه می‌ کند، مانند شرط‌بندی و رای‌گیری در پلتفرم غیرمتمرکز.

برای شروع بازی Aavegotchi به مقدار کافی توکن GHST نیاز دارید.  راه های مختلفی برای به دست آوردن توکن های GHST وجود دارد.  کافیست بر روی دکمه «دریافت GHST» در منوی اصلی کلیک کنید.

آموزش بازی آوه گوچی
 • خرید از  منحنی پیوند  (به KYC نیاز دارد که شهروندان ایالات متحده، چین، کره شمالی و ایران را ممنوع می‌ کند)
 • خرید از صرافی های غیرمتمرکز در شبکه اصلی اتریوم مانند Uniswap
 • خرید از صرافی های غیرمتمرکز در شبکه Polygon مانند QuickSwap
 • خرید از صرافی های متمرکز مانند بایننس و کراکن

آوه گوچی در اوایل سال 2021 به Polygon مهاجرت کرده است، بنابراین باید دارایی های خود را با استفاده از پل Aavegotchi  برای خرج کردن توکن های GHST خود پل کنید.  به طور خلاصه Polygon راه حل مقیاس بندی لایه 2 اتریوم است که تراکنش های سریع تر و تقریباً بدون کارمزد را ارائه می دهد. 

2) مراجعه به مارکت بازی (Baazaar)

Baazaar بازار ثانویه رسمی Aavegotchi است.  فروشندگان می توانند اقلام خود را برای فروش فهرست کنند که برای جلوگیری از ارسال هرزنامه، هزینه لیست 0.1 GHST را متحمل می شود.  وقتی فهرستی در Polygon ایجاد یا به‌روزرسانی می‌ شود، کارمزد 0.1 GHST مستقیماً به آدرس رایت منتقل می‌شود و فشار کاهش‌ دهنده‌ای بر ارز وارد می‌ کند.

Baazaar بازار ثانویه رسمی Aavegotchi

3) یک دوست را احضار کنید.

شما می توانید یک Aavegotchi را از طریق یک پورتال «احضار» کنید.  هر پورتال حاوی 10 “دوست” است که در آن ها می توانید از 10 دوست یکی را برای احضار انتخاب کنید، در حالی که بقیه ناپدید می شوند.

در ابتدا هر پورتال تقریباً 100 GHST روی پلتفرم هزینه داشت اما همه آن ها فروخته شده اند.  خوشبختانه این دستگاه‌ ها در «Haunts» نیز عرضه خواهند شد، رویدادی با زمان محدود که 10000 پورتال را برای حراج ارائه می‌کند.  شما همچنین می توانید یک پورتال از Baazaar خریداری کنید.

برای درخواست Aavegotchi از پورتال باید مقدار مورد نیاز  aTokens  (نیروی روح) مختلف را در پورتال قرار دهید.  این aToken ها را می توان مستقیماً از طریق Aave یا صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap به دست آورد.  دارایی های سهام علاوه بر ارزش کمیاب و نیرو های بازار برای هر گوچی ارزش ذاتی نیز فراهم می کند.

عامل اصلی که تعیین می کند کدام دوست را باید از بین 9 دوست دیگر احضار کنید، امتیاز نادر پایه یا BRS است.

4) در Rarity Farming شرکت کنید.

شاید بپرسید چرا نادر یا کمیاب بودن اینقدر اهمیت دارد؟  همانطور که از نام آن پیداست، کشاورزی کمیاب یک مکانیسم بازی است که به بازیکنانی که با موفقیت نادرترین گوچی ها را در یک دوره معین پرورش می دهند، پاداش می دهد.  هدف آن پاداش دادن به کاربرانی است که مشتاقانه با اکوسیستم درگیر هستند.

در پایان هر دوره نادرترین گوچی‌ ها پاداش‌ های GHST را دریافت می‌کنند که از 40 درصد کل هزینه‌ های GHST به دست می‌ آید.

در حال حاضر سه نوع کشاورزی کمیاب وجود دارد:

 1. امتیازات کمیاب Aavegotchi
 2. امتیازات خویشاوندی
 3. تجربه

5) با Gotchi خود تعامل داشته باشید.

در پروفایل خود می توانید به روش های مختلفی با Aavegotchi درگیر شوید:

 • حیوان خانگی: هر 12 ساعت یکبار هزینه کمی برای نوازش گوچی خود بپردازید تا خویشاوندی آن 1 افزایش یابد.
 • تجهیز: Gotchi خود را به ابزار های پوشیدنی مجهز کنید تا امتیاز نادر بودن آن را افزایش دهید.
 • خوراک: Gotchi خود را با مواد مصرفی خریداری شده از Baazaar تغذیه کنید.  مواد مصرفی اقلامی هستند که در هنگام مصرف ویژگی های گوچی شما را افزایش می دهند.
 • تغییر نام: نام بهترین دوست خود را مانند نام حیوان خانگی خود تغییر دهید.
آموزش بازی آوه گوچی و تکنیک های کسب درآمد آواتار Aavegotchis

در گوشه سمت راست پایین می‌ توانید نیروی روح (سهام aToken) بیشتری را به Gotchi خود اضافه کنید.  با این حال افزودن نیروی روحی بیشتر از مقدار حداقل، هیچ مزیت یا نادر دیگری برای Gotchi شما ایجاد نمی کند.

Aavegotchi یک بازی خوب طراحی شده است که هنوز در مراحل اولیه خود با اصول اساسی، آگاهی اندک و یک جامعه شکوفا است.  همانطور که بازی به رشد بیشتر ادامه می دهد، می توان انتظار داشت که شاهد افزایش بازیکنان و ویژگی های بازی باشیم. 

مانند هر بازی دیگر مبتنی بر بلاک چین که قبلاً به شما معرفی کردیم، بازیکنان باید مقدار زیادی پول و زمان در Aavegotchi سرمایه گذاری کنند تا بازدهی مثبت را مشاهده کنند.  بنابراین هرگز پولی را که نمی توانید در بازی از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.

سوالات متداول

Aavegotchi NFT چیست؟

آوه گوچی یک بازی رمزنگاری کلکسیونی است که بر اساس اتریوم ساخته شده است که در آن شرکت‌ کنندگان می‌ توانند آواتار های Aavegotchis، توکن غیرقابل تعویض (NFT) را که برای کاوش و تعامل با دنیای دیجیتال Aavegotchi استفاده می‌شود، خریداری و پرورش دهند. 
هر آواتار Aavegotchi یک مجموعه دیجیتالی است که دارای ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی است که با امتیاز کمیاب تعریف شده‌ اند.

آیا آوه گوچی یک بازی است؟

Aavegotchi یک بازی است  که توسط استودیو Pixelcraft مستقر در سنگاپور و بر روی بلاک چین Polygon (MATIC) ساخته شده است.  این بازی در سال 2020 عرضه شد. Aave، پروتکل منبع باز، نیز در توسعه این متاورس نقش داشت.  Aavegotchis ارواح پیکسلی NFT هستند که در متاورس Aavegotchi – Gotchiverse استفاده می‌ شوند.

شخصیت های بازی aavegotchi چیست؟

آوه گوچی دارای شش ویژگی است:  
AGG = پرخاشگری
NRG = انرژی
SPK = شبح وار بودن
BRN = اندازه مغز
EYS = شکل چشم
EYC = رنگ چشم

5/5 - (3 امتیاز)
MH

MH

اولین توسعه دهنده متاورس و ابزار استفاده از آن به زبان فارسی هستم. 5 سال سابقه پژوهش و تدریس تاثیرات متاورس در آینده را دارم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها